Gå til innhold
Hundesonen.no

Bader dere kattene deres en gang i blandt?


Tine

Recommended Posts

Jeg har bada pus :)

Di fleste her har aldri vært bada, men Pheobe har vært bada hvertfall 5 ganger i hennes 8årige liv. Grunnen var at pelsen var ustelt og hun lukta mindre godt. Men skal si det ikke er pop å bade. Sol der i mot, hun kommer løpende med engang hun hører springen. Elsker å stå der å dukke hodet under. Kan jo slå på vannet uten at hu flytter seg når hun sover opp i vasken. Mannen min lå i badekarret en gang å da datt hun ved et uhell oppi til ham. Hun ble først litt overaska å så la hun seg å malte på brystkassa hans, rare pusen :D Må ha vært fisk i sitt forrige liv ^_^

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annenhver måned minst. Han greier alltid å smøre seg inn med et eller annet smuss :)

Om han liker det er en annen sak, bader ham i vasken og det er en kamp på liv og død hver gang. Hele badet er vått etterpå, og han løper rundt på gulvet skikkelig fornærmet. Men trenger det gjør han, han bor på gård og stinker kraftig i blant :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hehe, aritg at denne tråden kom nå.. se et annet sted på forumet her om "jeg har fått meg piggsvin" tråden. hehe.

Yapp, jeg bader kattene til tider. Rett og slett litt fordi det hender de klarer å bli skikkelig møkkete (som var grunnen idag), og i tilegg til at jeg faktisk er allergisk mot katt, og da hjelper det litt å bade dem.

Nå var det lenge siden sist, og pelsen dems var helt ok egentlig, men Lucifer (den dotten), klarte å snike seg ut på kryploftet mens Lars og faren hans snekret i går, og etter to turer der ute var han plutselig ikke hvit lenger, men type GRÅ! koksgrå... Samt at han hadde tasset rundt i isolasjonen lenge, så da fant jeg ut det var best å bade han. Og nei, vi driver ikke med forskjells behandling, så Psycho måtte også til pers. hihi.

Ellers er vel Luc bare blitt badet 3-4 g oi sitt liv, i tilegg til de "frivillige" da han har falt i badekaret. Psycho ble nok badet oftere da jeg hadde Buffy, men ikke så mange ganger på han heller.

De takler det veldig fint. Psycho sloss litt idag til jeg fikk satt han ned i dusjkabinettet, etter det så bare går han rundt om jeg ikke holder han fast, og skriiiiiiker. Men, ellers kjempesnill!

Luc er lik. Tasser rundt, litt opp på to, og mjauer litt, men ikke noe klør eller kamp ,

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Katta mi ramla ned i badekaret til meg en gang, mer bading blir det ikke på den pusen. Det var en vond opplevelse for oss begge :D Ellers har jeg vasket henne med fuktig klut etter dyrlegebesøk et par ganger da hun var full av blod/spy, stakkars! Heldigvis klarer hun fint å vaske seg selv så slipper jeg det styret.

:) Himla søtt med den pusen som likte bading, skulle ikke tro det var mulig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Katta mi ramla ned i badekaret til meg en gang, mer bading blir det ikke på den pusen. Det var en vond opplevelse for oss begge :D Ellers har jeg vasket henne med fuktig klut etter dyrlegebesøk et par ganger da hun var full av blod/spy, stakkars! Heldigvis klarer hun fint å vaske seg selv så slipper jeg det styret.

:D Himla søtt med den pusen som likte bading, skulle ikke tro det var mulig.

Mayhem pleide å hoppe oppi badekaret før, når det var tomt, veldig artig det :)

En gang han hoppet oppi var det derimot ca. 10 cm vann oppi, han fikk helt sjokk, og spratt ut av badekaret fortere enn svint, og løøøp ut av badet. Siden har han aldri vært nær badekaret :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mine blir aldri badet sånn ordentlig, men måtte tørke Smitty med såpe en gang da hun fant det for godt å hoppe opp i pipa! Hvem visste at det var en hylle hvor det er plass til en katt, ca en meter oppe....?? :)

Ellers har min ene også hoppet oppi badekaret en gang!

"Hmm... Hva er dette??"

"Lukter det noe??"

"VANN!! OÆHH...!"

Jeg tror jeg ble like overrasket som Smitty der jeg HELT TILFELDIG satt med at kamera. Derfor ble bildene litt deretter.. Men det er moro å ha dokumentert det da! ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

her så bader vi kattene kun hvis de har virkelig blitt skitne så de ikke får vasket seg selv! men må jammen meg si det er morsomt å se på kattene når de er våte, for jammen meg er kattene skikkelig spinkle under all den pelsen de har!! og så med piggsveis...de er jo søte!! hihi

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

I går ble Toby badet for første og andre gang.

Han hadde vært på jakt hos naboen vår som er grisebond og hatt er "lite" uhell...han var dekket av grisemøkk fra topp til tå!

Begge gangene ble han shamponert inn 2 ganger. Han syns ikke det var veldig stas, men det gikk bra. Nå er han god som ny :icon_redface:

grisekatt2.jpg

grisekatt1.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oj. Jeg vaske aldri katta mi jeg, han klarer seg fint selv. Har aldri vært noe møkkete eller noe i pelsen da. (han er ute om natta og litt på dagen)

Søstera mi skulle "vaske" han en gang da vi var små, og puttet han oppi trillebår med vann, og det likte han ikke :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Jeg har en crememasket Hellig Birma, så det vil si at hun så godt som er hvit. Har ikke trengt noe bad enda. Vil gjøre det så sjeldent som mulig, men tror nok kanskje hun trenger det litt oftere med tanke på at hun er så lys, men som sagt, så lite som mulig. Det idelle er vel et par-tre ganger i året på en innekatt syns nå jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
    • Hva får hun for stress? Min Odin var også en lettstresset type og fungerte bedre med Eldepryl på sine eldre dager. Jeg tenker det er ganske naturlig at hun foretrekker det vante og trenger kontroll på omgivelsene med alderen. Det trenger ikke å være slutt enda, så lenge hun ikke har mye smerter og virker glad og fornøyd.  Blir det bjeffing om du har dem sammen, men begrenser området, altså ikke hele huset? Yngste begynner jo også å nærme seg voksen, og herjingen vil nok gi seg. Hvor lenge holder de på når de er alene sammen? Jeg tenker kanskje det er like greit for begge, og så får de legge seg og slappe av etterhvert?
    • Junior ligger og sover når hun er alene. Uten lyd. Den eldste har generelt mer og mer lyd med alderen. Gamlemor vil ha tilgang på hele huset slik hun er vant til. Hun finner seg ikke i å bli stengt inne på et rom,som for eksempel soverom/kjellerstue,der hun uansett pleier å legge seg. Døra må være åpen,så hun kan gå opp og ned trappa. De få gangene det har fungert på et slags vis, har junior lagt seg i gangen oppe, og gamlemor har lagt seg frivillig nede. Men,døra kan ikke være igjen mellom dem, for da blir det altså et voldsomt bråk som høres helt inn i huset til naboen.  Merker jo at hun begynner å bli litt gammel, men klarer ikke helt å tolke om hun glemmer litt noen ganger,kanskje. Syn og hørsel er det ingenting galt med,og alle undersøkelser hos veterinær er helt topp.  Har ingen forklaring på hvorfor hun bjeffer hele tiden når de er alene,  for hun er så glad i den lille frøkna. Det kan bli for voldsom leking når lillemor får overtenning, og derfor tenkte vi det var lurt å ha dem adskilt,men det vil gamlemor heller ikke. Spesielt dette prosjektet hun hadde med å meget bestemt jobbe intenst med å skyve bort kompostgrinda mellom dem for å komme seg inn til junior var litt spesielt å se på video.  Hun passer alltid på at junior har det bra, og helt siden valpen var bitteliten,har hun passet på henne som om det var hennes egen. Skal legge til at det er MYE bjeffing fra henne ellers også, ikke når vi er alene i familien, men på det meste annet. Det har blitt betraktelig verre med alder, og vi prøver å skjerme henne så godt vi kan. Vi har på radio så hun ikke skal høre så mye lyder, vi drar for gardinene så hun ikke skal få med seg alt som skjer utenfor osv. Jeg tror kanskje vi har litt skylapper på fordi vi ikke ønsker å se hvor ille lydnivået har blitt med alderen, men vi føler at hvis vi tilrettelegger nok for henne,så er hun fornøyd og har det bra. Og vi ønsker å strekke oss langt for at hun skal ha det bra. Det er mulig at alt handler om at hun er stressa,  kanskje er litt forvirret til tider,og at det er en grunn til at hun ikke klarer å roe seg.  Hun løper opp og ned trappa, bort til vinduene og bjeffer hele tiden. Så kan det bli stille litt,så er det på igjen. Når hun er hos hundepasser,så fungerer det bra, de bryr seg ikke om lyden, og hos veterinæren er hun helt rolig,og sitter med et stort smil på bordet.  På tur er hun helt rolig, ikke en lyd hvis det ikke kommer noen,da. Og inne og ute er hun stille hvis ingen kjører forbi,eller dukker opp på døra. I sommer har hun elsket å ligge hele dagen i skyggen, og sove.  Hun får metacam hver dag fordi vi mistenker artrose i et bein. Og hun får antidepressiva for stress. Beklager,dette ble nok litt rotete,  men vi har altså litt utfordringer med å forstå hva dette handler om. Er det kanskje vi som ikke skjønner at dette egentlig handler om en gammel hund som kanskje bør få slippe snart. Usikker. Faren min og svigerfar mener det.  Jeg har dratt det for langt med en syk hund før, så vi prøver å være veldig åpne for innspill. Hun virker altså som om hun har det bra når alt er kjent og slik det pleide å være. Når hun er alene hjemme slik hun var før når hun var eneste hund i heimen. Det er sjelden hun må være alene hjemme, det er ingen som er på jobb hele dagen lenger. Men,når vi tar med oss mini og drar,ser hun veldig blid ut,og går ned og legger seg med en gang.        
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...