Gå til innhold
Hundesonen.no

Heisann!


Zoey

Recommended Posts

Skrevet

Hei og hopp alle sammen, da har jeg fått rota meg inn her jeg også :icon_fun:

jeg er 20 år, og har nå blitt førstegangs hundeeier:)

min lille elskling heter zoey, og er en Whippet på 4 mnd.. og jeg tror hun må være den beste førstegangshunden i hele verden;)

Har vært interesert i dyr hele livet, og har alltid fått høre at jeg er den "dyrekjære" i familien :rolleyes:

Ble bitt av hestebassilenb første gang jeg så en hest (satt i vogn og husker det ennå:D) og etter ett par år med masing fikk jeg begynne på rideskole:) (pappa fløy helikopteret til luftambulansen og synes hester var farlige vesner..)

og der begynte hele helligheta.. hehe.. begynte å hjelpe til i stall da jeg var 9 år, og siden gikk det ball i ball, fikk min første ponni på helfor da jeg var 10, og min første helt egne ponni når jeg var 13 (kuuuleste ponnien i hele verden;)

og siden jeg omtrent hadde bodd i stallen siden jeg var 9, så var det en selvfølgelighet at jeg flytta inn nå når ponnien hadde kommet;)

jeg pleide som regel å måtte bli dytta ut i det stallen stengte, for så å snike meg inn igjen rett etterpå :)

men så ble jeg 15 år, og søkte på NTG (Norges toppidrettsgymnas) og der kom jeg inn, og har da gått i lære hos Lars Rassmusen i tre år! der kom også hesten Nenzo og Bansano (Billy til vanlig) inn i livet mitt! det ble masse stevner og utenlandsturer med hest, og jeg lærte masse masse :icon_fun:

nå jobber jeg i stall.. (inntil videre) Nenzo er solgt, og billy skal selges, til fordel for studier.. trist, men det må til.. :D

men som sagt så har jeg jo fått zoey, og det hjelper på en del! nå til høsten er det kursstart, og det gleder vi oss masse til=)

er det forresten fler som har mynder i vestfold området så er de bare¨å ta kontakt;)

Skrevet

hehe! det glemte jeg helt i farta! her er noen bilder av skjønnheten (som for øyeblikket er rasende rampete <_< )

Skrevet

Hei og velkommen! Kjempefin hund - er litt svak for kombinasjonen mørk maske og hvitt bliss - håper vi får se masse mer bilder av henne etter hvert som hun vokser seg til.

Skrevet

Velkommen til oss. :icon_confused: Håper du vil trives her. Bare å spørre om du lurer på noe.

Nydelige tegninger på hunden din.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...