Gå til innhold
Hundesonen.no

Heisann!


Zoey

Recommended Posts

Skrevet

Hei og hopp alle sammen, da har jeg fått rota meg inn her jeg også :icon_fun:

jeg er 20 år, og har nå blitt førstegangs hundeeier:)

min lille elskling heter zoey, og er en Whippet på 4 mnd.. og jeg tror hun må være den beste førstegangshunden i hele verden;)

Har vært interesert i dyr hele livet, og har alltid fått høre at jeg er den "dyrekjære" i familien :rolleyes:

Ble bitt av hestebassilenb første gang jeg så en hest (satt i vogn og husker det ennå:D) og etter ett par år med masing fikk jeg begynne på rideskole:) (pappa fløy helikopteret til luftambulansen og synes hester var farlige vesner..)

og der begynte hele helligheta.. hehe.. begynte å hjelpe til i stall da jeg var 9 år, og siden gikk det ball i ball, fikk min første ponni på helfor da jeg var 10, og min første helt egne ponni når jeg var 13 (kuuuleste ponnien i hele verden;)

og siden jeg omtrent hadde bodd i stallen siden jeg var 9, så var det en selvfølgelighet at jeg flytta inn nå når ponnien hadde kommet;)

jeg pleide som regel å måtte bli dytta ut i det stallen stengte, for så å snike meg inn igjen rett etterpå :)

men så ble jeg 15 år, og søkte på NTG (Norges toppidrettsgymnas) og der kom jeg inn, og har da gått i lære hos Lars Rassmusen i tre år! der kom også hesten Nenzo og Bansano (Billy til vanlig) inn i livet mitt! det ble masse stevner og utenlandsturer med hest, og jeg lærte masse masse :icon_fun:

nå jobber jeg i stall.. (inntil videre) Nenzo er solgt, og billy skal selges, til fordel for studier.. trist, men det må til.. :D

men som sagt så har jeg jo fått zoey, og det hjelper på en del! nå til høsten er det kursstart, og det gleder vi oss masse til=)

er det forresten fler som har mynder i vestfold området så er de bare¨å ta kontakt;)

Skrevet

hehe! det glemte jeg helt i farta! her er noen bilder av skjønnheten (som for øyeblikket er rasende rampete <_< )

Skrevet

Hei og velkommen! Kjempefin hund - er litt svak for kombinasjonen mørk maske og hvitt bliss - håper vi får se masse mer bilder av henne etter hvert som hun vokser seg til.

Skrevet

Velkommen til oss. :icon_confused: Håper du vil trives her. Bare å spørre om du lurer på noe.

Nydelige tegninger på hunden din.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...