Gå til innhold
Hundesonen.no

Moss Hundeklubb 28-29. juli


Peers

Recommended Posts

Skrevet

Fant ingen tråd om dette, så da kunne jeg like godt lage en selv. Er det noen her inne som skal på Mosseutstillingen i år?

Jeg skal på søndagen, og hadde vært moro å treffe flere soniser :wacko: Dette blir Orrys første utstilling på 4 år (han ble sist stilt om junior), så jeg er veldig spent på hvordan dette går. Håper han har utviklet seg litt siden sist, vi har nemlig ventet noen år på å få mer kroppsmasse på han!

Uansett, hvem kommer og hvilken dag?

  • Svar 105
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jeg skal også på søndagen, skal stille Molly :P

Hun har selvfølgelig begynt å røyte noe helt sykt nå, så hvis pelsen fortsetter å dette av i like store mengder så tror jeg nesten jeg må stille henne som malle... :wacko:

Skrevet

Jeg kan jo også nevne at jeg er veldig spent på dommeren, da han skal dømme ørtenpørten forskjellige raser og grupper begge dagene (Javier Sanchez fra Portugal). Er alltid litt småskeptisk til dommere som kanskje ikke er spesialister på rasene de dømmer...

Skrevet
Hun har selvfølgelig begynt å røyte noe helt sykt nå, så hvis pelsen fortsetter å dette av i like store mengder så tror jeg nesten jeg må stille henne som malle... :wacko:

Det finnes svarte maller også for anledningen...

Skrevet

Jepp - søndag for meg (gruppe 1).

Hvis godvær, så blir camp.vognen med nedover fra lørdag til søndag, og jeg skal stille en hannhundvalp (Moses) og en junior hannhund (Mac) - begge er bearded collies.

Håper å se flere av dere der!

Susanne

Skrevet
Hva med å stille en nedrøyta terv...? :wacko:

Du? Oppdretteren er veldig glad i å løpe i ringen.. Hun sier alltid ja til å stille hund for andre, hun stiller sikkert Molly for deg.. hehe

Og jeg bør vel kanskje advare deg mot å børste henne helt ned.. Da blir oppdretteren litt sur, faktisk *ler* :P

Skrevet
Du? Oppdretteren er veldig glad i å løpe i ringen.. Hun sier alltid ja til å stille hund for andre, hun stiller sikkert Molly for deg.. hehe

Og jeg bør vel kanskje advare deg mot å børste henne helt ned.. Da blir oppdretteren litt sur, faktisk *ler* :wacko:

Oy! Det hadde jo vært helt supert om jeg kunne fått henne til å stille Molly, utstilling er liksom ikke helt min greie, hehe :P

Tror jeg må sende en mail til henne (hvis ikke hun leser dette da, hehe) og spør pent, hun skal jo dit likevel :P

Skrevet

Jeg skal stille Bocca. Men er det sånn at valp går samme dagen som rasen går?

For isofal kommer vi søndag. (og håper noen stiller for meg :whistle: )

Skrevet

I fjor var det på Ørebanen, og jeg antar det er det samme i år.

Ja, valper dømmes samme dag som de voksne. Som regel er det også den samme dommeren på valper og voksne - men hvis det er veldig mange påmeldte så hender det at arrangørene tar inn egne valpedommere. Men uansett så stiller de på samme dag som de voksne.

Forhåpentligvis legger Moss og Om. HK. ut PM'et på hjemmesiden sin (www.mohk.no) om ikke så alt for lenge.

Susanne

Skrevet

Med PM'et mente jeg rinoppsettet/brev til utstillere, hvor det står møtetider, ringer og ikke minst stedet hvor utstillingen skal avholdes.

Sorry for forvirringen.

Susanne

Skrevet

jeg skjønte vel egentlig det etter jeg hadde lagt ut dommerlista, hehe, for datoen har vel gått ut så den har vel de fleste sett før=)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...