Gå til innhold
Hundesonen.no

Julegave-forslag?


Benedicte

Recommended Posts

Jeg tenkte jeg skulle spandere noe litt spesielt på min mor i år, f.eks en reise. Jeg tenkte på en tur med danmarksbåten, men det skulle gjerne ha vært et gavekort slik at hun selv kan bestemme hvor mange hun vil ha med/når osv.

Har dere forslag til andre reisesteder m/overnatting? Det trenger ikke være så veldig dyrt, jeg er ikke akkurat millionær :unsure:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tenkte jeg skulle spandere noe litt spesielt på min mor i år, f.eks en reise. Jeg tenkte på en tur med danmarksbåten, men det skulle gjerne ha vært et gavekort slik at hun selv kan bestemme hvor mange hun vil ha med/når osv.

Har dere forslag til andre reisesteder m/overnatting? Det trenger ikke være så veldig dyrt, jeg er ikke akkurat millionær :unsure:

Så koselig gave! Ringer du Color Line så får du gavekort til hva du vil uten problemer ;) De er veldig rimelige og greie :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hurtigruta går jo fra Bergen. Men tror ikke det er det billigste du kan gi bort, i alle fall ikke om du skal sende henne langt avsted.

Tror det er flere hotellkjeder som har noen slags gavekort på hotellrom som gjelder på hvilket som helst hotell i løpet av ett år. Da kan hun bestemme hvor og når hun vil dra, også kan hun kjøpe billig flybilett selv.

Veldig koselig gave å gi bort forresten! Jeg tar meg ikke råd til å tenke på sånt engang.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mange hotell opererer med eks hotellweekend og spa, har sett rimelige priser på det.

Men vanskelig når man ikke helt vet hvor mye penger du vil legge i det.

Hvis ikke finnes det jo Hotellweekend med et show/teater mange steder da :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva med spa i Riga? Jeg var i Riga på spa i mars i år, og det er skikkelig billig. Vet ikke hvor stort beløp du skal spandere på henne, men et opphold der koster ca. kr. 370,- per natt per person i dobbeltrom. OG spa er knallbillig. Fly er jo heller ikke så dyr om du reiser fra Oslo.

Lykke til med julehandelen :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...