Gå til innhold
Hundesonen.no

Monstersnegle i Bergen


vipsen

Recommended Posts

Eh... Æsj. Hadde jeg støtt på den der hadde jeg blitt litt uggen tror jeg, det er et eller annet med snegler uten hus som jeg synes er utrolig ekkelt. Og så på den størrelsen der da :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Just me!!
Tenk å tråkke på en sånn en når man går barbeint, da.. Deilig!

Tih, jeg har en uvane å gjøre det med mindre snegler. Like ekkelt hver gang. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Boasnegler ser jeg daglig her jeg bor. Noen er ganske store, men kanskje ikke 25cm da... Kanskje jeg er litt rar, men jeg synes ikke snegler er så ille. Hageeierne i nabolaget er helt i fistel, men de spiser stort sett løvetann og annet ugress. Hvis man synes de er så ekle så hjelper det å se nøye på dem. Se her f.eks, er de ikke søte?:

snails.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Ja, det er en del av Boa-sneglene her også. Men jeg syns ikke de er på langt nær så ille som Iberiasneglen (den bruke ekle med masse slim som bare blir en slimklump hvis du tar salt på den). Den er riktignok lengere (men er jo egentlig nesten pene), men iberiasneglen er her i enorme mengder og produserer et vanvittig slim. Tråkker du ¨på den barbeint går det ikke å vaske av slimet under foten med vanelig såpe...

Tenk å tråkke på en sånn en når man går barbeint, da.. Deilig!

Prøv Iberia-sneglen, den er værre! Ææææsj æsj æsj. Også er det så mange av dem!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, det er en del av Boa-sneglene her også. Men jeg syns ikke de er på langt nær så ille som Iberiasneglen (den bruke ekle med masse slim som bare blir en slimklump hvis du tar salt på den).

Nå starter man å lure hva du har til middag siden du veit dette. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Boasnegler i Bergensområdet er gammelt nytt. Er i hvert fall 10 år siden jeg traff på "min" første boa. Og jeg har ikke sett få etter den tid heller. Ellers så kryr det jo av iberiasnegler, svarte skogssnegler og jeg har også lagt merke til en eksplosjon av hvite snegler denne sommeren.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Boasnegler i Bergensområdet er gammelt nytt. Er i hvert fall 10 år siden jeg traff på "min" første boa. Og jeg har ikke sett få etter den tid heller. Ellers så kryr det jo av iberiasnegler, svarte skogssnegler og jeg har også lagt merke til en eksplosjon av hvite snegler denne sommeren.

:Laugh:

Jeg må bare le... Med ditt sterke forbi mot snegler, så skjønner jeg ikke hvordan du klarer å sette deg så grundig inn i det :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

...da skulle dere sett den sneglen jeg møtte her i Skien... Kunne ha satt på den sal og arrangert rodeo, eller sluppet den inn på en tyrefekterarena og skremt vettet av matadoren... for større horn skal du lete lenge etter :)

Æsje, ikke si sånt, jeg er i Porsgrunn et par dager fremover, tenk om du skremte den hitover! :shocked::)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

...da skulle dere sett den sneglen jeg møtte her i Skien... Kunne ha satt på den sal og arrangert rodeo, eller sluppet den inn på en tyrefekterarena og skremt vettet av matadoren... for større horn skal du lete lenge etter :)

Dere telemarkinger skal nå alltid være bedre enn bergenserne :rolleyes:

Mener også jeg har sett snegl med sånne mønster før, men langt fra så vanvittig svær som det der. De kan nesten unnskyldes med at de var penere å se på. Nesten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:Laugh:

Jeg må bare le... Med ditt sterke forbi mot snegler, så skjønner jeg ikke hvordan du klarer å sette deg så grundig inn i det :)

Hehe, vet. Blir helt fjetret når jeg ser en snegl. Har en innebygget, ufrivillig snegleradar. Har sikkert noe med at få snegler har sluppet unna saksen min i sommer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En nabounge spiste en slik svart snegle en gang. :)

Eh, ryktene vil ha det til at jeg spiste meitemark da jeg var liten. Men til mitt forsvar så må det sies at det er bittelitt mindre ekkelt :S

..hallo!! det er helt sant! Se nå her... var ute å tok bilde jeg:

:) ...hva var det jeg sa!?

Dæsken, kanskje meitemarker er mer ekle.. denne rodeosneglen fra Skien var jo skikkelig tøff og SØT jooo!!

*gliser*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...