Gå til innhold
Hundesonen.no

Katt


Taz

Recommended Posts

Det er en katt i en garasje her jeg bor. Kan være en kattunge, den har halsbånd og alt. Men garasjen er stengt med hengelås..

Alså jeg kommer ikke inn.

De som bor der ser ut som om de er på ferie.

Ringte på og alt men fikk ingen respons.

Var innom der i går og.. Katten ser ut som om desperat vil ut.

De har en kanin i hagen og, den ser ikke ut til å ha det så bra..

Hva skal jeg gjøre?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ring til dyrevernet og hør hva de har å si?  :?

Ja, men siden jeg ikke vet hvor lenge den har vært der inne.

Så gidder dem vel ikke å gjøre noe med det?

Tenkte å vente til i morgen.(Da har den vært der 3 dager så jeg vet om :) )

Så ringer jeg noen.. men hvem? Og noen som har noen nr?

Har så lyst å bare stikke bort å bryte meg inn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ringt mattilsynet, dyrebeskyttelsen og politiet og spurt om råd. Eller hørt med naboer om de visste når de kom hjem.

Det som er litt negativt ved å bo her.

Ingen kjenner ingen nesten..

Men leter nå etter nr til dyrebeskyttelsen elns..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herregud, blir bare mer og mer forbanna her..

Ringte nå til dyrebeskyttelsen også fikk jeg til svar.

Nei, du. Den vakta er over. Ring heller tilbake i morgen..

Og de kaller seg dyrebeskyttelsen????!

Ok, kanskje eg bør roa meg litt ner.. *puste*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herregud, blir bare mer og mer forbanna her..

Ringte nå til dyrebeskyttelsen også fikk jeg til svar.

Nei, du. Den vakta er over. Ring heller tilbake i morgen..

Og de kaller seg dyrebeskyttelsen????!

Ok, kanskje eg bør roa meg litt ner.. *puste*

[-X

Hmm.. Ring til politiet. Spør om du har lov til å bryte deg inn og hente katta.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det funker vel ikke å ringe 112 for en katt?

Er det ett annet nr jeg kan ringe, som er alikvel til politiet?

For 112 er jo nødnummer.

Vurderer sterkt å bare bryte meg inn uanz.. Blæh.

Den har en liten sprekk så den prøver å presse seg ut, og når jeg tok litt av håndå inn der så begynte den å kose med hånda mi. :)

Syns synd på den.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

en liten sprekk.. se om du får dytta mat og vann under til den. Så får den iallefall i seg NOE.. Har den vært der i 3 dager nå, og uten vann, kan den være uttørket! du må gjøre noe NÅ!

Ring politi eller noe, de har ikke lov til å overse noe slik! Få den katten ut!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det funker vel ikke å ringe 112 for en katt?  

Er det ett annet nr jeg kan ringe, som er alikvel til politiet?

For 112 er jo nødnummer.

Vurderer sterkt å bare bryte meg inn uanz.. Blæh.

Den har en liten sprekk så den prøver å presse seg ut, og når jeg tok litt av håndå inn der så begynte den å kose med hånda mi.  :)  

Syns synd på den.

Ring nødnummer du. De har det ikke så travelt. Faren min og jeg gjorde det da vi oppdaga et innbrudd i en hytte langt oppi huttiheitu som sikkert ikke har blitt brukt på flere år, og vi ble tatt imot der. Dessuten er det gratis å ringe dit. Og når det gjelder levende dyr, da syns jeg det skal gå an å ringe 112 jeg. Riktignok ringte faren min og jeg i tretida på ettermiddagen da - ikke akkurat det travleste tidspunktet for politiet en søndag. Men allikevel.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Politiet nytter det ikke å ringe.. De bryr seg ræva om katter.

Men bak garasjen er det en luke, hvis jeg åpner den (Sitter godt fast, pluss den er høyt oppe) så

kan jeg få ut katten.. Burde jeg gjør det?

Vil ikke akkurat bli tatt for innbrudd heller da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja politiet bryr seg ikke i den grad. En i klassen min hadde en papegøye som var innelåst hos eksen hans som var bortreist. Og har var fortvilet over fuglen som hadde sitter der 1 uke uten vann. Ringte politiet, men de sa at har ikke kunne bryte seg inn der, så lenge det ikke var hans adresse. De kunne heller ikke gjøre noe. Jeg tror at med dyrebeskyttelsen i ryggen kan man ha mulighet til at politiet kan gjøre noe, men jeg vet ikke helt.

Jeg hadde prøvd å gitt katten mat /vann på et vis. trenger ikke å være eieren av garasjen sin katt, men andre sin som har blitt låst inne ved uhell. Det har skjedd vår katt. Du kan også ta å kutte hengelåsen, slippe katta ut, kjøpe en ny hengelås og gi beskjed til eierene av garasjen når de kom hjem igjen hva som hadde skjedd. Eller spørre politiet hva som er lov, og ring dyrebeskyttelsen etter råd.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg ringt dyrevernsnemda og de skulle se om de kunne gjøre noe i dag eller i morgen..

De skulle først prøve å få tak i de som bor der.

Men hvis noen virkelig passer på den katten så syns jeg det er merkelig at de har låst den inn i garasjen.. :?

Stakkars katt..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er helt enig.. Men innbrudd er ulovlig..

Har sjekka til katten og den har bra.. Foreløpig..!

Det største problemet er jo egentligt at når Dyrevernsnemda får katten ut, er hvor den ska være.. De sa at de ikke hadde plass til den..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da var katten ute.. :D

Dyrevernsnemda kom og tok ut katten..

Jeg skal passe på den til de som bor der kommer hjem fra ferie..

(Håper de ikke får katten tilbake)

CIMG4973.jpg

CIMG4974.jpg

Kunne du forlatt denne her?? Drit herlig katt..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...