Gå til innhold
Hundesonen.no

Når begynner dere å kjøpe julegaver?


meg123

Recommended Posts

Skrevet

Som Emnetittelen sier: Når begynner der å kjøpe inn julegaver? Er dere ferdig alt eller er dere av typen som handler inn i siste liten? :P

Jeg tenker hvert år at jeg må begynne tidlig,men hvert år ender jeg opp å handle helt i siste lita. I dag handla jeg julepapir og bånd og en julegave til fadderbarnet mitt,så jippi,dette året skal det gå før lille julaften :P:)

Skrevet

Jeg har begynt!

Har faktisk shoppet mye på nettet i år! og er ferdig med hele svigerfamilien snart!

Jeg ble satt i stemning av Aya som skryter av at hun har funnet så stilig pakke til meg!

Så nå har jeg det til henne også :):P :P

Skrevet

Elsker å gå i gatene å handle i Desember, men jeg har ikke råd til å ta alt på en gang så jeg begynte i august. Har 3-4 gaver igjen nå. :)

Har også handlet litt på nettet. :P

Skrevet

Jeg har tre gaver klare og alt for mange igjen...

Hva pokker kjøper man til de som har alt da? <_<

Du kan jo alltids kjøpe no pynte greier eller lage noe til de som har alt. :)

Skrevet

Jeg har tre gaver klare og alt for mange igjen...

Hva pokker kjøper man til de som har alt da? <_<

Slå deg løs på Vita, H&M, Accessories og kjøp dilleting. Kaffekort, hvor du har betalt for 6 kaffe f.eks. Skal du bruke litt ekstra penger, så kan du kjøpe soltimekort, hudpleie, manikyr.

Jeg er forøvrig ferdig banana

Skrevet

Jeg har begynt!

Har faktisk shoppet mye på nettet i år! og er ferdig med hele svigerfamilien snart!

Jeg ble satt i stemning av Aya som skryter av at hun har funnet så stilig pakke til meg!

Så nå har jeg det til henne også :):P :P

Iiiih:D:D

Jeg begynte i Oktober jeg;) Som en fattig student må jeg spre sånt litt utover..

Skrevet

Jeg skal reise til stavanger å handle en dag tenkte jeg :P Er så lei av å gå i Haugesund. Alt for liten by til å handle mye i :unsure:

Edit: Lille ego meg har kjøpt julepresang til meg selv i dag <ahttp://hundesonen.no/uploads/emoticons/Jul_rolleyes.gif' alt=':rolleyes:'> Eller jeg har bestilt protrett av begge hundene :P Var ikke noe dyrt heller, og hun er jo kjempe flink :):Pwww.emiliemarhaug.com er adressen :P

Skrevet

Nei, jeg har nok ikke begynt enda jeg heller :icon_redface:

Familie lager jeg scrapbook til, så må nok henge litt i for å rekke å bli ferdig med alle sammen!

Men så er det jo alle disse andre (som ikke er i familie), som skal ha en liten ting også...

Nei, huff føler meg allerede alt for sent ute :)

Skrevet

Har ikke begynt. Syns nå det er litt "koselig" å handle rett før jul jeg. Finner alltids noe i butikken jeg kan gi til venner :)

Det er jo tanken som teller... :icon_redface:

Skrevet

Du kan jo alltids kjøpe no pynte greier eller lage noe til de som har alt. :icon_redface:

Jeg kan jo ikke gi bort glass til alle hvert år heller da (er glasskunstner og har eget atelier). dessuten passer ikke det til alle. Ser liksom ikke helt for meg at "nevøene" mine blir overlykkelige for glassbilder eller engler liksom :)

Slå deg løs på Vita, H&M, Accessories og kjøp dilleting. Kaffekort, hvor du har betalt for 6 kaffe f.eks. Skal du bruke litt ekstra penger, så kan du kjøpe soltimekort, hudpleie, manikyr.

De jeg kjøper gaver til er enten fra 8 til 16 eller fra 35 til 70 så Vita og H&M er neppe stedet. Den yngste gruppen er forsåvidt enkel cd'er, kule t-skjorter osv faller alltid i god jord, men så var det den gruppen som har alt da....... <_<

Skrevet

Ferdige med alt dere liksom :icon_redface: Rekk opp hånda alle som har bakt 7 slag til hundene til jul! Siste svenske Hundsport hadde oppskriftene, forresten :)

... Selv har jeg begynt å TENKE på gaver, ihvertfall - og da er jo det meste gjort!

Skrevet

Har ikke kjøpt en eneste gave, og kjenner jeg meg selv rett, har jeg heller ikke begynt om 2 uker :icon_redface:

Blir lite gaver i år, økonomien er stram.

Skrevet

Ferdige med alt dere liksom :) Rekk opp hånda alle som har bakt 7 slag til hundene til jul! Siste svenske Hundsport hadde oppskriftene, forresten :icon_redface:

... Selv har jeg begynt å TENKE på gaver, ihvertfall - og da er jo det meste gjort!

Hvor får du kjøpt det? :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...