Gå til innhold
Hundesonen.no

Julegave-forslag?


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tenkte jeg skulle spandere noe litt spesielt på min mor i år, f.eks en reise. Jeg tenkte på en tur med danmarksbåten, men det skulle gjerne ha vært et gavekort slik at hun selv kan bestemme hvor mange hun vil ha med/når osv.

Har dere forslag til andre reisesteder m/overnatting? Det trenger ikke være så veldig dyrt, jeg er ikke akkurat millionær :unsure:

Skrevet

Jeg tenkte jeg skulle spandere noe litt spesielt på min mor i år, f.eks en reise. Jeg tenkte på en tur med danmarksbåten, men det skulle gjerne ha vært et gavekort slik at hun selv kan bestemme hvor mange hun vil ha med/når osv.

Har dere forslag til andre reisesteder m/overnatting? Det trenger ikke være så veldig dyrt, jeg er ikke akkurat millionær :unsure:

Så koselig gave! Ringer du Color Line så får du gavekort til hva du vil uten problemer ;) De er veldig rimelige og greie :P

Skrevet

Hurtigruta går jo fra Bergen. Men tror ikke det er det billigste du kan gi bort, i alle fall ikke om du skal sende henne langt avsted.

Tror det er flere hotellkjeder som har noen slags gavekort på hotellrom som gjelder på hvilket som helst hotell i løpet av ett år. Da kan hun bestemme hvor og når hun vil dra, også kan hun kjøpe billig flybilett selv.

Veldig koselig gave å gi bort forresten! Jeg tar meg ikke råd til å tenke på sånt engang.

Skrevet

Mange hotell opererer med eks hotellweekend og spa, har sett rimelige priser på det.

Men vanskelig når man ikke helt vet hvor mye penger du vil legge i det.

Hvis ikke finnes det jo Hotellweekend med et show/teater mange steder da :P

Skrevet

Hva med spa i Riga? Jeg var i Riga på spa i mars i år, og det er skikkelig billig. Vet ikke hvor stort beløp du skal spandere på henne, men et opphold der koster ca. kr. 370,- per natt per person i dobbeltrom. OG spa er knallbillig. Fly er jo heller ikke så dyr om du reiser fra Oslo.

Lykke til med julehandelen :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...