Gå til innhold
Hundesonen.no

wheaten terrier - Vanilla


softis

Recommended Posts

Skrevet

da hopper jeg i det og lager en ny tråd om min skjønning :o

her kommer jeg til å legge ut en del bilder og kanskje filmer etterhvert.

Vanilla kommer fra kennel vitasoft i Jevnaker og er nå 17 mnd.

Hun har desverre allergi mot støv og sengemidd og må da gå på piller o.s.v :o

Vi driver en del med agility og håper på å begynne å konkurrere en eller annen gang.

Hun er helt gal etter vann så lenge det ikke er i badekaret ;)

ellers er hun oversosial med både mennesker og hunder, og er alltid like glad og spretten.

så noen bilder av henne:

bilder_kamera268.jpg

bilder_kamera163.jpg

Ta gjerne en titt på hjemmesiden min også :o

Skrevet

åh så skjønn!! :wub: er det hjemmelaget agilityhinder dere har laget? lyst til å prøve få odin interrisert i agility også,,, :)

Guest Christine
Skrevet

Hun er en nydelig jente.. :) Har fått sansen for Wheatens i det siste jeg altså!

HiHi..Du også? :wub:

Fikk det etter at jeg ble kjent med Vanilla ;)

Vanilla er ei nydelig jente, Malin :)

Guest Just me!!
Skrevet

Hun var NYDELIG! :) Nå har virkelig Archie noe å se opp til! :) Håper vi treffes på Merket neste år, har så lyst til å se Vanilla :)

  • 4 weeks later...
Skrevet

åh så skjønn! :D er det hjemmelaget agilityhinder dere har laget? lyst til å prøve få odin interrisert i agility også,,, :D

jepp det er det :P

laget mine egne mål og så fikset pappa det på jobben :)

lykke til om du begynner med agility da :P

Skrevet

Heisann! Kjempefin hund du har :)

Kan du fortelle litt mer om allergien hennes; når og hvordan ble det oppdaget og har andre i kullet samme problem?

Skrevet
Heisann! Kjempefin hund du har ;)

Kan du fortelle litt mer om allergien hennes; når og hvordan ble det oppdaget og har andre i kullet samme problem?

jeg vet ikke om andre i kullet har allergi.. har ikke så mye kontakt med oppdretter eller andre valper i fra kullet.

Vi var hos dyrlegen for noe annet og spurte med det samme om hvorfor hun gnagde så mye på potene sine. Flaks nok så var akkurat den veterinæren hud og allergi spesialist og sa det kunne være allergi. Vi sendte inn prøver for å sjekke hva hun var allergisk mot og om det var allergi. Svaret på prøvene var at hun var allergisk mot støv og husmidd. Etter det har hun gått på piller hver dag og pines noen ganger av iherdisk kløe. :)

Hun var NYDELIG! :P Nå har virkelig Archie noe å se opp til! ;) Håper vi treffes på Merket neste år, har så lyst til å se Vanilla :P

ja, må så klart på merket i år også jeg ;)

det var kjempe hyggelig der ;)

Jeg må få møte Archie han er jo bare nydelig.. savner å ha liten valp..

*Dobbeltpost. Mod Vala

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Skrevet

da var det vel på tide med noen nye bilder :D

oppstillingsbilde

bilder_kamera065.jpg

funker ikke å gjøre leksene sine på gulvet her :D

bilder_kamera047.jpg

bilder_kamera021.jpg

gammelt bilde

Bilde002.jpg

Guest Just me!!
Skrevet

Herlig :D Likte det første bildet, så fint hun stod! Hvorda har det gått på utstillinger med dere? :D

Gleder meg til Merket, det gjør Archie og :D

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Skrevet

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...