Jump to content
Hundesonen.no

Legge ut i ftp_smart?


WheatenMali

Recommended Posts

Jeg har nå registrert to kontoer hos start.no i håp om å få logget meg på ftp_smart programmet, men hver gang kommer det opp "unable to solve hostname", noen som vet hva jeg gjør galt?

Har litt lyst å få lagt ut hjemmesida nå :D

Link to comment
Share on other sites

hmm, jeg tenker da å prøve en annen gratis websidesak, noen forslag?

home.no er utelukket da de stadig er nede, hvis man kjøper webhotell da går det vel an å laste det opp via det? er det via ftp man gjør det og? har aldri lastet opp via ftp så har ikke peiling egentlig..

Link to comment
Share on other sites

hmm, jeg tenker da å prøve en annen gratis websidesak, noen forslag?

home.no er utelukket da de stadig er nede, hvis man kjøper webhotell da går det vel an å laste det opp via det? er det via ftp man gjør det og? har aldri lastet opp via ftp så har ikke peiling egentlig..

Jeg lurer akkurat på det samme.. Noen snille sjeler som vet?

Eller, det er jeg sikker på at det er :icon_confused:

Link to comment
Share on other sites

smartFTP tror er gratis for evig og alltid for personlige brukere, men komersiell bruk har bare en prøveperiode på 30 dager:) kjempebra sak, bruker det på pcen hjemme.

Har mac nå og sliter selv med å laste opp til start.no... bruker cyperduck... men kanksje jeg skal finne ut av dette engangsbeløpet? det kan jo være der problemene ligger:)

EDIT: sjekka på start nå, fant ikke ut hvordan jeg gjorde det med sms jeg.. hmm

Link to comment
Share on other sites

Jeg hadde samme problem med å logge inn selv, men når jeg fikk sendt den sms var det ikke noe problem.

HER står det om det

EDIT:

smartFTP tror er gratis for evig og alltid for personlige brukere, men komersiell bruk har bare en prøveperiode på 30 dager:) kjempebra sak, bruker det på pcen hjemme.

Hvordan får man til det da? min sluttet å fungere etter en stund, så måtte laste den ned på nytt :icon_confused:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...