Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som ha fått Hundesport?


Nenya

Recommended Posts

Skrevet

Første nr av Hundesport 2007 skulle komme ut 11. januar men jeg har ikke fått det ennå. Vet at det sendes som B eller C post og at det derfor tar litt tid men jeg synes det blir senere og senere for hver mnd. Har dere fått det?

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

:P

Savner det jeg også. Dem har heller ikke lagt ut på NKK sine sider slik dem pleier å gjøre når bladet blir sendt ut.

Guest Christine
Skrevet

Jeg har verken fått hundesport eller pakken fra zoo supply! :)

Gleder meg til posten kommer i morgen! :)

Guest Christine
Skrevet

Hehe, kanskje jeg ikke har fått det fordi, jeg ikke har somlet meg til å betale årsavgifta enda? :angel:

Men jeg har jo fått fuglehunden da... Hmm... :)

Skrevet

Jeg har forsatt ikke fått mit, men min far har fått sitt og vi bor jo i samme hus, så det var litt rart :unsure: Kan det ha noe med at jeg nettopp her meldt meg inn i hundeklubben å gjøre, men min far og jeg meldte oss jo inn samme dag, men vi meldte oss ikke inn i de samme klubbene da.... Tror dere det har noe å si?

Skrevet

Fikk det i dag! Sjekk bildet av La-faja Young at heart, eller "Tilla" blandt kjentfolk. Det er den framtidige moren til det lille pjusketrollet jeg venter meg ihjel på :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...