Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpeshow 29. og 20. September


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine

Fin dag, mange muligheter... :wub:

Mange sonenhunder som gjorde det bra i dag, grattis til dere! :wub:

Vegas endte opp som bir og big igjen, men denne gangen slo vi iallefall minst en hund!

Kritikken kommer inn senere, det eneste negative på den var noe fallende kryss.

Vi er dermed fornøyd og ser frem til i morgen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Veit ikke om folk vil fortelle selv jeg, så jeg bare lar vær å skrive det :wub:

Var hele 4 fuglehunder, men bare Vegas og en Vorsteh som møtte opp til finalen. Ble sendt ut som nummer to i bis-ringen, men gud så fornøyd jeg er nå! :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi ble BIR og BIG4. Det høres liksom ganske ok ut, men vi slo ikke ut noen da. Dommeren sa at vi ble sist i BIG-finalen fordi Symra gikk med nesa i asfalten hele veien og fikk ikke vist seg fram. Nå skal vi øve på å gå med løftet hode HVER ENESTE DAG framover! Kritikken var nesten helt bra, det eneste negative var "beveger seg noe trangt bak".

Nye muligheter i morgen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Decoy ble BIR (eneste toller da men :rolleyes: ) og BIG2 :wub: Slo både golden og flat, og det er jo egentlig litt uvanlig. Det var en engelsk springer spaniel som ble best i gruppa vår. Og så var det litt morsomt at etter gruppebedømminga var over gikk ringsekretæren bort til Tore og sa "dere går vel lydighet dere". Decoy har noget med kontakt for å si det sånn. Fornøyd med resultatet ja :wub:

Edit, han ble jo andre beste i gruppa hehe. Skrev visst tredje jeg :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Elisabeth: Noget med kontakt? Ble mildt sagt imponert jeg!

Vi har muligens trent endel på den biten :wub::lol: Han er jo kjempeflink, og det har ikke vært såå vanskelig å ha fått han så langt, så du kan tro han er morsom å trene med :wub: Og så kan vi vel si at han har den biten av kontakten som Buster mangler *host*

Vi ble BIG i dag også :wub:

Gratulerer!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine
Vi har muligens trent endel på den biten :wub::lol: Han er jo kjempeflink, og det har ikke vært såå vanskelig å ha fått han så langt, så du kan tro han er morsom å trene med :wub: Og så kan vi vel si at han har den biten av kontakten som Buster mangler *host*

Gratulerer!

Flinkeste Decoy :wub:

Takketakk!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi vurderte konkurrentene idag og fant ut at vi kunne komme langt. Så dukket det opp en etterpåmeldt beardisvalp som slo oss ut i første runde! :wub: Den var kjempefin da, og så ble den vist av ei som har drevet med rasen siden åttitallet. Men kritikken til Symra var veldig fin (det er alltid vår store trøst).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stella, som aldri har vært med på dette før og heller ikke trent noe på det, var en veldig glad sprettball av en cairn. :icon_redface: Hun ble 2. beste tispevalp, men dommeren sa at hadde hun hatt mer trening og godt skikkelig ville hun vunnet. Stellas bror ble BIR og BIG 2, mens en av de andre brødrene deres slo til med BIS på en annen utstilling :) Oppdretteren var hvertfall fornøyd!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...