Gå til innhold
Hundesonen.no

Våkner du noen gang av at du ler?


SoppenCamilla

Recommended Posts

Skrevet

Det gjør jeg!

Gjorde det tidligst i dag, da jeg sov over hos Lill. Også ler jeg sånn mongolatter, sånn at Lill tror jeg griner eller dør eller noe! Så ler jeg enda mer fordi jeg hører ho begynner å få panikk! Det er kjempegøy! ;)

Har dere noen sånne historier?

Guest Christine
Skrevet

Haha, nei, jeg har aldri våknet av at jeg har ledd(ikke som jeg husker iallefall)

Men jeg har våkner ofte av at jeg gråter da! ;)

Skrevet
Haha, nei, jeg har aldri våknet av at jeg har ledd(ikke som jeg husker iallefall)

Men jeg har våkner ofte av at jeg gråter da! ;)

Uff, jeg har også våknet av at jeg har grått.. Mye gøyere å våkne av at man ler! :P

Det var ikke så gøy nei :P skjønte ingen ting jeg :P Trodde du fikk epilepsi anfall eller no!

Men etterhvert så ble det jo gøy da:p du klarte ikke å slutte å le

Hahah, nei, jeg ler bare jeg tenker på det!

Skrevet

Nei tror nok det er dårlig med latter om morran ;P

Men pappa, han ler i søvne han. haha, tar jo helt av i blandt. Ble redd første gangen jeg var oppe og hørte latter. "hvem f... kan det være" var det første jeg tenkte

Skrevet

Jeg gråter ofte i søvne, og våkner av at jeg skriker (mareritt.. heele tiden), men ler? njeeei.

Skrevet

Nei... Tror ikke det! Men jeg kan le av drømmer etter jeg har våknet. For ikke så lenge siden drømte jeg at jeg skulle passe på en baby, så skulle jeg kjøre en plass, så la jeg babyen i en Tupperware boks! Haha!

Skrevet

har aldri våkna av det, men jeg har fått høre av flere at jeg ligger og tygger i søvne. Hakker tenner på en måte, bare at det er annenhvert sekund. Får som oftest høre det etter jeg har hatt ekorndrømmen min. Jeg tror det er en sammenheng.

Skrevet

Nei har aldri . . .

Men har et par blåmerket på hode og kropp av at eg faller ut av sengen og tar hånden rundt ledningen til lapa over meg og drar den som at den faller rett i hode på meg. :D .

Skrevet

Mamma pleier å le i søvne, lillebroren min også. Jeg bare prater og lager masse rare lyder i søvne.

Jeg pleier å våkne av at jeg gråter. Men pleier ikke å le, nei.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...