Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpeshow på Levanger 29 september


Maja&Twinki

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet
Valpeshow: For alle raserhunder 4-9mnd. Sted: Bo-By`n Verdal, 29.09. kl.10.00. Sekretæriatet åpner kl.09.00 Dommer: Harald Røkke. Påmeldingsavgift 170,- innen 20.09. Barn & Hund (for barn 0-13år) kr 50,- Påmelding til Solveig Hafstad tlf: 92226178 eller mail: [email protected]
Skrevet

Mulig det, for treningens skyld ;) Hvis de godtar etterpåmelding så deltar vi kanskje også. Ser at fristen gikk ut igår ;)

Skrevet
Mulig det, for treningens skyld ;) Hvis de godtar etterpåmelding så deltar vi kanskje også. Ser at fristen gikk ut igår ;)

Du har en måned på deg ennå! :rolleyes:

Symra og jeg kommer sannsynligvis!

Edit: Nå er vi påmeldt og betaling sendt. Ikkeno å somle med det vel!

Skrevet
Du har en måned på deg ennå! :rolleyes:

Symra og jeg kommer sannsynligvis!

Åååh Jeg kikket feil, trodde det stod 20.08 ;) Da er det jo ikke noe stress nej.

Guest Christine
Skrevet
Vi kommer sikkert å ser på iallefall :console:

Håper du tar med Lucas igjen! :)

Guest Christine
Skrevet
Of Course :) Så får vi kanskje hilst på Vegas også? :console:

Wii, nå ble jeg glad! :P

Vegas skal jo stilles der så han får du hilst på :P

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest Christine
Skrevet

Vi har sendt påmeldingen og betalt, men enda ikke fått bekreftelse på det... ;S

Æsj, da må jeg ringe å høre i morgen. Håper for all del at påmeldingen er registrert! :)

Skrevet
Vi har sendt påmeldingen og betalt, men enda ikke fått bekreftelse på det... ;S

Æsj, da må jeg ringe å høre i morgen. Håper for all del at påmeldingen er registrert! :)

Vi fikk bekreftelse på det for 3-4 dager siden, på mail. Ta å send en mail eller ring imorgen hvis du fortsatt ikke har fått noe.

Guest Christine
Skrevet

Noen som vet hvor langt det er fra der toget stopper til "bo-byen", hvor valpeshowet holdes?

Skrevet

Minst 1 km, muligens nærmere 2 å gå. Men jeg er ikke 100% sikker, er så dårlig på avstander :) Men må regne med minst en til to km.

Guest Christine
Skrevet

Takk :)

Hmm, får ringe typen til besteveninna mi og spørre om han gidder å kjøre :P

Skrevet

Jeg har to plasser ledig i bilen hvis noen trenger skyss. Kjører fra Rosendal en gang :rolleyes: Var det ni det var oppmøte?

Har fått i oppdrag å stille en tibbevalp, noen som vil stille henne om det krasjer med Blomst?

Guest Christine
Skrevet

Åhh, har du? Jeg og Kjersti sitter mer enn gjerne på! ;)

Er oppmøtetid klokken 10.00.

Maja: Vet forresten at det er 5 påmeldte DP'er ;)

Skrevet

Oki, jeg vet om tre av dem Men ikke de siste to..spaaanande!

Men bare å sitte på ja! Oppmøtetid kl 10..hvor lang tid tar det å kjøre dit? Og noen som vet hvor det er sånn ca? ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...