Gå til innhold
Hundesonen.no

Aussieligaen Yippie - Opprykk til elite 6.aug 2011


Recommended Posts

  • Svar 202
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Skrevet

Nå er Yippie blitt 5,5 mnd!! Uttrolig hvor fort tiden går. Hun er blitt super i lek nå, og helt rå i spor. Blir nok nødt til å gå noen sporkurs med henne etterhvert, for er veldig usikker på hvordan jeg skal gjøre det best mulig for hunden. Alt går i svinger da... en dag er hun ivrig og morsom å trene, mens andre dager er alt annet spennende og jeg er bare teit. Jeg trener masse på å så på musematte, og Yippie synes det er veldig moro! Jeg har også startet med en form for fremadsendig, der jeg kaster en ball, og rett før ballen har landet roper jeg "fremad", så hun spurter ut og henter ballen :) Jeg har også satt et krav til henne, nemlig at "legg deg" betyr ligg og bli der, selv om jeg trener Amira og kaster ball o.l.

oktober0721.jpg

oktober0728.jpg

oktober074.jpg

  • 4 weeks later...
Skrevet

Lille Yippie er blitt 6 mnd!

Jeg synes hun fremdeles har veldig korte bein, så får håpe de blir litt lengere. Hun vokser ikke fullt så mye lenger og har heldigvis ikke blitt noe særlig kraftigere :blink: Hun har fått bedre pels og ser egentlig ikke så værst ut til å være unghund. Men jeg bekymrer meg litt for de beina altså...!

Bilde138-1.jpg

Bilde163.jpg

Guest Just me!!
Skrevet

Å hallo, så nydelig hun har blitt! Syns hun hadde et ganske spesielt utseende, råflott. :blink:

Skrevet

Hun ser kjempesøt ut. :blink: Kan trøste deg med at noen utvikler seg veldig sent. Min egen Vicky er av linjer som utvikler seg veldig sent, og hun var faktisk 44 cm høy da hun var 3 år, og da hun fylte 4 var hun plutselig blitt 48,3 cm høy, pluss en betraktelig kraftigere skalle.

  • 2 months later...
Skrevet

Nå er det lenge siden jeg har oppdatert!

Yippie har en stund vært litt ute av treningsmodus, men nå er vi i gang igjen! Hun er veldig iverig og alt skal skje veldig fort. Hun blir frustert og kommer med noen merkelige lyder hvis det er noe hun ikke forstår, men hun klarer å holde fokus av like vel.

I det siste har vi startet på masse triks. Det er for å øke motivasjonen og fordi hun lett tar til seg læring nå og da vil jeg at hun skal begynne å tilby mye atferd og forstå at det gjår an å gjøre mer enn bare på plass, sitt, dekk og fremadseninger.

Høyde: 49,5 cm

Vekt: 19,5 kg

De to siste ukene har hun lært:

- rull

- snurre

- rygge

- snurre på to bein

- delvis stå på to bein

- sitte bamse/hands up

- litt slalom mellom beina

IMG_4506.jpg

Hun har blitt stooor jente :(

IMG_4510.jpg

Yippie ELSKER snø!

IMG_4525.jpg

IMG_4553.jpg

IMG_4617.jpg

Guest Just me!!
Skrevet

Åå, så fin jente! En av de flotteste aussiene jeg vet om, syns hun ser litt ekstra spesiell ut. :P

  • 2 months later...
Skrevet

På tide med litt mer bilder o.l.

Yippie begynner å bli startklar for både klasse 1 og 2, men jeg venter noen mnd til, siden hun er veldig umoden i hodet. Yippie har forøvrig veldig korte bein ennå (de MÅ da vokse litt snart? Kroppen vokser masse, men beia har vært like korte leeeenge!).

Igår gikk vi treningskonkurranse (altså uoffesiell) og vant klasse 1 med 183 poeng. Jeg har fikk fått trent Yippie på over 2 uker og fikk nesten ikke varmet opp. F.eks hopp over hinder har vi aldri satt sammen før, så hun ble noe sikker på hva hun skulle gjør. Hun ble liksom stående igjen ("veien min er jo sperret!"), men når jeg kommanderte hopp var det full fart over og inn på plass igjen. Fri ved foten, lineføring o.l. er jeg veldig fornøyd med. Hun var også bra mellom øvelsene og så ut til å ha det veldig moro i ringen!

HER finner du resultatet

IMG_5799.jpg

IMG_5546.jpg

IMG_5228.jpg

IMG_5097.jpg

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...