Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater NKK Bø


Line_

Recommended Posts

  • Svar 78
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Var der på lørdag.. Stilte Betty + en hann for oppdretter..

Hannen hadde vist vokst 1 cm på en mnd, og viste seg i følge dommer ikke bra nok.

Hunden har aldri gått bedre og har flere CK og 2BHK. Men men.. Fikk 2 p.i dag :ahappy:

og Betty, hu hadde plutselig vokst 2 cm på 1 mnd :rolleyes:

Så da var hu 1/2 cm for stor og fikk mye trekk på dette. 2 p. på henne i dag også.

Litt oppgitt bare, siden alle hunder ble målt feil ( han målte for langt opp)

Men, men.. Bedre lykke neste gang, og Betty viste seg supert og oppførte seg kjempebra!

( Også fikk jeg høre mye posetivt av dommeren som dømte meg sist mnd + en annen dommer etterpå, så da gjør ikke en 2.premie så mye ) :closedeyes:

Skrevet
Resultatene vår er ikke noe og snakke høyt om i hvertfall...

Har jeg vært i Bø? Neeii....! :ahappy:

Jeg så deg ! Fortell nå.. :hug:

Skrevet

Ren rød på nr 1

Ren rød på nr 2 (var blandt 8 hun tok videre og blandt de 4 siste hun tok ut før plassering)

2plass og ck på Lotto, akkurat ikke plassert i bhk..

KRISTINE OG OSCAR HAR FÅTT CERT; CACIB OG BIR!! :ahappy::hug:;)

Hun ville sikkert fortelle det selv, men måtte!:o:o

Skrevet

ikke noe å skryte av her heller...

rein rød, og 4 beste jr tispe...

var ikke vår dag i dag, hu ville ikke... sånn er det noen ganger :ahappy:

Men fin kritikk da :hug:

Skrevet

Ikke noe særlig oppmøte idag, men det var vel forventet.. Av 48 påmeldte stilte 14 hanner og 11 tisper.

Dommer var Martin Croeser, Sør-Afrika.

Kritikken til Saeta:

Sweet head, nice type. Excellent topline. Good bone and angulation. Sound mover.

Resultat:

1 UK 2 UKK CK 3 BTK

Veldig fornøyd med dagen, ettersom hun overhodet ikke er i full pels enda etter røyting i desember.

Her er resten av resultatene på sheltien:

1 BHK CACIB? BIM: GBCH S N USCH NV-06 KBHV-06 Edglonian The Real Mc Coy

2 BHK CERT: Lundecock's Fiddler On The Roof

3 BHK: Microgåren's For Ain't No Saint

4 BHK: Romatomara's Linus? (litt usikker på denne?)

1 BTK CERT, CACIB, BIR: Leeland Queen In Starshine

2 BTK: Oddeskogen's Always Sweet Dreams

3 BTK: Andvaka Solaris

4 BTK: Imajan's Joyful Maja

Med forbehold om feil :ahappy:

Tar gjerne imot resultater fra gruppe 1 om noen vet.

Skrevet
Gratulerer Caroline, likte du dommeren?

Selv om han foretrekke gr 8 hunder? :ahappy:

Takk takk :hug: Jo, han var hyggelig han. Ingen merkelige avgjørelser, rettferdig dømming så langt jeg så. Stilt mye for ham før?

Skrevet
Takk takk :ahappy: Jo, han var hyggelig han. Ingen merkelige avgjørelser, rettferdig dømming så langt jeg så. Stilt mye for ham før?

På My Dog, dømte han oss i raseringen torsdag, og på fredag i Beste Veteran (Han putta en saluki på 5plass og 4 gr 8 hunder på de 4 første! :hug:)

Skrevet

Jeg er kjempefornøyd! Fikk på forhånd vite at dommeren var veldig streng, og hadde "dumpet" alle Face Rasene på Stockholmutstillingen. Gutten min var 9 mnd i går og fikk CERT og ble BIR. (Pyreneisk gjeterhund m/korthåret hode). Han ble imidlertid ikke plassert i gruppen.

Vet at vinneren av langhårstypen (Pyreneisk gjeterhund) ble svenske Hob Nob`s Victor, med CERT, CACIB og BIR. De reiste hjem før gruppebedømmingen.

Skrevet
Ren rød på nr 1

Ren rød på nr 2 (var blandt 8 hun tok videre og blandt de 4 siste hun tok ut før plassering)

2plass og ck på Lotto, akkurat ikke plassert i bhk..

KRISTINE OG OSCAR HAR FÅTT CERT; CACIB OG BIR! ;):hug:;)

Hun ville sikkert fortelle det selv, men måtte!;):D

hihihi, helt greit det, vi er så fornøyde atte!

Kjempe bra Kristine! ;)

Å du sa håpet om Cert røyk når det var 42 påmeldt? Pffff :o

Trodde vi kaaanskje kunne få Ck jeg!

:D:D GRATTIS KRISTINE!

Bare et lite cert til nå :ahappy:

Taakk:D:D:D

Vi er godt fornøyde ja, det var over all forventing, mer kan leses i bloggen og hjemmesiden når den er oppdatert;)

oscarbir.jpg

Stilte også Bedlingtong Terrier, Symretoppen's Friendship Anton og vi tok jammen meg BIR der og, gratulerer til eier Siv!:D

Skrevet

Vi kom på 11. plass i LP Elite (av 47 pm) med 263,5 poeng. Ikke helt topp-form, men fikk vår tredje 1. premie, så nå skal vi til sverige for å stille og bli NLch! Vi ble også plukket ut til landslagstroppen :ahappy:

Skrevet
Vi kom på 11. plass i LP Elite (av 47 pm) med 263,5 poeng. Ikke helt topp-form, men fikk vår tredje 1. premie, så nå skal vi til sverige for å stille og bli NLch! Vi ble også plukket ut til landslagstroppen :ahappy:

Gratulerer så mye ! :icon_fun:

Ikke mange ungdommer som har oppnådd det :hug:

Skrevet
Vi kom på 11. plass i LP Elite (av 47 pm) med 263,5 poeng. Ikke helt topp-form, men fikk vår tredje 1. premie, så nå skal vi til sverige for å stille og bli NLch! Vi ble også plukket ut til landslagstroppen :hug:

Jeg så dere; fullt fortjent med landslagstropp-plass! Dere var utrolig flinke!! Ble særlig imponert over hunden som ble "revet ut av" buret og kastet inn i ringen, uten oppvarming. Hmmm... En litt u-oppmerksom fører kanskje... :ahappy:

Skrevet
Jeg er kjempefornøyd! Fikk på forhånd vite at dommeren var veldig streng, og hadde "dumpet" alle Face Rasene på Stockholmutstillingen. Gutten min var 9 mnd i går og fikk CERT og ble BIR. (Pyreneisk gjeterhund m/korthåret hode). Han ble imidlertid ikke plassert i gruppen.

Grattis, da så jeg dere :ahappy: Nydelig hund!

Grattis til Kristine Mali og Oscar & Maren og Amira :hug:

Fenris fikk rødt og ble 2. JKK :o Med Lassie gikk jeg agility, 3. plass med 5 feil (riv) i hopp 2, disk i agility 2 og feilfritt på lag (laget vant ;) )

Skrevet
Vi kom på 11. plass i LP Elite (av 47 pm) med 263,5 poeng. Ikke helt topp-form, men fikk vår tredje 1. premie, så nå skal vi til sverige for å stille og bli NLch! Vi ble også plukket ut til landslagstroppen :ahappy:

Gratulerer så mye! Vel fortjent :hug:

Skrevet
Jeg så dere; fullt fortjent med landslagstropp-plass! Dere var utrolig flinke! Ble særlig imponert over hunden som ble "revet ut av" buret og kastet inn i ringen, uten oppvarming. Hmmm... En litt u-oppmerksom fører kanskje... :ahappy:

Hehe... er ikke så greit...! Sittet å stirret på lp-ringen i 5-6 timer og når det blir min tur er jeg helt fjern! :hug:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...