Gå til innhold
Hundesonen.no

Velkømmin tilbasj at....


Guest Belgerpia

Recommended Posts

Er det fler enn meg som surfer rundt i ørska når sonen er nede, og prøver å logge inn igjen ca hvert tredje minutt, for kaaaaanskje det er tilbake nå.... :D

Humtidumtidum... nei det har jeg ALDRI gjort... *kremt*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

??+??m[??eidi/Pippin' date=Mar 27 2007, 21:58 21' post='335810]

Er det fler enn meg som surfer rundt i ørska når sonen er nede, og prøver å logge inn igjen ca hvert tredje minutt, for kaaaaanskje det er tilbake nå.... :D

He, he, he (noen som har installert webcamera på jobben min, kanskje?) ... Jeg datt til og med innom på Canis og så en bruker herfra etterlyse Sonen, men måtte "late som ingenting" ved å tilføye at man "egentlig ikke var innom her så ofte" :) ... (BUSTED!) ...

SÅ desperat er ihvertfall ikke jeg :D

haha! Det er flere enn deg som i desperasjon har vært aktive på canis skal jeg si deg! Så aktive at admin fikk sitt svare strev med å moderere der. Heldigvis så har personen skjønn så det holder så de slettet innlegg og stengte ut folk som ikke fortjente å bli stengt ute... men nå blir det stille der igjen :)

Og Nei jeg har ikke sjekket sonen sånn omtrent hvert tredje minutt, kunne ikke ramle meg inn en gang. Er da ikke avhengig!! har ikke plaget noen på msn med intetsigende pjatt i to døgn og surfet etter ting jeg ikke vist hva var, eller registrert meg på ett sted jeg ikke ville drømt om å registrere meg på, så det så!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Enda værre er det for oss som har vært hjemme syk noen dager :shocked: 3 min er jo ingenting!!

Tror nesten jeg var den første som kom innpå nå også. Sjekket med 1/2min mellomrom. Først var den ikke der så var den der :icon_fun: Kun jeg og Espen som var innpå.

mulig vi må åpne er sensitiviserings klinikk neste gang sonen er borte...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er vel nytt at det står hvem som er inne på tråden nederst på sia?

Dette var en funksjon som ble tatt ut for å spare "plass" (eller hva jeg skal si). Etter hva jeg fikk med meg da :D For funksjonen har hvert der tidligere.

(rett meg om jeg tar feil)

Edit: MrsPowers kom meg i forkjøpet :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det en funksjon som har vært savnet da eller?

Det vet jeg ikke, mulig det. Men den ble vel fjernet hovedsakelig for å spare "plass" på den gamle serveren. Nå har hundesonen blitt flyttet over på en ny server etter hva jeg vet, og da har de vel valgt å ta den tilbake :D:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ahh! Endelig :D Har hatt helt abstinenser jeg..:) Folk begynte jo å lure når jeg satt å bannet foran skjermen i ren fortvilelse over å ikke komme inn på sonen! Avhengig, jeg?! Neida, ikke i det hele tatt...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det fler enn meg som surfer rundt i ørska når sonen er nede, og prøver å logge inn igjen ca hvert tredje minutt, for kaaaaanskje det er tilbake nå.... :D

Ikke vært tredje minutt meen, på morgenen før skolen, på vei til skolen med mobilen, noen ganger i løpet av dagen, da jeg kom hjem ++

Avhengig, eh nei, egentlig ikke.. Elle nokså kanskje... :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...