Gå til innhold
Hundesonen.no

Ting som ikke lar seg kombinere med hundesonen!


ida

Recommended Posts

Skrevet

Det er ingen god idè å legge halvstekte rundstykker i ovnen for så å sette seg ned og sjekke "nye innlegg". Resultatet er gjerne mørkebrune rundstykker og et par strålende innlegg :Laugh: .

Er det flere slike dårlige kombinasjoner, vil jeg gjerne advares nå.

Hilsen sulten.

Skrevet

Ikke kok nudler mens du "bare skal sjekke nye innlegg på sonen". De ser mer ut som en dvask geléklump når du kommer for å hente dem :)

Guest Christine
Skrevet

Ikke ha valpen i fanget mens du sitter på sonen! Ender med halvspist mus og tastatur, biting på hender og i håret.

Guest Christine
Skrevet
Ikke ta en "jeg lufter valpen etter jeg har sett på nye innlegg" Da er det for seint... :rolleyes:

Ohh, vi er i samme gate på den der altså! Ta heller en tur når lille valpisen sover! :)

Skrevet
Ta heller en tur når lille valpisen sover! :hyper:

Ja, da får den nok gjort fra seg.. :)

Guest Christine
Skrevet
Ja, da får den nok gjort fra seg.. :poke:

Haha, mente en tur inn på sonen, og ikke ut i hagen! :)

:hyper:

Skrevet

Forsøket på å få litt orden på døgnrytmen er dødfødt hvis man "bare skal ta en liten tur innom Sonen" før man legger seg... :)

Skrevet

:) Hehe, morsom tråd. Hadde det ikke vært for denne tråden så hadde jeg nok glemt at jeg må skynde meg ned på dyrebutikken før de stenger. Bikkja er fri for mat :hyper: Sjekker heller nye innlegg når jeg kommer hjem :poke:

Så nå logger jeg av og kaster meg i bilen.

Skrevet
Forsøket på å få litt orden på døgnrytmen er dødfødt hvis man "bare skal ta en liten tur innom Sonen" før man legger seg... :)

Helt riktig!

Det med reklame pausen også!

Kommer ikke på noe annet.

Skrevet
Forsøket på å få litt orden på døgnrytmen er dødfødt hvis man "bare skal ta en liten tur innom Sonen" før man legger seg... :)

Jeg skulle bare innom og "se på noe" for en time siden, før jeg skulle legge meg, sitter her ennå, men skal gi meg nå altså.. :hyper:

Skrevet
Jeg skulle bare innom og "se på noe" for en time siden, før jeg skulle legge meg, sitter her ennå, men skal gi meg nå altså.. :)

Og det var for en halvtime siden, og Renate er enda pålogget. :hyper:

For meg er matlaging en sjelden suksess. Brente rundstykker i ovnen, svidd mat på komfyren. Er jo så kjedelig å stå og glo på mat koke, og da surrer man bare "litt" på dataen i mellomtiden...

Skrevet

Ikke gå inn på sonen mens to hunder, derav en valp, er alene sammen nede på stua. Når man kommer ned ligger dagens adresseavis i bittesmå biter over hele gulvet...

Skrevet

Ikke gå på sonen og sjekk de nyeste innleggene rett før du skal legge deg. Da blir det som oftest svært sent og anmerkninger og sure lærere møter deg på skolen i storfri!

Skrevet

ikke begynn å rydd men mååå bare innom for å se om det er noen innlegg.. resultat.. blir aldri fredig og vaskevannet er kaldt..

heller ikke mens du venter på at noen skal hente deg.. ender med hissige folk i tlf og dårlig samvittighet ovenfor deg selv om at du ikke fikk svart på det du ville.. :ahappy:

Guest Christine
Skrevet

Ikke gå inn på sonen når man feirer bursdag med slektsbesøk!

Jeg endte iallefall opp med å finne link til Crufts radioen og satt å hørte på den resten av kvelden :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...