Gå til innhold
Hundesonen.no

Sverami - en blandingshund :)


Sverami

Recommended Posts

Skrevet

Hei hei

Sverami fikk jeg i 2001 fra dyrebeskyttelsen i Molde ;) Da var hun 1 år gammel og en perfekt førstegangshund.

Har prøvd litt agility med henne da jeg bodde i Tr.heim - Melhus området, men ingen bane her jeg bor nå ;)

Så blir mest hobby trening hjemme, men er gøy det og :P Klikkertrener noe både jeg og hun liker.

Sverami er blanding av Border Collie, Golden Retriver og Breton. Så hun har en pitteliten hale :P

Så ELSKER hun stein! De som har møtt henne hvet dette veldig godt siden hun med en gang etter og ha hilst på noen setter seg ned og ser på skoene deres. I håp om at de skal sparke småstein. Har prøvd og trene dette bort, men tviler på at det noen gang kommer til og forsvinne.

Men elsker jo henne lell :P beste hunden jeg kunne fått!

Duskeører ;)

Liker dette bilde veldig godt :P

Beate og Sverami

Skrevet

Er for tiden borte på kjærestebesøk ;) men kommer hjem igjen mandag så skal poste ett bilde av halen innen Tirsdag!

Skrevet

Så søt hun er :D

Har selv en breton tispe.

Morsom hale :( Breton er kjent for mange ulike haler, alt fra hel hale, stumphale og litt lengre stumphale.

Virker som en herlig hund.

Skrevet

Hehe :D Takker :D:icon_redface:

Elsker Breton utrykket og hadde det ikke vært for at det er en jakt/fuglehund skulle jeg gjerne hatt flere :D

Dem er noen hjerteknusere :wub:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Sverami er på youtube.com :D Faren min filmet og la ut denne filmen.

Det er Sverami som leker med Emmet, katten vår :D Det kan se veldig voldelig ut, men jeg kan forsikre at dette bare er lek :D Emmet brukte og å gå bort til Sverami å erte henne for å leke.

Sverami hadde mistet nesten all pelsen der på grunn av røyting ^^ så hun ser litt pjusk ut

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...