Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lucas er en hittehund og vi vet derfor ikke hva han er blanding av, men søt er han ;) (min mors hund)

lucasfin.jpg

og han elsker å bade :)

lucasplask.jpg

Balder er blanding av rottweiler og vorsteh/pointer/husky og er en skikkelig gullgutt ;)

balderstrfint.jpg

Han er ikke like glad i å bade som Lucas, men det ser ut som han trives bedre for hver gang ;)

balderbader.jpg

  • Svar 58
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Skrevet

Mico gutten min!

Detter er hunden til Mamma og pappa`n min. Det er jo forsovet familien sin.. Så han er jo min også! Vi vet ikke noe om han. Bare at han er rundt ca 2 år nå!

Her kommer gullet mitt!

micoqf.jpg Skal jeg se hvor lenge jeg får lov til dette da!

min-1.jpg

mini-1-1.jpg

umyf.jpg Hva skjer?

mico89.jpg Mico som baby. Første dagen han kom til oss. August for 2 år siden. Da hadde vi litt dårlig cam. Men han er jo så nydelig uansett a!

Har et kjempe bra bilde som broren min har på dataen som kommer siden!

  • 5 weeks later...
Skrevet
Dette er Ayla som er blanding av keeshond, bouvier og border collie.

Syns hun er så utrolig fin, og skulle gjerne hatt henne tilbake! :lol:

(jeg eier mora)

Hun elsker vann, og er utrolig lettlært! ;)

sukk...digger den hunden! :)

Jøss, det er jo en av søskene til Jenna, de ligner ikke så veldig egentilg, var vertfall søt ;) Hvor bor hun da?

Her er et bilde av Jenna

114-1470_IMG.jpg

  • 1 year later...
Skrevet

Så utrolig mange fine blandingshunder.

Får vel nesten legge ved noen bilder av go`gutten min også.

Theodor er nå 10måneder, han er 50% schafer, 25% rottwailer og 25% toller :icon_fun:

Er så stolt av han atte :angry:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Sviger sine blandingshunder :getlost:

Nero

Nero er i dag 17år, han er blanding av: Rottweiler,Flat Coat retriever og BC

bildertattmvrtkamera200eq8.jpg

bildertattmvrtkamera200ud3.jpg

Caro3

Caro3 er i dag 13år, han er Flat Coat reteriver og Labrador

bildertattmvrtkamera200jg1.jpg

barnedpdiv013qv9.jpg

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Lady er en 3 1/2 års gammel 16 kg's nydelig blanding av gud vet hva, men iallefall border collie og elghund, og mye annet rart, mest sannsynlig noe golden retriever, og vi mistenker dessuten rottweiler. Major streetmix altså :D

Dårlige mobilbilder <_<

hpim0040lw7.th.jpg

*zzzzzzzzzzzz*

hpim0045jb2.th.jpg

huh?

hpim0066ay7.th.jpg

godstolen :D(eller kurven :D )

hpim0025fx3.th.jpg

trøtt :D

Kanskje ikkje noen utstillingshund, men like fin uannsett :D

Skal se om eg får opp et bilde av broren hennes også, ganske lik en golden.

  • 3 months later...
Skrevet

%7Boption%7Dhttp://i68.photobucket.com/albums/i17/Nikita3_2006/25072007355.jpg

Nikita vennen, Blanding av Border collie & Schæferhund!

%7Boption%7Dhttp://i68.photobucket.com/albums/i17/Nikita3_2006/13062007136.jpg

-Dolly- Blanding av : Papilon-Tibetansk Spaniel & Cocker spaniel(Border collie).+

%7Boption%7Dhttp://i68.photobucket.com/albums/i17/Nikita3_2006/CIMG1240.jpg

-Max- Blanding av : Border collie-Rottweiler-Labrador retriver & Pointer!

Guest Just me!!
Skrevet
Aysha er 3 år og blanding av Labrador og Golde Retriever :) Ligner vel egentlig mest på en Labrador da, bare hodet er litt smalere.

Stilig, her er blandingsen til tante. Også golden og labrador, men helt annerledes enn din! :)

HyttaMaihelg2006061.jpg

HyttaMaihelg2006031.jpg

HyttaMaihelg2006014.jpg

Skrevet

Dette er Border collieblandinger. De var i et kull på åtte. Der det var to hvite med fargede hoder, tre sorte og hvite og tre gulbrune :lol: . De heter Tom og Jerry

i200520844_44626_2.jpg

Synes Tiom har så flotte farger jeg da :)

i200520047_21572_2.jpg

i200520044_30950_2.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...