Gå til innhold
Hundesonen.no

Milo ble tegneseriehund


Minadachs

Recommended Posts

Skrevet

Jeg spurte Christine om jeg kunne få ett bilde av Milo, og da fikk jeg ta ett, så la jeg det inn i ett program jeg bruker på skolen, men som jeg har hjemme. Og så skal jeg legge det ut her :P Håper dere liker det.

ps: alle linjer, farger og slikt på bildet har jeg laget helt av meg selv :P

Edit: De som vil ha en slik en kan sende meg en pm om de vil :P hehem bare hyggelig å lage ;)

Milo blir tegneseriehund :P

http://i9.photobucket.com/albums/a77/sigmort/milogutten.jpg

Skrevet
Oj, det der var jo kjempetøft. Luke vil også bli tegneserie hund :P ja, hvordan program brukte du?

Jeg kan sikkert lage en til deg og, men det får bli til helgen :P For mye å gjøre i morgen, skrev det litt lenger opp, adobe illustrator, så nå er Milo i noe som heter vektorgrafikk, så nå kan man strekke bildet så mye man vil, uten at det blir pixlete ;)

Skrevet
Jeg kan sikkert lage en til deg og, men det får bli til helgen :P For mye å gjøre i morgen, skrev det litt lenger opp, adobe illustrator, så nå er Milo i noe som heter vektorgrafikk, så nå kan man strekke bildet så mye man vil, uten at det blir pixlete :P

Det hadde vært kjempeartig om du kunne lage en av Luke ;) Når det passer da selvfølgelig.

Skrevet

Miiiiiinaaaa :P;) ? Felix kunne tenke seg å bli tegneseriehund han, for det synes han hadde vært så FRYKTELIG tøft.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...