Jump to content
Hundesonen.no

Oppdrettere av Mops


Lilleulv

Recommended Posts

Muligens høres jeg litt negativ ut nå, men jeg anbefaler deg å be kollegaen tenke igjenom at mange mopser lider under det "kule" ustseendet sitt og aldri kan fungere som normale hunder og jeg anbefaler kollegaen din å se etter andre ting en utstillingsresultater i linjene. Finne en oppdretter som fokuserer på helse og som avler litt lengre snuter slik at de får puste skikkelig. Faktum er at mange mopseoppdrettere bryter dyrevernsloven når de avler slik at hundene skal se "best" mulig ut. (les: ha kortest mulig snute)

Link to comment
Share on other sites

Muligens høres jeg litt negativ ut nå, men jeg anbefaler deg å be kollegaen tenke igjenom at mange mopser lider under det "kule" ustseendet sitt og aldri kan fungere som normale hunder og jeg anbefaler kollegaen din å se etter andre ting en utstillingsresultater i linjene. Finne en oppdretter som fokuserer på helse og som avler litt lengre snuter slik at de får puste skikkelig. Faktum er at mange mopseoppdrettere bryter dyrevernsloven når de avler slik at hundene skal se "best" mulig ut. (les: ha kortest mulig snute)

hm ja... den her er litt vanskelig synes jeg. jeg kan ikke noe om mops, ville aldri hatt det selv... Men jeg føler ikke jeg kan blande meg inn når en annen skal kjøpe seg mops liksom. Han er utrolig glad i dyr og snill så mopsen får nok et kjempefint hjem! gleder meg til han skal ha med valpen på jobb... :hmm: alt jeg kan gjøre er å hjelpe til å finne gode oppdrettere til han, som fokuserer på helse og gemytt. så kjempefint om dere hjelper meg å finne sånne oppdrettere.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...