Gå til innhold
Hundesonen.no

Pent brukt belgervalp gies bort


Mud

Recommended Posts

Skrevet

Pent brukt belgervalp (okt 06 modell) gies bort til hundekjære mennesker med lite å bedrive tiden med. Den kommer med utømmelige Duracell batterier og flere lydeffekter.Denne passer spesiellt godt til deg som simpetlhen ELSKER å rydde,har en utømmelig truseskuff og lav terskel for kjedesomhet.

Billmerke: Monster

ps. den nye og oppgraderte versjonen inneholder programmet "vedmakulatoren".

20070504_0495.jpg

  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
Følger det med av-knapp, eller evt. kanalvelger?

Modellen er installert med variabel av-knapp og en tildels velfungerende kanalvelger. :yes:

Skrevet

Åh! Endelig kan jeg si det samme til deg som jeg fikk høre når min monsterbelger plutselig våknet.. Velkommen inn i belgereierenes rekker :yes:

De er søte i den alderen, liksom :rolleyes:

Skrevet
Fungerer den som kjøkkenkvern og papirmakulator? I så fall byr jeg høyt!

(Herlig bilde :yes: )

Den kverner og makulerer alt du måtte ønske (eller eventuellt ikke ønske).

Yodel: Bare High speed desverre <_<

Guest lijenta
Skrevet

hehe men ikke som da flaten min var liten han tok konsekvent og makulerte regninger. Morro å høre om rmpestrekene til alle andre da

Skrevet
Åh! Endelig kan jeg si det samme til deg som jeg fikk høre når min monsterbelger plutselig våknet.. Velkommen inn i belgereierenes rekker :yes:

De er søte i den alderen, liksom :rolleyes:

Hun var jo så søt så lenge... hvor ble den søte snille valpen av? :)

Rett skal være rett: hvem pokker går fra en kampglad belgervalp og et klesstativ!? Vedkubber er til å lage pittesmå pinner av, det har hun bestemt seg for den siste uken..Å la posten ligge på stuebordet er bare idiotisk, og alle de små tusen stoffbitene som ligger strødd stammer fra innmaten til en Rufwear dummy. Den lå høyt oppe når jeg dro og er favoritt leken til en høy og mørk gutt som er glad i å klatre :) Men han pleier ikke ødlegge sånt da.. <_<

Skrevet

Hahaha! :)

Den som vil ha belgermonsteret kan også få med en brun vorstehertornado. Det er bare å slå til, 2 allsidige makulatorer som dekker alle dine destrueringsbehov. :yes: Vorsteheren kommer også med kjøkkenkvern, fungerer med all slags kjøkkenavfall - det være seg tørkepapir eller grønnsaker.

Skrevet
Hahaha! :yes:

Den som vil ha belgermonsteret kan også få med en brun vorstehertornado. Det er bare å slå til, 2 allsidige makulatorer som dekker alle dine destrueringsbehov. :) Vorsteheren kommer også med kjøkkenkvern, fungerer med all slags kjøkkenavfall - det være seg tørkepapir eller grønnsaker.

Du burde være glad du får øvd deg :)

Skrevet
Hun var jo så søt så lenge... hvor ble den søte snille valpen av? :yes:

Rett skal være rett: hvem pokker går fra en kampglad belgervalp og et klesstativ!? Vedkubber er til å lage pittesmå pinner av, det har hun bestemt seg for den siste uken..Å la posten ligge på stuebordet er bare idiotisk, og alle de små tusen stoffbitene som ligger strødd stammer fra innmaten til en Rufwear dummy. Den lå høyt oppe når jeg dro og er favoritt leken til en høy og mørk gutt som er glad i å klatre :) Men han pleier ikke ødlegge sånt da.. <_<

Hehe, kjenner jeg er bitte litt glad for at jeg fikk min ferdig, voksen og lydig :)

Skrevet
Følger det med bruksanvisning på den?

Nei desverre. Glem alt du har lest av vanlige hundebøker, den er ikke så opptatt av å følge sånt, men det følger med en support funksjon som holder til i Holland. Kan kontaktes via mail eventuellt telefon og bistår gjerne med komentarer som "congratulations with a handfull of laeken" i tillegg til mer konkrete råd om hvordan man får den til å fungere best mulig.Desverre på gebrokkent engelsk.

Skrevet
Du burde være glad du får øvd deg :yes:

Haha, ja kan være jeg blir glad for de godt innarbeidede rutinene vi har fått etter å ha hatt tornadoen i hus i et års tid; Posten har vi for lengst lært at må sorteres med det samme - reklamen må kastes i dertil egnet søppelbøtte som må på et eget rom med dørhåndtaket snudd feil vei slik at tornadoen ikke får åpnet døra, klesstativ må være innelåst på badet i øverste etasje og leker.. vel.. de bør være i minimum to meters høyde hvis vi er interesserte i å leke med dem mer enn èn gang.. + diverse andre ting som man ikke gidder snakke om engang.. det er en helt egen livsstil.. :)

Skrevet
:yes: Herlig. Glad jeg har liten valp. Selv om hun er turbo og henger i klesvasken med gjevne mellomrom, så er det begrenset hvor mye knøttet på snart 3 kg klarer å drepe.
Skrevet

Hahaha...nå fikk du meg til å skrattle...

Det var virkelig morsomt bilde...og tekst...

jeg har aldri hatt kamera tilgjengelig etter enn sånn omøblering her hjemme,men kan garantere at det er ikke sjeldent det har sjedd nei.Utrolig trøttandes,men likevel så sjarmerende de krapylene er...

Flere ganger jeg har kommet hjem så blir jeg så matt at jeg bare siger sammen uten å si ett ord...så blir jeg sittende apatisk og får lysst å grine..Så fælt kan det føles.

Så..jeg føler med deg..Men må si at det var en kjempeskjønn liten jæ''l som lå på gulvet der...

Muligens litt skyldig blikk...

Skrevet

Interessert i å bytte i pent brukt BCvalp, 16 uker gammel? Kommer med av og påknapp, lydeffekter (dessverre er volumknappen defekt), skarpe tenner som kan brukes til det meste, spesialitet: jakker, sokker og truser. Snører alle sko strammere, så det bli vrient å få de på seg dersom man må raskt ut. Det må man, for hun er ikke helt ferdig husren enda. Gjeter ikke kuer, men andre hunder med glede.

Bill. mrk. skosnøreren

Skrevet
Hun var jo så søt så lenge... hvor ble den søte snille valpen av? :yes:

Tja.. Hun ligger vel gjemt inni der et sted og kommer ikke frem igjen før om et år eller to, kanskje? ;)

Rett skal være rett: hvem pokker går fra en kampglad belgervalp og et klesstativ!? Vedkubber er til å lage pittesmå pinner av, det har hun bestemt seg for den siste uken..Å la posten ligge på stuebordet er bare idiotisk, og alle de små tusen stoffbitene som ligger strødd stammer fra innmaten til en Rufwear dummy. Den lå høyt oppe når jeg dro og er favoritt leken til en høy og mørk gutt som er glad i å klatre :) Men han pleier ikke ødlegge sånt da.. <_<

Hva han pleier å gjøre, og hva han lar seg rive med til å gjøre når du ikke er der, er ikke nødvendigvis det samme har jeg funnet ut (skuler bort på en viss frk. Dinersen)

Men, pinner og vedkubber skal man selvsagt lage tannpirkere av, alle tøyleker bør selvsagt dissikeres i stor stil, post må makuleres, undertøy skal bæres med ut i stua og legges igjen på alle tenkelige og utenkelige steder, og alle skatter mor har gjemt unna, må leites opp og graves ned under teppet i sofaen eller dyna i hundesenga.. Sånn er det bare :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...