Gå til innhold
Hundesonen.no

mål


monica_n

Recommended Posts

Skrevet

hvor lang, høy og brei(rundt brystet) er hunden/e deres?

Tassen er 66 cm lang(fra skuldrene til haleroten), 65 cm rundt brystkassen og 53 cm høy..:D

Skrevet

Zico er 45 rundt brystkassen, 44 cm lang, 37 cm høy og 7,9 kg.

Oscar er 43 rundt brystet, 35 cm lang, 32 cm høy og 6,7 kg... :D

Skrevet

Har ikke peil på vekt, høyde, lengde osv :oops:

Dyrlegen jeg var hos sist hadde ikke vekt.

Og målebånd finner jeg ikke..

Så får vel ta en liten ekspedisjons tur etter målebåndet hjemme.

Guest Vicky
Skrevet

Vicky er 44 cm høy, og veier ca 16-17 kilo. Aner ikke brystomfang :?

Guest Vicky
Skrevet

ja, hun er bitteliten :D hehe... hun veier litt mye nå... hun driver å stjeler mat for tiden.... hehe... men en ting som er litt kjipt er at hun er akkurat 44 cm. Hadde hun vært lavere hadde hun kunnet gå som medium stor hund på konkuranse i agility, men pga den ene cm`tern må hun gå stor. Hun er alltid den minste hunden i klasse stor... hehe :P

Skrevet

Hihi, kjipt!

Hvor går høydegrensa mellom klasse liten, medium, stor hund? Eller hva de nå kaller det på agility, hehe.. Snakker høyden på hunden nå altså, ikke høyden på hinderne :D

Guest Vicky
Skrevet

stor hund: over 44 cm

liten: opp til 22 cm tror jeg.. er litt usikker på den

medium: fra 22 til 43 tror jeg det var

Skrevet
hvor lang, høy og brei(rundt brystet) er hunden/e deres?

Tassen er 66 cm lang(fra skuldrene til haleroten), 65 cm rundt brystkassen og 53 cm høy..:P

tassen veier ca 25 kg. veide han sist når han var 9-10 mnd, men tror ikke han har vokst så mye :D

Skrevet

Okei, siden Tinka bare lå stille allikevel kan man si at jeg målte litt av hvert. Her er det jeg vet i alle fall:

Vekt: Omtrent 27 kg.

Mankehøyde: 51-52 cm

Fra haletupp til snute: ca 135 cm

Brystomfang: omtrent 70 cm

Rundt halsen: omtrent 44 cm når jeg strammer til litt (altså når jeg ikke regner med all løshuden hun har)

Rundt hodet, ved ørene: 56 cm

Hodets lengde: 28-29 cm

Rundt snuten: 27 cm

Lengden på øret: 14 cm

Omkretsen på den nedre delen av frambeina: 15 cm

Omkretsen øverst på lårene: 43 cm

Skrevet

Wesminster, kjeder du deg eller? :P

Aner ikke brystomfang, men valpen er for tiden 63 cm høy over skuldrene/ryggen, og veier 25 kg :D

VOKST!

Skrevet
Wesminster, kjeder du deg eller? :P

Aner ikke brystomfang, men valpen er for tiden 63 cm høy over skuldrene/ryggen, og veier 25 kg :D

VOKST!

Vel, skulle egentlig bare måle høyden, men siden bikkja allikevel lå på ryggen og snorka så målte jeg litt mere med det samme. Forresten så glemte jeg to mål:

Fra underkjeven slutter til overkjevetenna begynner: 1 cm

Fra underkjeven slutter til overkjeven slutter: 3,5 cm

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...