Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp på fly


borderen

Recommended Posts

Skrevet

Skal hente en valp i danmark om ca 4 uker. Det er aussie på 8 uker, så den er ji ikke så stor. Vil det være greit med et SLIKT bur tror dere? Det er jo ganske lite, men vedlig billig.

Det er jo en kort resie, og så vidt jeg har forstått er det bare på vei opp og på vei ned i lufta hunden må være i buret. Gidder liksom ikke å kjøpe bur /bag til tusenvis av kroner fordi jeg skal sitte 1 times tid på fly! (får jo ikke brukt buret senere, for da er jo alle hundene for store!).

Skrevet

Ring det flyselskapet du skal bruke!

Prat med noen som kan det dem snakker om!

Få de målene du kan ha på baggen/buret og hvordan stoff( om det er en bag ) det må være.

Må passe under setet,(hvertfall etter hva jeg har hørt )

Skrevet

Jeg ville heller brukt en bag fordi den er mer tøyelig, dermed vil valpen få bedre plass der den trenger det på en måte, det eneste kriteriet jeg vet om er at bagen må ha hard bunn. Også må du undersøke hvor stor den kan være, for som Eva-Kihla nevnte så må den passe under setet.

Lånte en bag av Scarlet da jeg skulle hente Cane, og mente hun nevnte at den kostet rundt 200 eller noe sånt.

Skrevet

Når jeg utvidet søket etter valp til i danmark også undersøkte jeg litt dette med valp på fly, og sendte mail til et flyselskap.

Fikk da følgende til svar:

Det er tilladt at have en hund i cabinen hos Cimber AIr. Den må ikke veje over

6kg og den skal være i en vandtæt taske.

Du skal bestille "plads" til hunden/hvalpen. Det koster dkk250,00

Men vet ikke hvor mye en aussievalp veier jeg :) er vel rundt der? (men den blir kanskje for stor til å ha en et "bur"?!

Skrevet

Oki! De baggene jeg har sett på har kostet sånn 600-1000 kr! Men da har jeg nok kikket på feil sted. Det buret jeg har øverst her at laget for å passe under fly-setet.

Skrevet

Det er ingen i nærmiljøet ditt som kan ha en du kan låne da? I hundeklubben eller en oppdretter i nærheten?

Det er litt dumt å måtte kjøpe en når du kun skal bruke den en gang...

Skrevet

Jeg kjøpte min på en Tropehagen-butikk, til et par hundre.. En voksen sheltietispe får akkurat plass i den.. Det er den minste av de to str. de har der, for den andre går ikke under setet.

Skrevet
Jeg kjøpte min på en Tropehagen-butikk, til et par hundre.. En voksen sheltietispe får akkurat plass i den.. Det er den minste av de to str. de har der, for den andre går ikke under setet.

Ok. Flott! Da skal jeg få tak i noe sånt!

Guest Jonna
Skrevet
Det er tilladt at have en hund i cabinen hos Cimber AIr. Den må ikke veje over

6kg og den skal være i en vandtæt taske.

Det er vell en viss fare for at valpen veier over 6 kg. Hannhunden min veide 4kg ved 5 uker, tispene var ikke langt bak.

Skrevet

Jeg ville prøvd å få lånt meg en bag jeg..hvis du skal ha valpen i kabinen?De burene der veier for mye og bruker for mye plass.Tipper Lyra var større enn en aussie på 9 uker og hun hadde ingen problemer med å få plass imellom beina mine i en tøybag. Du trenger bare ha den "under setet" under landing og take off. :o

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...