Gå til innhold
Hundesonen.no

Navn til valpen


Wulfi

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal ha valp fra et b-kull, og trenger navneforslag. Vet det finnes mange kreative sjeler her inne, så... Kom med forslag. :icon_confused:

Skrevet

Hvilken rase er det? Whippet? Afghaner? Noen peil på hvilken farge det kan bli?

Følgende navn oppfyller alle krav til gode hundenavn: To eller tre stavelser, en sibilant (s, z eller sh), og ulik vokallyd i hver stavelse.

Blixen

Banshee (uttales bæng-sji)

Bésame (spansk, betyr "kyss meg", som i sangen "Besame Mucho": http://en.wikipedia.org/wiki/Besame_Mucho)

Guest Just me!!
Skrevet

Skal du ha hund?! (kanskje du kunne informert oss på ss :icon_confused:)

Tja, syns Barbie var bra jeg da, hehe. Lykke til med valpen.

Skrevet

Er du ute etter navn til hunde på B som den skal kalles til dagelig,eller bare et fint et fint til stamtavla?

Kan jo uansett kalle den hva du vil til dagelig egentlig=)

Forslag:

Baylis

Brandy

Bizy

Biola

Buffy

Bonny

Skrevet
Følgende navn oppfyller alle krav til gode hundenavn: To eller tre stavelser, en sibilant (s, z eller sh), og ulik vokallyd i hver stavelse.

Det hemmelige navnet jeg har bestemt til den valpen jeg venter på oppfyller alle kravene! :icon_redface:

Skrevet

Er det stamtavle navn du skal ha, eller vanlig navn?

her er noen stamtavle navn:

Backseat Driver

Born to be alive / Born to be wild

Beauty N' Brain

Bring it on

Brightest and best

Break every rule

Benefit of the doubt

:icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...