Gå til innhold
Hundesonen.no

Domene


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Da var det klart iafall. Skal jeg fortsette å legge ut bilder av Tinka så må jeg kjøpe meg domene, for nå er det ikke plass til mer på siden hennes. Får vente litt med å kjøpe til jeg har penger igjen, men inntil da - er det noen som har forslag til hva jeg kan ha som domenenavn?

Skrevet

Jepp. Men jeg er ikke helt sikker på om jeg bare skal ha det for henne, eller om jeg i alle fall skal legge hundetreffet der også. Om jeg er lett å hjelpe? Jada. :roll:

Skrevet

Bør også ha et domene som "utenforstående" faktisk kan tenke på å søke, hehe..

Jeg bestilte domene til Norges Kaninhoppforenings hjemmeside, da ble det så enkelt som: www.kaninhopping.no :D

Jeg bestilte på domeneshop.no da.. Hvis det er side til tinka du skal lage. Hvorfor ikke bare tinka.no/com/net? Også hvis du skal bruke det domenetet til hundetreffet, så blir adressen www.hundetreff.tinka.com/no/net

Skal ikke være enkelt :D

Skrevet

Alt med Tinka.etellerannet som jeg vil ha er opptatt. Så det får jeg bare glemme. Skal ta en titt på siden Kine linket til, så får jeg se hva jeg ender opp med.

Skrevet

Jeg har også webhotel der Kine har, er kjempefornøyd, anbefales på det høyeste. :wink:

Jeg valgte å www.trulte.com fordi Chicka kalles det og Chicka er ikke så lett å stave for de som ikke vet hvordan det skal staves...litt kjekt og tenke på det også.

Hva med wesminster? Eller tinkashundetreff?

Skrevet

wesminster.co.uk er ledig, men ellers er alt jeg vil ha opptatt der også. tinkashundetreff har jeg ikke undersøkt en gang, men det blir jo litt feil det også. Det er jo ikke hennes hundetreff i den forstand, og Tinka og hundetreffet vil jo få hver sin side på siden om du skjønte hva jeg mente der.

Tror jeg beholder hundetreffet der det er nå - jeg er ikke avhengig av så mye bildeplass der, også kjøper jeg labradortinka.com eller noe sånt ved siden av. Tror jeg. Jeg har sikkert ombestemt meg når jeg får råd til å kjøpe domene. :roll:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...