Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lucas er en hittehund og vi vet derfor ikke hva han er blanding av, men søt er han ;) (min mors hund)

lucasfin.jpg

og han elsker å bade :)

lucasplask.jpg

Balder er blanding av rottweiler og vorsteh/pointer/husky og er en skikkelig gullgutt ;)

balderstrfint.jpg

Han er ikke like glad i å bade som Lucas, men det ser ut som han trives bedre for hver gang ;)

balderbader.jpg

  • Svar 58
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Skrevet

Mico gutten min!

Detter er hunden til Mamma og pappa`n min. Det er jo forsovet familien sin.. Så han er jo min også! Vi vet ikke noe om han. Bare at han er rundt ca 2 år nå!

Her kommer gullet mitt!

micoqf.jpg Skal jeg se hvor lenge jeg får lov til dette da!

min-1.jpg

mini-1-1.jpg

umyf.jpg Hva skjer?

mico89.jpg Mico som baby. Første dagen han kom til oss. August for 2 år siden. Da hadde vi litt dårlig cam. Men han er jo så nydelig uansett a!

Har et kjempe bra bilde som broren min har på dataen som kommer siden!

  • 5 weeks later...
Skrevet
Dette er Ayla som er blanding av keeshond, bouvier og border collie.

Syns hun er så utrolig fin, og skulle gjerne hatt henne tilbake! :lol:

(jeg eier mora)

Hun elsker vann, og er utrolig lettlært! ;)

sukk...digger den hunden! :)

Jøss, det er jo en av søskene til Jenna, de ligner ikke så veldig egentilg, var vertfall søt ;) Hvor bor hun da?

Her er et bilde av Jenna

114-1470_IMG.jpg

  • 1 year later...
Skrevet

Så utrolig mange fine blandingshunder.

Får vel nesten legge ved noen bilder av go`gutten min også.

Theodor er nå 10måneder, han er 50% schafer, 25% rottwailer og 25% toller :icon_fun:

Er så stolt av han atte :angry:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Sviger sine blandingshunder :getlost:

Nero

Nero er i dag 17år, han er blanding av: Rottweiler,Flat Coat retriever og BC

bildertattmvrtkamera200eq8.jpg

bildertattmvrtkamera200ud3.jpg

Caro3

Caro3 er i dag 13år, han er Flat Coat reteriver og Labrador

bildertattmvrtkamera200jg1.jpg

barnedpdiv013qv9.jpg

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Lady er en 3 1/2 års gammel 16 kg's nydelig blanding av gud vet hva, men iallefall border collie og elghund, og mye annet rart, mest sannsynlig noe golden retriever, og vi mistenker dessuten rottweiler. Major streetmix altså :D

Dårlige mobilbilder <_<

hpim0040lw7.th.jpg

*zzzzzzzzzzzz*

hpim0045jb2.th.jpg

huh?

hpim0066ay7.th.jpg

godstolen :D(eller kurven :D )

hpim0025fx3.th.jpg

trøtt :D

Kanskje ikkje noen utstillingshund, men like fin uannsett :D

Skal se om eg får opp et bilde av broren hennes også, ganske lik en golden.

  • 3 months later...
Skrevet

%7Boption%7Dhttp://i68.photobucket.com/albums/i17/Nikita3_2006/25072007355.jpg

Nikita vennen, Blanding av Border collie & Schæferhund!

%7Boption%7Dhttp://i68.photobucket.com/albums/i17/Nikita3_2006/13062007136.jpg

-Dolly- Blanding av : Papilon-Tibetansk Spaniel & Cocker spaniel(Border collie).+

%7Boption%7Dhttp://i68.photobucket.com/albums/i17/Nikita3_2006/CIMG1240.jpg

-Max- Blanding av : Border collie-Rottweiler-Labrador retriver & Pointer!

Guest Just me!!
Skrevet
Aysha er 3 år og blanding av Labrador og Golde Retriever :) Ligner vel egentlig mest på en Labrador da, bare hodet er litt smalere.

Stilig, her er blandingsen til tante. Også golden og labrador, men helt annerledes enn din! :)

HyttaMaihelg2006061.jpg

HyttaMaihelg2006031.jpg

HyttaMaihelg2006014.jpg

Skrevet

Dette er Border collieblandinger. De var i et kull på åtte. Der det var to hvite med fargede hoder, tre sorte og hvite og tre gulbrune :lol: . De heter Tom og Jerry

i200520844_44626_2.jpg

Synes Tiom har så flotte farger jeg da :)

i200520047_21572_2.jpg

i200520044_30950_2.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
    • Vi er stadig opptatt med konsekvensene av å ikke ha skaffet boligalarm i tide. Jeg oppdaget som sagt at det var noe galt med tekstilene. Både fordi jeg nær klødde til blods og det sved og stakk intenst i huden av klær og spesielt håndklær, men også fordi de produserte et merkelig slags silikonisfisert skum da jeg ville skylle hva jeg trodde var bly fra blypastaen i vannrørene ut med omvendt osmose renset vann. Det var en lang prosess med ymse kjemikalier og lange samtaler med Grok for å identifisere stoffet som Karate Zeon 5 CS. Insecticidet inneholder 5% lambda-cyhalothrin, i lipid emulsjon inni mikrokapsler av polyuretea, i surfaktant. De såkalte fyllstoffene utgjør 95% av produktet, som skal blandes 10-30 mL med 20-100L vann før bruk. ...på planter. Det oppgis å være såkalt vannfast 24t etter sprøyting, noe jeg kan signere på at det er.  Vannfast og vannavstøtende og dundre meg potte lufttett. En video av et par favorittjeans før rens:  https://photos.app.goo.gl/BVPCtf7cAqZAckvx5 Boblene på slutten der kom ut av enden på buksebenet nedi bøtta, ikke gjennom stoffet. Prosessen med å få dette plantevernmiddelet UT av tekstiler innebærer å måtte knuse mikrokapslene for å gjøre virkestoffet tilgjengelig for hydrolyse med base. Jeg valgte sentrifugering for å knuse, som fungerte utmerket. Halveringstid for virkestoffet er 7 dager i pH 9 ved standard trykk og temperatur, i ren vannløsning. Når stoffet sitter inni tekstilfibre, omgitt av 95% fyllstoff.. En må opp i pH og temperatur, og en må ha noe som lokker det lipofile virkestoffet ut av sofaen på gutterommet for å øke sannsynligjeten for et vellykket møte med OH-. De to molekylene ville bare scrollet forbi hverandre på datingapps uten litt hjelp. Det har gått mange 5L kanner salmiakk og grønnsåpe, noen kanner Biltema Grovrens, Ovn- og Grillrens, isopropanol, rødsprit og Vanish OxyAction til soaking i døgn. Å bevege tekstilene nevneverdig during soak har vært uaktuelt pga gassene. Jeg har vært så heldig å få supplere teoretisk kjemikunnskap med praktisk erfaring med bl.a. HCN og kan fortelle at tekstiler dynket i ufortynnet Karate Zeon 5 C, bløtlagt i pH 13-14, de vil produsere forholdsvis mye HCN, så å åpne en lukket beholder som har stått i to døgn - lukket for å hindre pH i å synke ved fordampning av ammoniakk eller bufring med karbonsyre fra opptak av CO2 fra luften - å åpne en sånn beholder uten å ha et ordentlig avtrekksskap krever at en forstår seg på molekylvekt i gassblandinger og legger seg flat, om en ikke har dykkeutstyr.  Steg 1 og 2 i prosessen var forholdsvis smooth sailing. Et illustrasjonsfoto tatt før en lunsjpause: Så, etter å ha knust kapslene og hydrolisert det kraftig lipofile virkestoffet til mer vannløselige produkter, så får en lære om mikroplast.  Det hvite er ikke såpe, det er mikrokapsel debris fra en liten singlet oppi den bøtta. Mikrokapselrestene begynner ikke slippe tekstilen før etter at virkestoffet er brutt ned. De er lagd av samme materiale som deler av elastanfibre. Gummi'ish, med trykk på ish. De er ikke hydrofile, men har heller ingen affinitet til annet enn elastan og polyamid av hva jeg har sett så langt, og flyter opp i vann når de løsner fra tekstilene. Mengdene...  Uten å overdrive, det har antakelig gått mer enn et tonn varmtvann til å skylle debris ut av den ene singletten i den bøtta på bildet. Den er _nesten_ ren nå. Tidkrevende, fordi den må tørke mellom, da svulmede bomullsfibre holder mer mikroplast fanget enn tørre fibre gjør. Vaskemaskin er lite hjelpsom fordi den tømmer nedover, og plastgugga blir liggende igjen oppå plagget. Vi har holdt på i flere uker nå. Rinse, repeat.  Edeward er drittlei og deprimert. Han er sjalu på tekstiler og bøtter og vann og har henfalt til å rive av seg pelsen i mangel på bedre å ta seg til, fordi han pga pelsstellet på rasen har fått for seg at jeg liker ham bedre uten pels, så han gnager og river den ut for å komme ovenpå i konkurransen mot bøtter og vann og klær. Dette er hans eget verk.  På den positive siden ser han nå på bading med helt nye øyne. Når nødhjelpsarbeidet for å redde unike klesplagg med høy affekskonsverdi innimellom ryddes bort er det endelig hans tur til å få min oppmerksomhet og kjærlighet, og vask av skjegg og bart har blitt mye lettere og krever lavere kompensasjon enn tidligere.  For øyeblikket er han utålmodig, fordi han vet jeg har kjøpt burgere og pølser fra K9 Hundesenter i dag, og han aner at jeg har planlagt noe med de burgerne.     
    • Putt den i en vaskepose i vaskemaskina, og så heng den til tørk et litt varmt sted så den tørker raskt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...