Gå til innhold
Hundesonen.no

Jakker


Henriette

Recommended Posts

Er på utkikk etter en ny jakke, som både ser fin ut og som kan brukes.

HAr sett på bergans Stryn og en til, me føler ikke jeg vil legge ut 3000 for en jakke.

Noen som vet om noen fine jakker som ikke er så dyre?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal du ha en god og billig jakke så ikke sats på Bergans, der betaler du mye for merket. Stormberg er veldig gode jakker, ikke er de så dyre heller. Halti har også veldig gode jakker, men er litt usikker på hva de ligger på for tiden

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er en Bergans tilhenger... Jeg har prøvd mange forskjellige merker, men ingenting slår Bergans når det gjelder både komfort og holdbarhet. De puster, de tåler godt en regnskyll eller tre, de tåler vask etter vask uten å bli mindre vannavstøtende (noe ikke alle andre gjør) og designet er også bra synes jeg. Dessuten har de fleste Bergans produktene 5 års garanti.

Jeg har vært fornøyd med alle mine Bergans kjøp.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

har en bergans jakke som jeg betalte 1500 kr for. Kjempegod. Det er ikke den smale modellen men en mer "posete" modell som man har plass til en god del under. Og den er 100% vanntett :icon_confused: Jeg er kjempefornøyd. Så har den suupre sidelommer som er perfekt egnet til hundegodis.

170307_067.jpg

slik ser den ut

Lenke til kommentar
Del på andre sider

kommer an på hvilke modell du skal ha. Den modellen som var så moderne i vinter (vet ikke navnet på dem) de med verdenskartet over jakken. De ligger på en 3000-3500 kr.

Men de ligger vel vanligvis på en 1500-2000 kr

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ønsker meg Gappayvest/jakke.. Er SÅ lei av å aldri ha plass til alle lekene, godbitene..

Det har jeg, veldig greit! Ser de selger de på canis nå. Jeg bestilte min fra Polen (tror jeg det var). Det tok 3 måneder før jeg fikk den.

Vestene er veldig store i størrelsen. Jeg har XS og har plass til endel klær under :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er også veldig fornøyd med min Bergans jakke. :D Den er utrolig holdbar og veldig behagelig å gå med! Det eneste negative med min er fargen, som er ganske upraktisk når man har en kanin-hund.. :D Men jakken er vind- og vanntett og puster! Brukte min på Rafting i sommer, og holdt meg med den og en ulltrøye veldig god og varm.

Denne jakken er av den smale modellen, blå og brun.. :D Den er et av de mest brukte plaggene jeg har, og er absolutt verdt prisen. I tillegg er det stadig tilbud på disse jakkene mange steder.

mariazira.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er også veldig fornøyd med min Bergans jakke. :D Den er utrolig holdbar og veldig behagelig å gå med! Det eneste negative med min er fargen, som er ganske upraktisk når man har en kanin-hund.. :D Men jakken er vind- og vanntett og puster! Brukte min på Rafting i sommer, og holdt meg med den og en ulltrøye veldig god og varm.

Denne jakken er av den smale modellen, blå og brun.. :D Den er et av de mest brukte plaggene jeg har, og er absolutt verdt prisen. I tillegg er det stadig tilbud på disse jakkene mange steder.

mariazira.jpg

Vet du ca pris på den jakken?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg betalte rundt 1000 NOK for to Gappay vester. Bestilte de fra England, men betalte ikke noe toll på de for det.

Link

Pet and Play selger Bendes versjon av treningsvest. Link. Prisen på den er i overkanten av 600 kr. Så de ligger under de fleste jakker kjøpt i sportsbutikker, og har masse flotte lommer til utstyr.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...