Gå til innhold
Hundesonen.no

Den gamle artikkeltråden


henrikke

Recommended Posts

http://www.dagbladet.no/dinside/2006/05/24/467111.html

hva gjør man! har en sånn rullepølse i omgangskretsen, og ingen er så glad i hunden som dem.De lukker ørene,rett og slett, samme hva vi sier.

Igrunnen er det vel ikke bare maten som er problemet, men også viljen evnen til å gå turer og aktivisere.

samt en dråpe menneskeligjøring -når Fido ikke få snake middagsrester så føler han seg jo utenfor stakkar,ingen ville ha hjerte til å nekte et barn samme mat som resten av familien??

Ufattelig : dette er gjort utifra kjærlighetstanken, men akk, så feilslått. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
  • Svar 69
  • Created
  • Siste svar

hurra for vetrinærene

http://www.aftenposten.no/dyr/article1369195.ece

Dette har jeg ventet på i mange mange år!

Måtte folk tenke seg om før de tenker på å avlive mons og pasopp!

Bare dette ikke fører til at folk ordner opp sjøl da..På ymse uhumske vis..

(OT Er det bare jeg som finner lenker her eller???)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hurra for vetrinærene

http://www.aftenposten.no/dyr/article1369195.ece

Dette har jeg ventet på i mange mange år!

Måtte folk tenke seg om før de tenker på å avlive mons og pasopp!

Bare dette ikke fører til at folk ordner opp sjøl da..På ymse uhumske vis..

(OT Er det bare jeg som finner lenker her eller???)

Men dette var jo supert! Jeg har ventet på at de skulle gå ut aktivt med noe slikt lenge. Er så lei av bare å lese de artikkelene som kommer i "etterkant".. "Pus kastet ut hjemmefra for mor og far skal på ferie".

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Nå var dette en eksrem sak, hvor det for hundens del ikke kunne endt verre..

men generelt er jeg ikke noe begeisret for fester a la hæla i taket med hund til stedet.De merker at noe ikke er på stell, og de skjønner ikke noe av det.

det hender vi på tur i helgene møter bekjente av meg ( gamle elever gjerne) litt på en snurr, og jeg har til gode å se henrik synes det er ok, de kan være så greie som bare det, henrik vil IKKE hilse på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hver dag siden hundedrapet har hun besøkt sin lille kjæledegge på dyrelikhuset.

Eh, dama er ikke helt god eller?

Han er ikke en person, men et monster, en kriminell, et insekt.

Hvorfor står kriminell sammen med monster og et insekt? Hvorfor sammenlignes kriminell med et monster og insekt i det hele tatt?

Ja, han er sjuk som kasta bikkja utfor kanten, men alikevel...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg reagerte også en del på dette Men etter litt tenking, så kom jeg frem til:

Det er jo ecoli i all mat (?!) men ikke så mange prosent eller hva det måles i, som er i den ecolie maten. Og i andre land vil jeg tro at di tillater en høyere verdi enn oss i norge (norge er tross alt veldig strenge). Og det er også derfor man har en stor sjangs til å bli dårlig i utlandet. Og hunder tåler mer bakterier enn oss mennesker, så tror ikke det er mulighet for at di blir syke.

Men vi nordmenn er ikke vant til så mye bakterier, fordi vi er for renslige av oss, og tåler derfor ikke dette.

Bare noen tanker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da sitter jeg her og klyper meg i armen, fordi Edeward ga meg både utgangsstilling og flere meter med fot gjennom tre vendinger og flere stopp med sitt uten å ha forventninger om verken lek eller godis for det. Hadde ingenting fremme, og attituden hans tilsa at han gjorde det bare for interaksjonen og noe å gjøre sammen. Kanskje er metoden effektiv - han har begynt forbinde handlingen i seg selv med noe bra? Det er den faglige forklaringen. ..men ved å antropomorfisere kan det også ha vært for å belønne meg for å ha vært flink mams og servert ham rikelig med vom for å sitte pent og vente mens jeg kaster "apporten" - som jeg sliter med å kommunisere hvordan jeg ønsker levert. Det er vårt nye problem for tiden. Han blir forbanna fordi jeg ikke tar imot når han bare slipper den foran meg og begynner kjefte på meg fordi jeg krever å få den i hånden før jeg serverer noe. Vi har hatt mange sånne runder nå, og jeg forstod endelig at vi må tilbake noen skritt og trene på å holde apporten igjen. Gått altfor fort og klønete frem.  Ellers har Jokke kommet tilbake. Antar det er fordi testikkelen som ikke har kommet ned i pungen vokser i størrelse og er ukomfortabel der den sitter. På gjerdet om å fjerne den, fordi jeg er usikker på om jeg vil fjerne bare den ene som ikke har kommet ned, eller kastrere ham fullstendig. Har på følelsen av at den avgjørelsen blir tatt litt uti puberteten ^^ Det er vanskelig, altså. På den ene siden virker den ballen på feil sted ubehagelig for ham, og det er en fare for kreft i den. På den andre siden er kirurgi kirurgi. Fordi den har vært jojo, nede i pungen i perioder og ligget utenfor kanalen, i lysken, så er det stadig en sjanse for at den kommer helt ned. Da er det dumt å utsette ham for kirurgi unødvendig. Hormonene har flere effekter på helse og humør, er ikke bare der for forplantning. Noen av effektene vil en helst være foruten, men å fjerne dem kan også medføre uønskede helse- og adferdsendringer. En kan vel tilføre hormoner kunstig dersom det blir et problem. Et mindre onde enn testikkelkreft. ..men fjerne en eller begge, og når?  Antakelig er han 8 år og har fått en kreftdiagnose innen jeg klarer bestemme meg.   
    • Tok bilder i dag, med tanke på dagboken, og innså at det ikke er noe nytt å melde, utover ny frisyre. Spanielørene måtte vike i varmen. Nyfrisert Edeward i solnedgang   
    • Når du ber om en øvelse eller tar en strafferunde så belønner du bjeffingen med at det skjer noe. Så det beste er at det ikke skjer noe. Hva med å prøve konsekvent time-out i bilen? Eller lær å bjeffe på kommando og stoppe å bjeffe på kommando. Om du ber han om å slutte å bjeffe så husk å tell til tre før du belønner, ellers belønner du for tidlig at han er stille og han kan ta det som belønning for bjeff. 
    • Dytter denne opp. Her har jeg kontret forventingsbjeff med: "Legge i bakken" (forsiktig press i halsbåndet) og tatt en på stedet hvil. Ingen effekt utover tiden vi står i hvil, hvor han skuespiller avslappet for å komme videre, og begynner bjeffe igjen med en gang. Ignorert og ventet ham ut. Øker bare i stress. Bedt om øvelse (sitt/dekk/spinn/fot../) og så belønnet det med en leke for å gi ham litt godfølelse. Resultatet? Han ser bjeffing som et cue for å få meg til å utføre den adferden. Avledet med å ta en "strafferunde" rundt oss selv. Heller ikke effektivt utover i øyeblikket vi gjør det.  Gitt ham en kald skulder. Vist at jeg er skuffet og synes han er teit og snudd meg bort med et litt foraktelig fnys. Går opp i stress fordi han blir såret og synes jeg er urettferdig.  Jeg er clueless. Antakelig skulle en av disse metodene appliseres konsekvent, right? Det er antakelig veldig forvirrende med det random utvalget av ulike adferder fra meg - men hvilken er riktig å velge som en konsekvent reaksjon? Da hestene her ga ham sosial avvisning med foraktelige fnys og snudde ryggen til ham forstod han umiddelbart greia og responderte med å slutte bjeffe. Hvorfor har ikke det der samme effekten fra meg? Er det fordi jeg gir ham oppmerksomhet når jeg forstår/synes at han bjeffer av såkalte legitime årsaker? Jeg kan jo ikke slutte med det.   
    • Motviljen mot utgangsstilling fremstår som død, men puberteten truer i horisonten, så utsteder ingen dødsattest ennå. Livserfaring tilsier at Motviljen antakelig vil sprette opp av kista og flire: Trollollol! Å få utgangsstilling uten mat fremme, relativt stabilt, kun noe nøling akkompagnert av et oppgitt sukk før han kommer inn, når han vil jeg skal kaste en leke, det er hurtigere progresjon enn jeg forventet for noen uker siden.  Vi har en god periode ..så god at noe fokus nå er over på mindre viktige ting som sportsøvelser. Første sitt under innkalling serverte Eddis i forrigårs, på første forsøk. Det var et nydelig øyeblikk. Flere repetisjoner med stå under marsj, avstandskommando og sitt under innkalling var fine, i mine øyne. Verken han eller jeg er interesserte i hva en dommer synes om utførelsen vår, fordi mestringsfølelsen fra å tro vi er flinke er hva som driver oss. Mestringsfølelse og glede er superfood for motivasjonen. Fokus på hva som er feil medfører frustrasjoner, uteblivende mestring, dårlig stemning, dårlig samspill og ødelegger relasjonen - og hva er da poenget med å ha og trene hund?  Sitt begynte bli upålitelig. Hvorfor? Fordi jeg hadde glemt å være begeistret. Bare forventet å få sitt på cue og glemte bli genuint overrasket og takknemlig og begeistret av hvor flink gutt han er.  Av utfordringer vi nå har - skjønt det føles som et hån å bruke det ordet om vansker med øvelser til sport, da andre bruker det samme ordet om reelle problemer:  Spin - også kjent som snurr rundt.  Aner ikke lenger hva lyden betyr. Trenger håndsignal. Kommer konsekvent løpende inn for å gjøre det rett foran meg, hver gang jeg ber fra avstand. Bli-på-stedet håndsignal, som har vært en nøkkel til flere andre øvelser har foreløpig ikke hjulpet.   'Twirl' er et fullstendig ukjent begrep dersom ikke 'spin' kommer først. Verken ordet eller håndsignal gir ham noe forståelig hint. Her må det spinnes før det kan twirles. Sånn er loven.  Hva som må til for å få en lovendring - det blir spennende å finne ut av. Punkt 1 og 3 går seg sikkert til med mer trening, men på punkt 2 er jeg helt blank foreløpig. Ingen ideer om hvordan løse det der.  Heldigvis opplever Edeward en glede i øvelsene som ikke bare handler om belønningene. Han LIKER å spinne og twirle og rygge og gå mellom beina mine og sendes frem til target og sånt. Det er noe å gjøre. Arbeit macht frei. ..og det ser ut som utgangsstilling og gå fot også er i ferd med å kategoriseres som lystbetonte oppgaver en kan døyve eksistensiell angst og kjedsomhet med.  Bilde er vel obligatorisk. Relevans til konteksten mindre så. I denne tidsalderen er det ingen som leser en vegg av tekst uansett
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...