Gå til innhold
Hundesonen.no

Til dere som har sider på Freewbs


Huldra

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vet det ikke er bare meg som har problemer med å se freewebs-sider. Årsaken er denne dumme reklamen som kommer når man går inn på siden. I min nettleser skjer dette: Jeg går inn på en hjemmeside. Førstesiden vises noen sekunder. Så blir skjermen helt blank, og så kommer det et lite vindu opp med en advarsel eller noe sånt. Hvis jeg trykker på den røde x'en i det lille vinduet, begynner nettleseren å laste en annen side, med masse tull. Prøver derfor å gå tilbake, det samme skjer. Venter jeg mens siden lastes, kommer det alt mulig dritt på dataen, så jeg velger å lukke vinduet, men dermed får jeg ikke besøkt siden.. :)

Derfor: til dere som har sider på freewebs, kanskje det er en idè å lage siden et annet sted? Jeg må dessverre velge bort å besøke de av dere som har freewebs-side, fordi i 90% av tilfellene når jeg går inn på en freewebs-side, er nødt til å lukke siden og ikke få sett noe, så blir jeg litt skuffet. Dere vil nok få flere treff og hilsner i gjesteboken hvis dere la siden et annet sted. Det hjelper forøvrig ikke å gjøre om adressen til fx en .moo adresse eller .tk osv.

Bare et lite tips altså. :)

Skrevet

Det der har jeg vært plaget av også. Jeg har nesten gitt opp å se på freewebssider nå. Dette har med jevne mellomrom vært et problem med andre gratistjenester på nettet også. Det beste er vel om alle som har sider der sender mail til freewebs og klager på reklamen.

Skrevet

Har ikke merket noe til dette jeg, hvilken nettleser skjer det i.?

Får verken reklame eller noe som skal krysses bort jeg...

Freewebs er bedre en pizco og home foreksempel...

Så jeg har mindre mot freewebs nå en før de kom med maler...

Skrevet

Har merket dette de siste ukene ja. Hadde ingen problemer for noen år siden, og synes reklamen er veldig lite forstyrrende til vanlig. Men nå vil den ikke holde seg på hjemmesiden - den får inn på en annen side! Det har jeg aldri opplevd før for noen uker siden. Nå skjer det hver gang nesten.

Skrevet
Har ikke merket noe til dette jeg, hvilken nettleser skjer det i.?

Får verken reklame eller noe som skal krysses bort jeg...

Det skjer hele tiden hos meg i alle fall, og jeg bruker Firefox.

Men det er forskjell på om sidene er laget i sidemalene eller om siden er laget med html og filene ligger på freewebs. Jeg har aldri opplevd denne spyware-reklamen på verken hundetreffsiden (http://www.freewebs.com/bemiti) eller Hanne sin side (http://www.freewebs.com/parsongutten), og begge disse sidene er kodet på PC og har freewebsadresse kun fordi det er der vi har lastet opp indexen og de andre filene.

Skrevet
Det skjer hele tiden hos meg i alle fall, og jeg bruker Firefox.

Men det er forskjell på om sidene er laget i sidemalene eller om siden er laget med html og filene ligger på freewebs. Jeg har aldri opplevd denne spyware-reklamen på verken hundetreffsiden (http://www.freewebs.com/bemiti) eller Hanne sin side (http://www.freewebs.com/parsongutten), og begge disse sidene er kodet på PC og har freewebsadresse kun fordi det er der vi har lastet opp indexen og de andre filene.

Når jeg klikker innom de sidene som er laget etter malene, så kommer reklamen opp nesten hele tiden. (ikke når jeg sitter på bærbaren, for der har jeg et program som hindrer dette)

Reklamene kommer ikke når hjemmesiden er laget selv :)

Skrevet

Jeg har freewebs og var plaget med det der tidligere. Jeg ble såpass irritert at jeg gikk over til å betale for hjemmesida mi (250 kroner året eller så).

Selv om jeg altså betaler (er såkalt premium user) så har jeg ubegrensa plass til bilder, kan lage så mange sider jeg vil og slipper reklamen. Det er det absolutt verdt spør du meg :rolleyes:

Skrevet

Jeg sliter også med det der..får opp advarsler og masse styr så jeg må legge ned hele siden. Utrolig irriterende, da det er noen blogger jeg gjerne ville fulgt med på som jeg ikke lengre får sett.

Skrevet
Jeg sliter også med det der..får opp advarsler og masse styr så jeg må legge ned hele siden. Utrolig irriterende, da det er noen blogger jeg gjerne ville fulgt med på som jeg ikke lengre får sett.

Det går jo an å gå rett innpå bloggene deres om de har blogg fra blogtown osv... Bare å lagre bloggadressen til favoritter feks.

Skrevet
Har ikke merket noe til dette jeg, hvilken nettleser skjer det i.?

Får verken reklame eller noe som skal krysses bort jeg...

Freewebs er bedre en pizco og home foreksempel...

Så jeg har mindre mot freewebs nå en før de kom med maler...

Her kommer det opp både i FF og IE. Det er ikke alltid det kommer opp med en gang (eller at det kommer opp i det hele tatt). Det kan virke som om det er en bannerrotasjon hvor dette kommer opp enkelte ganger i stedet for et vanlig reklamebanner.

Helt enig i at Freewebs er bedre enn piczo og home, men dette er jo tydeligvis en stor glipp. Har også opplevd dette tidligere på sider som har f.eks teller fra Bravenet.

EDIT: Hvis du aldri har fått opp dette, har du kanskje slått av javascript?

Skrevet

Jeg beklager at jeg dobbeltposter her, men jeg vil gjerne at alle i denne tråden skal få dette med seg. Det er jo ikke sikkert at alle går tilbake i tråden for å se om noen har redigert noe...

Jeg forsøkte å slette informasjonskapslene i nettleseren, og da forsvant det. Vet ikke om dette er tilfeldig eller om det faktisk hjalp. Får dere opp DriveCleaner hvis dere går inn på Freewebs nå? Hvis dere heller ikke får det opp nå, var det kanskje tilfeldig at det forsvant her...

EDIT IGJEN: Nei, æsj, det kom det tilbake...

Guest Christine
Skrevet

Er sånn hos meg også.. Dere som føler med i bloggene til folk kan jo alltids sende de en PM og spørre om blogg-adressen :)

Jeg er så heldig at Ingvild lager side til meg :)

Skrevet

Nei, alt fungerer som normalt, java osv på, men det kan jo være ad-blocken min som stopper det...

Noe de fleste forøvrig godt kan bruke om man ikke absolutt vil ha reklame og irriterende ting...

Eller om popup-blokering er avslått... eventuelt man en gang i tiden har tillatt freewebs å komme med popups...

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865

Her er min adblock liste, klipp & lim...

[Adblock]

*msads*

*doubleclick.net*

*/annonser/*

*adform.net*

*annonser*

*adtech.de*

*ads.*

*ad1.*

*reklame*

adbureau*

*fastclick.net*

http://dyresonen.no/forum/style_images/dyresonen/bkgr.gif

*itrack.it*

adcache*

*ad.aftenposten*

http://www.komplett.no/mlf/produkt/bilder/...studiestart.gif

http://i49.photobucket.com/albums/f274/M24...ownersgroup.jpg

*/ads/*

*/Annons/*

*tradedouble*

*tradedoubler*

http://www.tritrans.net/animflag.gif

http://www.autos.no/768x150/tf_2006_768x150.jpg

*advert*

http://www.arcor-clan.de/images/banners/arcor_dsl.gif

*yimg.com*

*adimage*

*/gfx/dvd_hjemmekino*

http://www.dvdnett.no/gfx/sfnorge_dvdnett.jpg

*Konk_LB*

http://www.lydogbilde.no/getfile.php/28690...aarNy2Mai06.swf

*as-us.falkag.net*

*safesecureweb.com*

*adsolution*

http://www.finestresults.com/resources/img/0.gif

*awltovhc*

*gonamic.de*

http://i114.photobucket.com/albums/n261/softisvanilla/zx.jpg

*atdmt.com*

*edge.vru4.com*

*RealFinans_*

http://www.motortorget.no/images/Banner*

http://images.play.com/sidebanners*

http://isohunt.com/a/banners/np_728x90_59_1.gif

*cpxinteractive*

*isohunt.com/a/banners*

http://torrents.to/img/teaser_getdivx.gif

http://torrents.to/img/usenet_skyscraper_02.gif

*www.partypoker*

*adcampaigns*

http://search.utorrent.com/usenextbanner6.gif

*usenextbanner*

http://www.gametrailers.com/images/loco_skin_2b.jpg

https://prod.efaktura.fellesdata.no/efaktur...50x575px_to.jpg

https://prod.efaktura.fellesdata.no/efaktur...50x575px_bu.jpg

*clicktorrent.info*

*ad.yieldmanager*

http://avforum.no/images/samarbeid/CNET_50.jpg

http://avforum.com/forum/geek/gmart/images/tskjorte.gif

http://www.komplett.no/mlf/produkt/bilder/cds/I389509.jpg

*as.casalemedia.com*

http://content.zedge.net/defaults/casale_skyscraper.html

http://content.zedge.net/static/images/ban...rls_barkley.gif

http://www.komplett.no/mlf/diverse/no/468x...tt_no_spill.swf

*content.generate.no*

*pokerchamps*

http://gamer.no/images/general/pageBg.gif

http://www.lsound.no/webedit_images/13074_original.gif

http://avforum.no/forum/avatars/kjeksen.gi...line=1139246266

http://dyresonen.no/forum/style_images/dyr..._hundesonen.gif

http://dyresonen.no/forum/style_images/dyr...t_dyresonen.gif

http://dyresonen.no/forum/style_images/dyr...cons/star02.gif

http://dyresonen.no/forum/style_images/dyr...der_team_icons*

http://cp5.awardspace.com/images/new.gif

http://img239.echo.cx/img239/2987/74165ag.gif

http://www.komplett.no/mlf/diverse/no/crazy_head.jpg

*http300.content.ru4.com*

https://login.gulesider.no/info/img/nyt_aar_550x135.gif

*clk.targetpoint*

*adclick.php*

http://www.ashampoo-12.com/ashampoo.com_im...l_gratis_en.gif

*adfarm.mediaplex*

http://ds-ll.serving-sys.com*

*adrevolver*

*clk.targetpoint.com*

*annonsebilder*

*altfarm.mediaplex*

http://tinypic.com/1ik95l

http://dyresonen.no/forum/uploads//av-430.jpg

*annonseweb*

*ad_arrow_vertica*

*PHPads*

http://www.ddmr.no/pix/info/bars/vg.jpg

*ad.linksynergy*

*targetpoint.com/resources/*

*/elcon/*

*ADSAd*

*ServeMarketingTool*

*yieldmanager*

http://www.vg.no/grafikk/huskelapper/3_reise.gif

http://www.vg.no/gfk/ann/vgh.gif

http://www.vg.no/t.gif

http://www.vg.no/gfk/ann/ng.gif

*kjopavis/kjopavis20070131.gif

http://adserver1-images.backbeatmedia.com/...-Black-Know.gif

https://login.gulesider.no/info/img/tki_ring_550x176.gif

http://gfx.dagbladet.no/g2/ad-v4.gif

http://vg.no/gfk

*vg.no/grafikk/toppgif*

http://gfx.dagbladet.no/g3/body-bg.gif

*annonse_sas*

*eyewonder.com*

*m_annonse*

*fotopia.no/bannere/banner2*

*fotopia.no/bannere/banner1*

*fotopia.no/bannere/205x240_banner*

http://home.no.net/endrebjo/prove/avatar/avatar.jpg

http://graphics.friendfinder.com/ff/featur...371.gallery.gif

http://www.erotixxx.net/images/nav.jpg

*friendfinder.com*

*/images/dating/*

http://www.erotixxx.net/images/cop02.jpg

http://www.porrents.org/banners/468X100_1.gif

http://www.frappr.com/ajax/ygroupmap.swf

http://www.komplett.no/mlf/diverse/no/468x..._GF8800_GTS.jpg

https://netcom.no/efaktura/customers/static...036_bedrift.jpg

*adpeeps*

http://forum.dyrenett.no/forum/image.php?u...line=1172833627

http://forum.dyrenett.no/forum/image.php?u...line=1172837346

*medialab.com*

http://forum.dyrenett.no/forum/image.php?u...line=1173188867

http://www.hestemarked.no/vipknapp.gif

http://www.hestemarked.no/markedknapp.gif

http://www.hestemarked.no/mixknapp.gif

http://www.hestemarked.no/hestemarked_logo2.gif

http://www.lapro.no/2007/wapmobil.jpg

http://www.lapro.no/ad2.asp

*adform*

*euroclick.com*

http://www.diskusjon.no/uploads/av-36747.jpg

*banneradministration*

http://img79.imageshack.us/img79/3273/omawwwhat6vw.gif

http://i20.photobucket.com/albums/b216/dis.../home/baner.gif

http://www.diskusjon.no/uploads/av-49175.jpg

http://forum.dyrenett.no/forum/image.php?u...line=1176580904

*shoppages/test*

Skrevet

Jeg har gitt opp freewebs sider, og er desverre aldri inne på noen lenger. Etter at den reklamen kom opp og det til tider er UMULIG å komme inn på siden uten å lukke vinduet og gå inn på nytt, så har pc`n klikka.

Og jeg gidder nok ikke slåss med den spy.ware reklame-tingen.

Det er jo litt synd det skal være sånn, for det er noen som har hjemmeside der, som jeg så gjerne vil "besøke"...

Skrevet

Hooi! Dette fikk mye oppmerksomhet i et ellers relativt stille hjørne av sonen.. :shocked:

Som sagt, jeg orker ikke å gå inn på sider jeg ser er freewebs mer, fordi det som oftest ikke går. Syns jaktlykke sin ordning hørtes grei ut, men skjønner ikke alle gidder å betale..

Ellers vil jeg oppfordre folk til å legge ikke bare hjemmeside-adressen i signaturen sin, men også bloggen, spesielt hvis man har freewebs altså. Innen jeg har fått meg til å skrive pm pg få svar på adresse, har jeg glemt hvorfor jeg ville lese bloggen, og vips har jeg også begynt å gjøre andre ting. Dessuten liker jeg å ha sånt tilgjengelig. :) Mulig jeg er litt sær.. hehe..

Skrevet

Bajs-freewebs, oppdretteren min har valpekull på gang og har hjemmeside hos freewebs, alt har funket godt en stund men de aller fleste kan ikke gå inn på siden hennes. Jeg kan, av en eller annen merkelig grunn, gå inn dit uten å få opp noenting som helst. Av og til kommer det en liten pop-up, men det er seriøst veldig sjeldent... Aner ikke hvorfor jeg er heldig da. Jeg bruker firefox? O_o Iallefall, hun er rimelig irritert og fortvilt over freewebs og alt dette og det skjønner man jo godt. Er nok mange flere som er "avhengige" av sidene sine. Har sendt henne mail og tipset om å betale 250,- i året for reklamefri-greiser, får håpe det funker for henne da..

Men min side som jeg lagde i freewebs for en stund siden var bare ko-ko den også, så det ga jeg opp etter ei uke. Jeg kunne fint se den selv, men ingen andre.

BAJS FREEWEBS!

Skrevet

Jeg sliter med det samme på min egen side! Tenkte å kopiere det jeg har skrevet, og lage en ny (ikke freewebs), men kommer jo meg ikke inn og får gjort det en gang! Før kom disse reklamegreiene bare opp av og til, men nå skjer det hele tiden <_< Dataen min blokkerer andre pop ups og lignende, men ikke fra freewebs..

Skrevet
Jeg sliter med det samme på min egen side! Tenkte å kopiere det jeg har skrevet, og lage en ny (ikke freewebs), men kommer jo meg ikke inn og får gjort det en gang! Før kom disse reklamegreiene bare opp av og til, men nå skjer det hele tiden <_< Dataen min blokkerer andre pop ups og lignende, men ikke fra freewebs..

Jeg får ikke opp reklamegreiene når jeg går inn på siden din akkurat nå. Men det kan jo hende at det kommer tilbake igjen. Du kan forsøke å heve sikkerhetsnivået i nettleseren. Det gjør du ved å gå på "Verktøy" og "Alternativer for Internett". Velg fanen hvor det står "sikkerhet". Øk nivået til "Høyt". Da deaktivierer du bl.a javascript, og det er mulig at det vil hjelpe. Det er mange nettsider som ikke fungerer når sikkerhetsnivået står på høyt (inkludert Hundesonen), men du kan jo stille sikkerhetsnivået tilbake til middels, etter at du har fått kopiert innholdet på sidene dine.

  • 1 month later...
Skrevet

Det var noen på et annet forum som klagde mye over dette, og sendte mail til freewebs. De har ikke hatt mer problemer på en stund nå. Funker det hos andre?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...