Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som ha fått Hundesport?


Nenya

Recommended Posts

Skrevet

Første nr av Hundesport 2007 skulle komme ut 11. januar men jeg har ikke fått det ennå. Vet at det sendes som B eller C post og at det derfor tar litt tid men jeg synes det blir senere og senere for hver mnd. Har dere fått det?

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

:P

Savner det jeg også. Dem har heller ikke lagt ut på NKK sine sider slik dem pleier å gjøre når bladet blir sendt ut.

Guest Christine
Skrevet

Jeg har verken fått hundesport eller pakken fra zoo supply! :)

Gleder meg til posten kommer i morgen! :)

Guest Christine
Skrevet

Hehe, kanskje jeg ikke har fått det fordi, jeg ikke har somlet meg til å betale årsavgifta enda? :angel:

Men jeg har jo fått fuglehunden da... Hmm... :)

Skrevet

Jeg har forsatt ikke fått mit, men min far har fått sitt og vi bor jo i samme hus, så det var litt rart :unsure: Kan det ha noe med at jeg nettopp her meldt meg inn i hundeklubben å gjøre, men min far og jeg meldte oss jo inn samme dag, men vi meldte oss ikke inn i de samme klubbene da.... Tror dere det har noe å si?

Skrevet

Fikk det i dag! Sjekk bildet av La-faja Young at heart, eller "Tilla" blandt kjentfolk. Det er den framtidige moren til det lille pjusketrollet jeg venter meg ihjel på :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...