Jump to content
Hundesonen.no

Hundelivmessa på exporama


Wanderlust

Recommended Posts

Posted

Ja nå nærmer det seg hundelivmessa på exporama, og jeg vil mer enn gjerne komme. tar kanskje med meg Rex også, for i år tror jeg det skal gå bra. Så er det noen andre som har tenkt seg dit?

Jeg er ikke helt sikker hvilken dag jeg drar, men det får tiden vise.

(ikke sikker om jeg la denne riktig, men om det er feil så flytter dere den sikkert :) )

Posted

trur jeg skal stille ruby på den 12 i ekneshallen, men får se om jeg kanskje tar meg en tur på lørdag, om det er bege dagene?

  • 4 weeks later...
Posted

Har tenkt og dra den dagen jeg har fri. Får håpe sjefen er snill med vaktlista den helga ;)

Posted

kommer jeg -såklart.Skal nok stå litt på stand for freestyel tenker jeg.. har iallefall sagt ja til det!

  • 2 weeks later...
Posted

Ja nå nærmer det seg hundelivmessa på exporama, og jeg vil mer enn gjerne komme. tar kanskje med meg Rex også, for i år tror jeg det skal gå bra. Så er det noen andre som har tenkt seg dit?

Jeg er ikke helt sikker hvilken dag jeg drar, men det får tiden vise.

(ikke sikker om jeg la denne riktig, men om det er feil så flytter dere den sikkert ;) )

Hei Hei :D

jeg la merke til her, at du sier "i år tror jeg det går bra å ta han med!" jeg hadde tenkt meg dit, men tror du kanskje det blir altfor mye mas, for en liten valp? når jeg tenker rent logisk, så er det vel antagelig litt mye..men vi kan jo ta det heelt rolig..hmm..? noen innspill? taes i mot med stoor interesse :(

vennlig hilsen fra Tina og Rex ;)

Posted

Hei Hei :D

jeg la merke til her, at du sier "i år tror jeg det går bra å ta han med!" jeg hadde tenkt meg dit, men tror du kanskje det blir altfor mye mas, for en liten valp? når jeg tenker rent logisk, så er det vel antagelig litt mye..men vi kan jo ta det heelt rolig..hmm..? noen innspill? taes i mot med stoor interesse :(

vennlig hilsen fra Tina og Rex ;)

Hehe, jeg sa nok det fordi i fjord var han helt i hundre hvert sekund som gikk, han klarte ikke roe seg, ellers hadde jeg tatt han med. Men med en valp skal vel det gå greit. Nå vet ikke jeg hvor gammel din er, men blir det for mye kan du kanskje bære litt? Men er ikke SÅÅÅ mange hunder der forhold til stevner og alt sånn, så er en begynnelse, og man går ikke i mange mange timer der, så jeg tror det villel gått greit ;) men hos meg ville det bare blitt verre for bikkja mi, siden vi trente mye på ro, og ikke ville gjøre det der nå rjeg skulle titte :P

Posted

Jeg antar det er lov å ha med seg hund (som oppfører seg, selvsagt)?

Er det sånn at dette blir utsolgt, eller går det an å kjøpe billett i døra?

Vil ikke binde meg til noe som kanskje ikke blir noe av...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...