Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Rogaland


Monab88

Recommended Posts

Skrevet

Hvem her skal til NKK Rogaland den 8-9 september?

Jeg skal kanskje dit, tar isåfall med Bella og kanskje Albin samt en skye terrier.

Er det forresten noen fra Trondheimsområdet som trenger skyss nedover? Vi har mest sannsynlig plass til en person og en stor eller to små hunder :whistle: (ønsker meg billigere bensinutgifter :icon_confused: )

  • Svar 81
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jeg har termin 9 september... men det stopper meg ikke fra å melde på nei :rolleyes:

Om jeg er inne på føden får noen andre stille hundene mine :icon_confused:

Skrevet

Silje: Jeg er intensivsykepleier. Dersom du får rier i utstillingsringen så gjør det ingenting; jeg skal passe på deg jeg :rolleyes: Det er bare å knipe igjen litt det så går det så bra atte (men løpinga di blir vel heller litt krykkete hihi)

Jeg har altså meldt Amigo på - jeg og oppdretteren min skal ha en langhelg sammen og bo på hytte og kose oss og bare preike hund i tre dager til ende :icon_confused: Amigo debuterer i CHK så det blir jo litt artig da!

Skrevet

Jeg ska stille Oscar der, skulle egentlig stille han på bjerke, men skal heller bruke pengene på å få han HD-røntget. Men til stavanger skal vi :icon_confused:

Skrevet

Jeg vurderer det, men ser an hvordan det går med de førstkommende utstillingene først. Litt lang reisevei, så får se :)

Skrevet
Jeg har veldig lyst.. Får se an når fristen nærmer seg! :)

Når er fristen?

Jeg vurderer det, men ser an hvordan det går med de førstkommende utstillingene først. Litt lang reisevei, så får se ;)

Kanskje vi skal slå oss sammen? Nina m Jo har sikkert også lyst være m. ;)

Skrevet
Kanskje vi skal slå oss sammen? Nina m Jo har sikkert også lyst være m. ;)

Det hadde jo vært moro ;) Kan jo snakke nærmere om det, men hadde vært knall det :) Fristen er forresten 6. august for manuell påmelding og 13. august for ordinær elektronisk (utsatt frist 20.).

Skrevet
Silje: Jeg er intensivsykepleier. Dersom du får rier i utstillingsringen så gjør det ingenting; jeg skal passe på deg jeg :rolleyes: Det er bare å knipe igjen litt det så går det så bra atte (men løpinga di blir vel heller litt krykkete hihi)

Jeg har altså meldt Amigo på - jeg og oppdretteren min skal ha en langhelg sammen og bo på hytte og kose oss og bare preike hund i tre dager til ende :) Amigo debuterer i CHK så det blir jo litt artig da!

Amigo skal ta BIR tenkte jeg :closedeyes:

Jeg reiser mest sannsynlig over med Britt, Helga Maris oppdretter, så da skal vel jeg og preike hund i 3 dager (+ Porsgrunn-Stavanger t/r) ;)

Skal stille tjukken i AK og kanskje i JH ;)

Skrevet
Er det forresten noen fra Trondheimsområdet som trenger skyss nedover? Vi har mest sannsynlig plass til en person og en stor eller to små hunder :) (ønsker meg billigere bensinutgifter :) )

Oooh, det hørtes litt fristende ut egentlig... Det er jo så mange vestlandssoniser jeg ikke har møtt enda! hehe

Skrevet

Planen var i utgangspunktet å ta turen oppover, men nå har det seg slik at vi (forhåpentligvis) har ca 10 dager gamle valper på det tidspunktet. Dersom vi drar oppover blir det enten jeg eller sambo som drar alene (så den andre er hjemme med valpene) eller event. at Mamma/ svigermor kommer og bor hos oss den helgen.

Vi får se.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...