Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Gratulerer med 9 mnd dagen ^_^ ^_^

hun er en flott jente... håper vi snart treffes igjenn... ^_^

Det må vi fikse vet du :P

:P Nydelig er hun!

Tusen takk for det :P Det er kjekt å høre :P

Så stor lille x er blitt. ^_^

9 måneder allerede, så fort tiden går..

Tiden har gått kjempe fort synes jeg også :P

Jeg lurer på hvor stor hun blir. Hun veier ca 24 kilo + nå. Men hun er bare rundt 60 cm høy, så jeg håper hun blir litt høyere. Hvis hun har tenkt å legge seg ut enda mer, så blir hun senes ut som en dachs til slutt :rolleyes:

  • Svar 482
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Litt forsinket, men takk Det må vi klare å få til I går var Action oppe til A-søksprøvene i Norske Redningshunder. Hun besto begge prøvene 800 meter rundering og 1

Tusen takk alle sammen :D Vi kom hjem på søndag etter ei uke på Voss. Det obligatoriske å bestå er lille teig som er 250 meter x 500 meter. Den skal inneholde en gjenstand og en person, maks tid

Takk Ja, hun er ei stor malletispe Tusen takk Utrolig hyggelig å få sånne kommentarer! Tusen takk Tusen takk Tusen takk :D Det er kjempe hyggelig å høre I

Posted Images

  • 2 weeks later...
Skrevet
Flotte bilder :D

Hvor stor er hun? Hun ser ikke ut til å være noen pingle :D

Hun er faktisk ikke så veldig stor. Ca 58 cm. og 24 kg. Jeg håper hun bli litt større ;)

Men pingle, det er hun i hvert fall ikke :(

Skrevet
Nydlige bilder av begge hundene ;)

Takk takk ;)

Det er hundene sine det! Det er en sånn aura av arbeidslyst og intelligens rundt de, haha :-D

Tassa har i hvert fall en aura av intelligens :Laugh: Arbeidslysten er ikke alltid på plass :P

Extra er nydelig! :P Bare lurer, har du noen oppstillingsbilder av henne? Kunne tenkt meg å se...:P

Jeg kan prøve å få tatt det i den nærmeste fremtid :P Ellers så er dette det beste bilde jeg har av bevegelse/fra siden:

14.november12.jpg

  • 1 month later...
Skrevet
Så fine! ! Og så heldige de er som har en så ivrig og flink eier som trener med dem! :)

Takk, det er kjekt å høre ;) Vi prøver så godt vi kan ;)

StineogAce: Nå har jeg prøvd å ta oppstillingsbilde. Så her kommer de:

oppstilling2.jpg

oppstilling.jpg

Ellers så har jeg to filmer fra sist:

http://www.vimeo.com/618021

Fri ved fot og C-arbeid

http://www.vimeo.com/653911

C-arbeid

Skrevet
Hun er såå fin! ;) Synes hun er så mørk og fin i ansiktet ;)

Takk takk :P Jeg liker også når de er mørke :happy:

Peneste snuppa. Hvor høy er hun?

Ca 57 cm. tror jeg. Hun er ikke så veldig stor :P

Edit:

Du burde lagt ut det bildet jeg tok. Det med puta. Fnis... Søte ex!

Ja ;) Sååå kjekt er det med tante Anja (Wulfi) på besøk:

soteex.jpg

Hun er verdens mest kosete malinois, det er jeg sikker på :)

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...