Line_ Skrevet 20. Desember 2007 Rapporter Skrevet 20. Desember 2007 Hihi, mange som ikke liker pudler her ser jeg! Men hvem kan vel egentlig motstå noe slikt?
Jane Skrevet 20. Desember 2007 Rapporter Skrevet 20. Desember 2007 Det er vel ikke det at man ikke liker Puddelen som hund, kongepuddelen er flott og smart den, men det er vel mere det pelsstellet som får folk til å ikke ville ha en selv ?! Det er vel ingen rase som er mere kjent for mye pelsstell og frisørtimer enn Puddelen ? Personlig syns jeg Puddelen er finest med masse pels, ufrisert og naturlig, men det annses vel nesten for dyreplageri å ikke frisere de ?
bazzin Skrevet 20. Desember 2007 Rapporter Skrevet 20. Desember 2007 [*]har så lite pels at jeg må kle på den om vinteren (anser det som dyreplageri å anskaffe seg en hund som ikke tåler kulde i Norge). ^_^ staakkars whippeten min som var ute å koste seg nå nettopp i 8 minus grader..selv om jeg syns mer synd på meg - hmm, tro om det kalles menneskeplageri for de av oss som *ikke* er skapt for vinteren...? :-)
Tonje Skrevet 20. Desember 2007 Rapporter Skrevet 20. Desember 2007 Oh, gøy. Jeg hiver meg på. Jeg vil ikke ha en hund som: er fra de såkalte vokter-/kamphundrasene.er tyngre enn at jeg klarer å bære den ut av skogen dersom det skulle skje en ulykke.er så kortbeint at den sliter av seg stellet når det er skaresnø ute.har så lite pels at jeg må kle på den om vinteren (anser det som dyreplageri å anskaffe seg en hund som ikke tåler kulde i Norge).ikke kan brukes til jakt.er pinglete i hodet eller blir lett stresset. Må legge til at jeg kjenner til mange hunder fra overnevnte liste som jeg liker, men som jeg aldri kunne ha tenkt meg å eie. Ja huff det er virkelig synd på bikkja mi..Han må ha dekken på når det blir veldig kaldt han løper og leker seg ute når det er kaldt,men han har det nok helt ****** sånn innerst inne ja..Maser for å komme ut gjør han og!(men da er nok det bare et ønske om å komme vekk fra hele norge) Og når han griseløper og tumler rundt i nysnøen ser han fryktelig misserabel ut stakkar.. Men takket være innlegget ditt kan jeg nå ta til fornuften å få han omplassert til f.eks afrika.
helle Skrevet 20. Desember 2007 Rapporter Skrevet 20. Desember 2007 Oh, gøy. Jeg hiver meg på. Jeg vil ikke ha en hund som: har så lite pels at jeg må kle på den om vinteren (anser det som dyreplageri å anskaffe seg en hund som ikke tåler kulde i Norge).ikke kan brukes til jakt. da er det veldig mange som driver med dyreplageri i norge.. Er forresten mange jaktfolk som bruker dekken på settere eller vorstere når det er iskaldt.. Dyreplageri å eie de rasene også eller?? Djess.. Sånne utsagt som du kom med der gjør meg oppgitt.. Det er vel ikke det at man ikke liker Puddelen som hund, kongepuddelen er flott og smart den, men det er vel mere det pelsstellet som får folk til å ikke ville ha en selv ?! Det er vel ingen rase som er mere kjent for mye pelsstell og frisørtimer enn Puddelen ? Personlig syns jeg Puddelen er finest med masse pels, ufrisert og naturlig, men det annses vel nesten for dyreplageri å ikke frisere de ? ja, for min del er det i alle fall pelsstellet som er avgjørende.. Jeg liker best pudler som er nedklilppet, sånn som felix (tror jeg det er i alle fall), er på bilde der over.. Nydelig fjes på han ^_^ *Dobbelpost, mod. Crizpo*
siljestokka Skrevet 20. Desember 2007 Rapporter Skrevet 20. Desember 2007 bulldogg .. .. Sånne skikkelig inntrykte tryne bulldogger ..
Line_ Skrevet 20. Desember 2007 Rapporter Skrevet 20. Desember 2007 Det er vel ikke det at man ikke liker Puddelen som hund, kongepuddelen er flott og smart den, men det er vel mere det pelsstellet som får folk til å ikke ville ha en selv ?! Det er vel ingen rase som er mere kjent for mye pelsstell og frisørtimer enn Puddelen ? Personlig syns jeg Puddelen er finest med masse pels, ufrisert og naturlig, men det annses vel nesten for dyreplageri å ikke frisere de ? Hehe, jeg skjønte egentlig det, men var bare så mange som skrev puddel så jeg måtte demonstrere litt Ganske dyreplageri hvis du ikke steller de ja, klunne sett det for meg hvis jeg aldri hadde stelt min
Benedicte Skrevet 20. Desember 2007 Rapporter Skrevet 20. Desember 2007 Jeg skriver også opp hvilke raser som jeg vil ha. Det er en del raser jeg syns er OK, men få raser jeg absolutt ikke vil ha. Gruppe 1: Aussie, kelpie, BC, belgerene, briard, hollandsk gjeterhund, hvit gjeterhund, langshårsschäfer av brukslinjer Gruppe 2: nuffe, berner, dobermann, rottweiler, st. bernhard Gruppe 3: wheaten, kerry blue, staffordshire bull terrier Gruppe 4/6: dachshund strihår (standard) Gruppe 5: american akita, alaskan malamute, siberian huskey, basenji, eurasier, Gruppe 7: Korthåret vorstehhund, pointer, breton, stabyhound Gruppe 8: labrador, golden, engelsk springer spaniel, portugisisk vannhund, am.cocker Gruppe 9: puddel, papillon Gruppe 10: saluki og whippet
xeena Skrevet 20. Desember 2007 Rapporter Skrevet 20. Desember 2007 Ville ikke hatt: Bernen sennenhund (store, trege og sikler ) Mexikansk nakenhund newfondlender (skrev det sikkert feil da...) airdaleterrier Newfoundlandshund skrives det:-) Skulle heller aldri ha stor hund, men nå er jeg av den typen som ikke vil ha liten Men som det er nevnt tidligere, det er egenskapene til hunden det kommer an på ^_^
Iago Skrevet 20. Desember 2007 Rapporter Skrevet 20. Desember 2007 Når ble dachsen en fuglehund? (måtte bare kommentere) Edit: La til et ord som hadde falt bort. Alltid trodd det jeg xS Det er kanskje feil? Hehe xP
JailyTina Skrevet 21. Desember 2007 Rapporter Skrevet 21. Desember 2007 Pga utseende ville jeg ikke hatt: - Nakenhund - Jeg liker hunder med pels. - Hunder lavere enn 30 cm - Det blir for lite rett og slett. - Puddel - Krøller er ikke min greie. - Berner og andre såpass store raser - De er litt for store. Pga andre ting enn utseenede (bruksområder, fysiske problemer osv osv): - Malle - Fine hunder! Men jeg tror ikke jeg hadde klart en så driftig hunderase rett og slett - Mops og andre med veldig inntrykt snute - Jeg liker at hunden min klarer å puste uten å høres ut som en andpusten asmatiker. - Fuglehunder - Som regel både søte og vakre, men jeg jakter ikke og syns ikke jeg har behov for en slik rase da. - BC - Jeg tror ikke jeg har nok energi til det. Sikkert flere raser jeg ikke kunne tenkt meg også, men dette er i hvertfall de rasene jeg er helt sikker på at jeg ikke vil ha.
M.J Skrevet 21. Desember 2007 Rapporter Skrevet 21. Desember 2007 Alltid trodd det jeg xS Det er kanskje feil? Hehe xP Ja, det er feil (Se her) Hermer etter de andre jeg og skriver opp de rasene jeg liker: Gruppe 1: Belgisk fårehund, lancashire heeler, shetland sheepdog, australsk kelpie, border collie, pyreneisk gjeterhund(poil long). Gruppe 2: Dvergschnauzer(helst sort) Gruppe 3: Parson russell terrier, jack russell terrier, norfolk terrier, irish glen of imaal terrier og irsk terrier Gruppe 6/4: Dachshund strihår (standard) Gruppe 5: Basenji Gruppe 7: Gruppe 8: Labrador fra jaktlinjer Gruppe 9: Bichon havanais Gruppe 10: Whippet Edit: La til en rase.
ida Skrevet 21. Desember 2007 Rapporter Skrevet 21. Desember 2007 Når ble dachsen en fuglehund? (måtte bare kommentere) Edit: La til et ord som hadde falt bort. Da den fikk vinger? Alltid trodd det jeg xS Det er kanskje feil? Hehe xP Da jeg var liten, het dachsen grevlinghund til hverdags. Det var ikke fordi den liknet en grevling.
HildeM Skrevet 21. Desember 2007 Rapporter Skrevet 21. Desember 2007 Hmm.. Vanskelig. Synes liksom alle raser har sin sjarm. Vil ikke ha en sånn stor mastiffhund. Det blir rett og slett for mye. Mange raser jeg kunne tenkt meg, men valget blir veldig begrenset på grunn av allergi. Endt derfor opp med Wheaten Terrier. Puddler er bare nyyyyydlige! Liker sorte kongepudler (eller hva de heter) som er klippet jevnt over hele kroppen. Søskenbarnet til veninna mi driver oppdrett og de er her av og til. Sist hadde de med en liten valp!
MariaN Skrevet 21. Desember 2007 Rapporter Skrevet 21. Desember 2007 tror kanskje jeg har svart her før.. men svarer igjen. *le*. Jeg vil ikke ha: Bichonrasene(inkl malteser og 'fjollehunder'), dvergpincher/pincher, jeg må ha langhåret hund så kort er uaktuelt, bulldog/staff/mastiff, terriere/bartehunder, krøllehunder(puddel), dachs, Retriverrasene. haha min liste er lang De hundene over er jo fine på sin måte, men kunne aldri tenkt meg en i hus.
Guest LilleSkrekk Skrevet 21. Desember 2007 Rapporter Skrevet 21. Desember 2007 Kunne ALDRI ha hatt: Puddel Kinesisk Nakenhund Sånne små hårete mopper Blodhund Mynder Er ikke vondt ment til de som har disse rasene.. Er bare jeg som synes de blir for pinglete for meg. Men jeg synes mange av dem er fine uansett, selv om jeg ikke vil ha slike selv
Hanne92 Skrevet 22. Desember 2007 Rapporter Skrevet 22. Desember 2007 Jeg kunne ikke tenkt meg noen hunder innefor disse gruppene: G. 3 - terrier G. 6/4 - Dachs-, drivende- og sporhunder G. 7 - Stående fuglehunder G. 8 - Apporterende hunder G. 9 - Selskapshunder
Maren8) Skrevet 22. Desember 2007 Rapporter Skrevet 22. Desember 2007 Ikke nakenhund :S Egentlig er denne tråden litt frekk Får det er sikkert noen som blir litt leie seg når de ser at det er mange som ikke vil ha den rasen de har :S Men skreiv jo her jeg også, men håper ingen blir leie seg da
raia123 Skrevet 23. Desember 2007 Rapporter Skrevet 23. Desember 2007 Hmm,grusomt mange jeg ikke ville hatt. Ville ikke hatt noen i Gr1 med unntak av katalansk gjeterhund, med noen svært få unntak så er det heller ikke mange i Gr2. Ingen jeg ville hatt i Gr3 eller i Gr 6/4. Et par i Gr5. Kun ES og Breton i Gr7 og labrador i Gr8. Og absolutt ingen i Gr9 og 10.
spacy Skrevet 24. Desember 2007 Rapporter Skrevet 24. Desember 2007 Ville ikkje hatt ein hund som er mindre enn ein katt. Ikkje schæfer. Ikkje for lite/smalt hovud og fjes. For mykje røyting er stress om ein ikkje har hundegård.
LeneG Skrevet 11. Januar 2008 Rapporter Skrevet 11. Januar 2008 Tror jeg må nevne de jeg ville hatt også selv om smaken forandrer seg gjerne med tiden. Ville hatt BC, Aussie, Nuffe, LB, Staffordshire bullterrier. Liker ikke puddel av noe slag og heller ikke de små selskapshundene. Finnes mange søte eksemplarer men ikke noe for meg. Er heller ikke noe glad mynde, greyhound, sånne løpehunder.
Milano Skrevet 12. Januar 2008 Rapporter Skrevet 12. Januar 2008 Aj, tror jeg skriver de hundene jeg ville hatt istedet, desverre blir listen alt for lang ved det motsatte........ Briard Picard Sloughi Azawakh Doberman? Hovawart? Dalmatiner
ipadda Skrevet 15. Januar 2008 Rapporter Skrevet 15. Januar 2008 ville ikke hatt :: tibbe ( har hatt det ) bischön Irsk Soft Coated wheaten terrier ( skrives sikkert ikke slik ) flat egentli bare for at jeg ikke tror disse hadde passet til meg
nattvette Skrevet 3. Juli 2008 Rapporter Skrevet 3. Juli 2008 Border collie. Alle typer jakt/fugle hund. Små hunder (chihuahua, cairn terrier osv osv) Hunder med bart. Veldig tynne hunder (greyhound, whippet, mynde osv) Jeg foretrekker medium/store hunder med kort pels, som er litt "tøffe" og kompakte. Rottweiler for eksempel.
AnneM. Skrevet 3. Juli 2008 Rapporter Skrevet 3. Juli 2008 Mynde Mexikansk nakenhund Mastiff Bull terrier Pit Bull Helt enig! Ikke fordi jeg tror de er farlige, men jeg syntes rett og slett de er stygge! Med untak av Mynder da, men de er jo så sære at det kommer bare når det passer de! Stort sett! Favoritten min er og vil alltid være: Schæfer...
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar