Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kasper, hunden jeg passet et par ganger i fjor. Men nå er han solgt og jeg savner han.

zuigwk.jpg

Men jeg er glad jeg ble kjent med han i hvertfall, hadde det ikke vært for Kasper hadde jeg ikke hatt et godt øye til rottweileren. :)

Bare lurer litt, hvordan er rottweilerene i agility? Og ellers, er de lettlærte?

Skrevet
post-596-1170594191_thumb.jpg

Her er et utrolig fint bilde av rottisen Xato fra jeppekroken kennel!

Nå yter ikke akkurat det her Xato noen rettferd i min formening. for her ser han skrudd sammen ut av to hunder, det kan jeg være enig i... alle har vel en dårlig bildedag? :lol:

*hviske at dette er ikke utstillingsbilde*

staa.jpg

Vakre Weilerott's Hermine :ahappy:

071.JPG

376.JPG

DSC_2408.JPG

DSC_2472.JPG

Skrevet
Bare lurer litt, hvordan er rottweilerene i agility? Og ellers, er de lettlærte?

En Rottweiler er ikke en elite-agilityhund, og så vidt meg bekjent er det heller ingen som konkurrerer med rottis i agility. De er ofte litt for tunge/trege til å komme oppimot feks border collie i fart og smidighet. Men det betyr derimot ikke at de ikke kan drive med agility. Min hund elsker å hoppe og forsere ulike typer hinder, så vi tenker å melde oss på agilitykurs litt for gøy. Allikevel er rottisen sprekre enn mange tror og om de er godt fysisk trent er de veldig utholdene.

Rottweileren er en utrolig lettlært rase, det er i alle fall min oppfatning angående min egen hund og andre eksemplarer av rasen jeg har møtt. Det er en bruksrase og den elsker å arbeide for eieren sin :-) Trening er det gøyeste Bea vet, da får hun jo godbiter eller leke for å utøve de enkleste øvelser, virker det som hun tenker :ahappy:

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Skrevet

Nå yter ikke akkurat det her Xato noen rettferd i min formening. for her ser han skrudd sammen ut av to hunder, det kan jeg være enig i... alle har vel en dårlig bildedag? :whistle:

*hviske at dette er ikke utstillingsbilde*

staa.jpg

Vakre Weilerott's Hermine :hmm:

Sånn til forretningsorden, bildet ovenfor er min hund: BH AB KORAD Meine Rottis Amanda (Medusa) datter av Xato Van Het Polderbos. En flott showliner med medium bruksegenskaper. Eksteriørmessis er hun tilnærmet perfekt i forhold til rasestandarden, bortsett fra at hun er litt sotet i ansiktet. På bildet her er hun vel 2.5år, men nå som hun snart er 4år har hun fått enda mer tyngde og bredde som selvfølgelig ville gjort seg svært godt i venstresvingene. Fantastisk gemytt, eier ikke skarphet og et ikke eksisterende forsvar. Fantastisk familiehund med andre ord.

medusa_bøkeskogen2.jpg

Nok ett bilde av Medusa.

Har nå skaffet meg hund nummer 2. Knertebo´s Optimal Frank O´Fido (FRANK) som er under utdanning som militær tjenestehund.

frank_the_tank.jpg

Frank er etter:

Dt. Cham VDH, Int. Champ. Deutscher Meister VPG 2009, VPG III, IPO III, BH, AD gekört bis EzA ETY VOM HERRENHOLZ

8dccad45c3cf60edffff82cbac144226.jpg

YouTube video fra DM i IPO 2009 med 98 poeng i Gruppe-C My link

og

S VCH AB AD B BH KORAD SL1 RRP1 Knertebo´s Fancy

fancy.5.jpg

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...
Skrevet

Jag har også blitt med Rottweiler :lol: For to uker siden flyttet Knertebo's Palmas inn her

31498057.jpg

31497961.jpg

Planen er at vi i første hånd skal konkurrere i lydighet og bruks med ham

Skrevet

Rottweileren Molly er 4/5 år og kommer fra RSPCA i England

Hun ble omplassert pga epilepsi.

IMG_5828.jpg

IMG_5759.jpg

Planen er at hun skal leve livet, lære å gå spor, og drive litt hobby-lydighet

  • 1 year later...
  • 1 month later...
Skrevet

Legger ut bilde av "Nye" rottweilern min. BH Nuch Kimura's Kazakstan. En Utstillings OG bruks hund!

2011-08-08140627.jpg

035.jpg

028.jpg

Og til slutt, et bilde av begge mine. Nuch NV-09 Kimura's Galaxy og BH Nuch Kimura's Kazakstan. Fantsstiske hunder som er og blir brukt til ALT :D

989.jpg

  • Like 1
  • 3 months later...
Skrevet

Den meget vakre og snille rottisfrøkna vår Zandra! Hun kommer fra Kennel Bernweiler,

og heter Bernweiler's Ånden i flasken. Nå 6 år, og vi holder på å trene mot bronsemerket

i lydighet, og det går særdeles bra! Ei flott og fin frøken, er paret med Heiza's Akiles-Angel

og venter valper om ca 5 uker.

i50554072._szw1280h1280_.jpg

i50554075._szw1280h1280_.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...