Gå til innhold
Hundesonen.no

Domene


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Da var det klart iafall. Skal jeg fortsette å legge ut bilder av Tinka så må jeg kjøpe meg domene, for nå er det ikke plass til mer på siden hennes. Får vente litt med å kjøpe til jeg har penger igjen, men inntil da - er det noen som har forslag til hva jeg kan ha som domenenavn?

Skrevet

Jepp. Men jeg er ikke helt sikker på om jeg bare skal ha det for henne, eller om jeg i alle fall skal legge hundetreffet der også. Om jeg er lett å hjelpe? Jada. :roll:

Skrevet

Bør også ha et domene som "utenforstående" faktisk kan tenke på å søke, hehe..

Jeg bestilte domene til Norges Kaninhoppforenings hjemmeside, da ble det så enkelt som: www.kaninhopping.no :D

Jeg bestilte på domeneshop.no da.. Hvis det er side til tinka du skal lage. Hvorfor ikke bare tinka.no/com/net? Også hvis du skal bruke det domenetet til hundetreffet, så blir adressen www.hundetreff.tinka.com/no/net

Skal ikke være enkelt :D

Skrevet

Alt med Tinka.etellerannet som jeg vil ha er opptatt. Så det får jeg bare glemme. Skal ta en titt på siden Kine linket til, så får jeg se hva jeg ender opp med.

Skrevet

Jeg har også webhotel der Kine har, er kjempefornøyd, anbefales på det høyeste. :wink:

Jeg valgte å www.trulte.com fordi Chicka kalles det og Chicka er ikke så lett å stave for de som ikke vet hvordan det skal staves...litt kjekt og tenke på det også.

Hva med wesminster? Eller tinkashundetreff?

Skrevet

wesminster.co.uk er ledig, men ellers er alt jeg vil ha opptatt der også. tinkashundetreff har jeg ikke undersøkt en gang, men det blir jo litt feil det også. Det er jo ikke hennes hundetreff i den forstand, og Tinka og hundetreffet vil jo få hver sin side på siden om du skjønte hva jeg mente der.

Tror jeg beholder hundetreffet der det er nå - jeg er ikke avhengig av så mye bildeplass der, også kjøper jeg labradortinka.com eller noe sånt ved siden av. Tror jeg. Jeg har sikkert ombestemt meg når jeg får råd til å kjøpe domene. :roll:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...