Gå til innhold
Hundesonen.no

Hakinos Better Behave Bridie


PsychoLynx

Recommended Posts

Skrevet

Jeg klarer ikke dy meg lenger.... (kontrakten blir skrevet førstkommende søndag i Letohallen hihi)

Jeg har fått meg ny hund! Hakinos Better Behave Bridie har nå vært her i 4,5 uke. Hun er en Red Merle Australian Shepherd tispe som blir 3 år den 19 mai i år. NUCH, konkurrert i agility og trent litt lydighet med. Hun har desverre HD C på en side, så kan ikke avles på, men det er ikke derfor jeg vil ha hund heller. For meg bryr jeg meg filla om hvor mye NUCH hun er også, bare hu funker i hjemmet hos oss, ogd et gjør hu så absolutt.

Bridie trengte nytt hjem pga samlivsbrudd, og det var oppdretter Hanne som kontaktet meg og spurte om jeg var intr. Den 15. januar møtte vi Hanne samt tidligere eier på Otta for å hente Bridie hjem på prøvetid.

Hu stresset en del med kattene, og var ikke spes vandt med å gå løs inne så alt måtte læres inn, men det tok kort tid før Bridie begynte å slå seg mer til ro.

Hun takler å være hjemme alene, gå løs uten å stikke, har selektiv hørsel til tider, og er en "jeg går rett frem samme hva jeg støter på" hund som har knekt pinner i slalome i agility bare fordi hu er ivrig. Hu er en bulldoser der hu farer frem, tar ikke hensyn til hverken seg selv eller andre, men jeg syns hu er herlig. Og siden hu gjør alt dette samtidig som hu logrer fra nesetipp til stumphale, så er det helt ok.

Jeg er langt fra perfekt selv, og hadde vel kanskje ikke følt meg vel med en perfekt hund heller. :icon_redface:

Bridie kommer til å bli trent noe i agility hos oss, kanskje mer lydighet (bare vi får den blondina til å holde konsetrasjonen i mer enn 3 sek om gangen), og eller bare tur hund, familie hund, venn og kosehund. Sistnevnte klarer hu med glans, og hu sku gjerne brukt 25 t i døgnet på fanget for å få kos!

edit:røde kryss er fjernet

  • Svar 282
  • Created
  • Siste svar
Guest Just me!!
Skrevet

Hoho, endelig kan jeg paple ut med det! (det var noen vanskelig uker gitt) :icon_redface:

Hun er så nydelig, gleder meg MASSE til Letohallen :lol: Da får du sett Bartetrollet også!

Skrevet
Hoho, endelig kan jeg paple ut med det! (det var noen vanskelig uker gitt) :icon_redface:

Hihihi, samme her! :) Ifare for å gjenta meg selv, gratulerer! :lol:

Skrevet
Hoho, endelig kan jeg paple ut med det! (det var noen vanskelig uker gitt) :D

Hun er så nydelig, gleder meg MASSE til Letohallen ;) Da får du sett Bartetrollet også!

hihi, ja endelig kan du åpne kjeften din du også! :P Jeg har jo sett Bartetrollet før da, men gleder meg til å se han igjen! ;)

Hihihi, samme her! :P Ifare for å gjenta meg selv, gratulerer! ;)

*ler*

Hei!

Gratulerer med ny hund:) Hører "rykter" om at dere trives i lag ja!:D Lykke til:)

Hehe, ja det går veldig bra her! Litt rart å ha en hund som konstant følger med for å se om hu kanskje skal få beskjed om å gjøre noe, men det venner man seg til. Hu er herlig!

Gratulerer så mye ;) Hun er niesen til Blondie forresten...(Faren til Bridie, Aros, har samme mor som Blondie)

Ja, har faktisk fått med meg at det er noe slekt der inne. hehe

Skrevet

Så gøy å lese at det dere trives sammen :D og at du skal beholde henne... Jeg har ventet spent på oppdateringer ;) Og dette var gode nyheter...

Du får kose deg med snuppa de, og holde oss oppdatert med bilder, det blir vi aldri lei av...

Edit: jeg glemte jo å si det jeg eeegentlig skulle si da..

Ho ser utrolig flott ut, skikkelig nydelig :D

  • 2 weeks later...
Skrevet

flere bilder av jenta!

Og ja, nå er hu mi da... Omreg papirer er sendt inn osv.

Min flyvende Aussie jente.... *ler

Her kommer bilder, av forskjellig kvalitet.

(edit 20.11 røde kryss etter bildene er fjernet)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...