Gå til innhold
Hundesonen.no

Døde fugler!


Heidi

Recommended Posts

Skrevet

Hver gang vi går fordi en død fugl da har Rocky den ide at han må legge seg ned og rulle seg over dem.. Hvorfor gjør han dette? Hihi.. Noen andre som er ute for dette? Gikk på vei idag med han, og der lå der en død fugl og Rocky lagde seg ned på veien for og rulle seg på den. Stoppet ham og fikk han med. Syns det er ekkelt :wink:

Skrevet

Ja, det er jo.....relativt ekkelt da :D

Gikk forbi en død en i dag vi også, men Mona skulle bare snuse på den. Den var jo heeeelt flat og tørr da, så kanskje ikke spesielt interessant å rulle seg i :roll:

Skrevet

Han synes vel det lukter digg da :D

Rovdyr pleier vel å gjøre det for å dekke over sin egen lukt før de skal på jakt.

Skrevet
Han synes vel det lukter digg da :P  

Rovdyr pleier vel å gjøre det for å dekke over sin egen lukt før de skal på jakt.

Det vidste jeg ikke :D Men ja det kan jo være svaret ;)

Skrevet

Ja der har du noe av det merkelig, ekkle og bisarre tingene hunder gjør (ja selv om det er en naturlig grunn blabla.) Jeg vet desverre ikke hvorfor, men jeg skulle gjerne ha visst hvorfor i alle dager de gjør sånnt. Ruller seg i alt som er ekkelt: gjørme, fiskeslo, døde dyr, avføring osv.. Heldigvis gjør ikke min hund det, for jeg hadde fått hetta uansett! hehe. Men hun skal ta i munnen alt som er superekkelt: som fiskeslo, døde dyr, bleier, søppel osv. Men skal tro hvem som skriker høyt da!? Og da slipper hunden det raskt. Men ekkelt er det uansett!

Skrevet

Det vidste jeg ikke :D Men ja det kan jo være svaret ;)

Ja, kanskje. De pleier også å rulle seg i møkk og andre deilige ting av samme grunn :P

Skrevet

Det er nok jaktinstinktet på dyrene som slår inn ja! De ruller seg over dyret slik at når de jakter skal ikke dyrene de jakter på kjenne lukten av dem. De ruller seg i døde dyr og andres avføring... Helt naturlig, men ekkelt!! hehe.. :)

Skrevet

Hehe, Vicky skulle absolutt rulle seg i hestedritt som valp.... snodig... hun stakk av når vi var på tur en gang, bare for å komme tilbake til en "deilig" hestebæsj.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...