Gå til innhold
Hundesonen.no

Linkeside


Huldra

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg fått meg en linkeside jeg også, gitt. Noen som vil linke til meg, så linker jeg til deg. :icon_fun:

Adressen til min side er: http://tulla.minsite.net

Skriv din adresse, rase på hunden + navnet på hunden. Da skriver jeg fx "Springeren Tulla" i linken.

Skrevet
Jeg kan ordne link neste gang jeg oppdaterer siden min (om jeg ikke har link allerede?!).

http://home.no.net/moncy/ er den ordentlige adressa.

Border collie og dansk svensk gårdshund. Rex og ?Bocca? hehe.

Skal linke når jeg oppdaterer! :)

Nå finner jeg ikke linkesiden din jeg da, men det er bare å linke til meg.

Linken din har stått på linkesiden min lenge. :P

Edit: Altså - http://www.tinka.moo.no - labrador retrieveren Tinka.

Ooops.. glemte å legge inn link til linkesiden i menyen.. :) Du ligger der allerede, forresten, bare vent og se.. :P

Sånn! Da er Rex og Bocca lagt til, og linkesiden finnes faktisk i menyen.. hehe.. :P

*Dobbelpost, mod Crizpo*

Skrevet
Sånn! Da er Rex og Bocca lagt til, og linkesiden finnes faktisk i menyen.. hehe.. :)

Da skal jeg prøve å få oppdatert i kveld eller noe :) Så da blir din link lagt ut...

Skrevet

Gjerne meg og :)

www.tollerdiva.moo.no

Nova Scotia Duck Tolling Retriever er min rase, spent på hvordan det kallernavnet blir :)

Phoebe heter hunden :P

Skrevet
Link gjerne til oss :)

Flat coated retrieveren Luna

www.flying-athletic.piczo.com

Da er du lagt til!

Gjerne meg og :)

www.tollerdiva.moo.no

Nova Scotia Duck Tolling Retriever er min rase, spent på hvordan det kallernavnet blir :P

Phoebe heter hunden :P

Det ble Tolleren Phoebe, det! Håper det er greit! :P

Skrevet
Linker allerede til Phoebe jeg... :D

"tollerdiva - Jeanett & Phoebe"

link gjerne til oss på http://spor.se ,

Blandingsgutten Buster & Tulletoller Decoy... (ikke at vi er så gode i spor akkurat)

Da har jeg linket til dere også! :D

Skrevet
Linker allerede til Phoebe jeg... :)

"tollerdiva - Jeanett & Phoebe"

link gjerne til oss på http://spor.se ,

Blandingsgutten Buster & Tulletoller Decoy... (ikke at vi er så gode i spor akkurat)

Da har jeg linket til dere om det var greit :P

Skrevet
Jeg skal linke til dere, så hvis du vil kan du linke tilbake :D

Da er dere også linket til! :)

Skrevet

Linket til alle som har skrevet i denne tråden jeg, bar hyl ut om noen ikke ville vere på linke siden, den er ikklagt ut ennå

Og link gjerne til meg

BorderRetriver - www.borderretriver.moo.no

Skrevet
Linket til alle som har skrevet i denne tråden jeg, bar hyl ut om noen ikke ville vere på linke siden, den er ikklagt ut ennå

Og link gjerne til meg

BorderRetriver - www.borderretriver.moo.no

www.grevinnen.com det ligger bannere og sånn knapp på siden min hvis dere vil bruke det :P

Cavalierene Oscar og Tequila - www.cavalierer.com

Link gjerne til oss og

Borderen & Co

http://bcamira.wordpress.com

Da er dere linket til! Håper dere linker tilbake. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...