turbogutten Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 Ja som overskriften sier, hva er din hundedrømmebil? gjerne med bilder:)
Guest Jonna Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 Den nye W Caddy'en. Med sidedører, takvifte bak, rist imellom istedet for glass til kupëen og ac. Da hadde jeg vært fornøyd Ved å ha en slik bil så slipper mann en masse med hår i hele bilen og det er lett å holde rent og pent ettersom hunden ikke er i kontakt med interiør. Ellers så syns jeg dem er gode å kjøre, gode biler generelt og klarer seg bra både sommer og vinter.
borderen Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 En bil som er miljøvennlig. En eller annen form for hybrid-bil vil det nok bli etterhvert Jeg ville hatt stor nok plass til en families oppakning til en ferie med ski, hundebur og hele pakka. Altså stoooor bagasjeplass!
Yakine Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 Den bilen jeg eier og har! Chevrolet Suburban.
turbogutten Skrevet 23. Mai 2007 Forfatter Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 Den bilen jeg eier og har! Chevrolet Suburban. Kan jeg spørre om denne er veldig dyr i drift? synes mange sier de er dyre siden de er amerikanske, drømmebilen min er chevrolet starcraft (gamletypen)
TineSimbaNana Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 En av disse vil og skal jeg ha; Vil helst ha denne typen, men usikker Bildene tatt fra finn.no Uuuh, som jeg gleder meg til å få lappen (har startet) og bil
ellish Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 En elbil vel Akkurat plass til hunden baki. Og den sparer miljøet for partikler og forurensing!
Djervekvinnen Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 En stor nok bil med plass til bur baki, samt plass til noe baggasje. Altså en slags stasjonsvogn Kunne tenkt med en rav 4, eller crv. Med god motor, automatgir og firhjulstrekk *drømme* Nei det er så mange biler å velge mellom. de absolutte favoritt bilene mine er vel ikke akkurat hundevennlige
Guest Jonna Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 En av disse vil og skal jeg ha; *klippe* Uuuh, som jeg gleder meg til å få lappen (har startet) og bil Sats på en med sidedører, da har du utgang for bikkjen om du blir påkjørt bakfra og bakdøren bli ødelagt. Har forresten hatt C.Suburban... den mest elendige hundebilen jeg har hatt <_< Høy for bikkjene å hoppe inn og ut (ikke bra for hund som har lagt i bil å hoppe ut av den høyden) og tøy overalt baki bilen som samler på alt av hår.. (jeg hadde Schäfer når jeg hadde den bilen) Alle ting må også plasseres forann eller bak buret.. Og det innebærer enten klatring etter eller flytting av utstyr.. Og alt for stor på Norske skogsveier (snu og slikt), men bra fram tar den seg da. Og setter du deg først fast, da må du vente på en annen Stor bil eller traktor for å hjelpe deg.
Line_ Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 Suzuki Vitara. *elsk* Den har vi Jeg har rett og slett ikke begynt å tenke på hvilken bil jeg vil ha... Først må jeg vel ta lappen. Selv om jeg har begynt så tar det tiiiiid når man er treig (og synes det er skummelt å kjøre bil )
TineSimbaNana Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 Sats på en med sidedører, da har du utgang for bikkjen om du blir påkjørt bakfra og bakdøren bli ødelagt. Har faktisk ikke tenkt på det, men når du sier det så er det jo ganske sant! Da kommer jeg nok til å kjøpe med sidedører
tuppetroll Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 Jeg elsker min Renault Kangoo. Sidedør på den ene siden, og dobbeldør bakover. Skille med glass og vegg mellom førersetet og bagasjerommet, så jeg kan ha "ikke hundemennesker" i bilen uten å tenke på hår og sånt, men samtidig kommer det luft gjennom på sidene. Eneste mangel er at det ikke er vindu til å åpne i bagasjerommet... Diesel seff, så jeg sparer penger..
TineSimbaNana Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 Diesel seff, så jeg sparer penger.. Det blir det her å
Aya Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 Drømme-hundebilen er nok en Voyager eller en annen stor, firehjulsdreven stasjonsvogn (hestemenneske og, gitt, så må ha firehjulstrekk). Men jeg skal ha en liten, snerten og lekker bil når jeg kjøper det neste år. Muligens en Peagout stasjonsvogn (en av de minste). Det er en ganske søt bil, samtidig som det er grei plass til to hunder baki. EDIT: vi har caddy nå, og den er grei altså, men den er hakket for dau.. Elendig med henger.
millis Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 Subaru Forester (det har vi) Suveren for oss som har barn og Sankt Bernhards hund (og som bor i skogen med traktorvei). Den har stabilisator, så da merker vi ikke så mye til vekta til Eldar I gamle bilen når Eldar setter seg på en side, så merker man god at bilen heller den veien.
MartineH Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 Den nye W Caddy'en. Med sidedører, takvifte bak, rist imellom istedet for glass til kupëen og ac. Da hadde jeg vært fornøyd Ved å ha en slik bil så slipper mann en masse med hår i hele bilen og det er lett å holde rent og pent ettersom hunden ikke er i kontakt med interiør. Ellers så syns jeg dem er gode å kjøre, gode biler generelt og klarer seg bra både sommer og vinter. Signerer den. Har 2002 modell nå, men bytter nok til den nye snart gitt(må bare bli bittelitt billigere først)
sveintore Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 Drømme-hundebilen er nok en Voyager eller en annen stor, firehjulsdreven stasjonsvogn (hestemenneske og, gitt, så må ha firehjulstrekk). Men jeg skal ha en liten, snerten og lekker bil når jeg kjøper det neste år. Muligens en Peagout stasjonsvogn (en av de minste). Det er en ganske søt bil, samtidig som det er grei plass til to hunder baki. EDIT: vi har caddy nå, og den er grei altså, men den er hakket for dau.. Elendig med henger. Caddy får du vel med 150HK nå, får chippa opp til nærmere 200, kan nesten få hengern din til å fly da
Yakine Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 Kan jeg spørre om denne er veldig dyr i drift? synes mange sier de er dyre siden de er amerikanske, drømmebilen min er chevrolet starcraft (gamletypen) Vel, den ER dyr i drift hvis du kjører ufornuftig. Automatgir må læres! Den bruker på kortkjøring (vanlig kjøring) rundt 1,4 l på mila! Men så er det og 160 l tank på den, så du har jo ei stund!
Guest lijenta Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 Drømmebilen måtte være stor nok til at jeg fikk to hunder inn og gjerne en sykkel i bagarsen. Men lav nok til at jeg fikk en kano på taket. Er ikke lett dette Men drlmme er lov. Og forresten så må jeg sitte godt i bilen.
charlotte Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 Caddy får du vel med 150HK nå, får chippa opp til nærmere 200, kan nesten få hengern din til å fly da 1,9 TDI er den største foreløpig tror jeg, gir ikke mer enn 105 HK. Men som du sier kan du jo chippe den. Touran derimot får du med 170 HK fra fabrikk, med 350nm. Da snakker vi bil til å dra hestehenger da!
sveintore Skrevet 23. Mai 2007 Rapporter Skrevet 23. Mai 2007 1,9 TDI er den største foreløpig tror jeg, gir ikke mer enn 105 HK. Men som du sier kan du jo chippe den. Touran derimot får du med 170 HK fra fabrikk, med 350nm. Da snakker vi bil til å dra hestehenger da! Må ærlig innrømme at jeg tok tallene fra biltuning.no.. (og blingsa ei linje, sånn at jeg havna på bora). Så feil kan man ta Selv har jeg en Suzuki Grand Vitara XL7, ingen problemer å dra stor campingvogn med de medfølgende 109 hestene (kan lett chippes), firhjulstrekk med lavgir. (Bilen gir den rette SUV-følelsen uten å tømme lommeboka helt). Det eneste negative er at den er høy bak, men jeg er sterk og kan løfte hunden(e) ut når det blir problemer Bilder finner dere her: http://dyresonen.no/forum/index.php?showtopic=24091
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar