Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store russetråden!


Mirai

Recommended Posts

Er det noen flere som er russ her i år, eller? :P Har dere buss, bil, elleville planer?

Jeg har foreløpig ingen bil eller noe, men jeg skal definitivt til Kongeparken! Driver og skal bestille billett, men ligger jo ikke noe ute for øyeblikket. Argh.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg blir vel russ i år, blåruss. Skal ikke ha russebil, orker ikke å bruke så masse penger på kun 17 dager. Tar egentlig ikke russegreiene så seriøst, men skal da ha det artig når jeg først er russ.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En smule misunnelig jeg.. Var russ i fjor, og det gikk fryktelig fort. Vil gi dere noen tips på veien: Prøv å begrense pengebruken, dere skal leve etter de 17 dagene også:P Ikke gjør ting dere selv ikke kan stå inne for! Dra til Kongeparken:D Jeg bor rett ved, så jeg kommer vel bort en tur og jumper over gjerdet, selv om jeg ikke er russ i år. Masse, masse, masse liv!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg var russ rødruss i 2004 :huh: En kjempeherlig tid der man bare koser seg og har det gøy sammen med venner! Jeg/vi hadde ikke russebil/buss, det er ikke vanlig her i Gauldalen det. Tror ikke det er så vanlig i trøndelag heller. Eneste jeg har sett er et par nedsarva kassebiler eller noe som skal forestille russebil ;)

Et spørsmål til dere som bor andre plasser enn i trøndelag: Har ikke dere russefrakk? For søskenbarnet til Jostein var russ på Lillestrøm for et par år siden (han er fra trøndelag altså), å da var han den eneste som hadde frakk ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen som trenger russebil eller?

Selger en strøken bil! Ford Transit (ekstra stor ;) ), EU-godkjent, går på Diesel så det blir jo litt billigere da! fylte opp 2 ganger tur-retur Sande (nesten Drammen..)-Stavanger! ikke noe problemer med den i det hele tatt! ;)

hehe! bare si i fra hvis noen er intressert da! ;) ble forresten beste bil på skolen min! :huh:

jada! hehe! da skjønte dere jo kanskje at jeg var russ i fjor! men hadde et år på folkehøgskole, så skulle "egentlig" vært russ i 2005! hehe!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen som trenger russebil eller?

Selger en strøken bil! Ford Transit (ekstra stor ;) ), EU-godkjent, går på Diesel så det blir jo litt billigere da! fylte opp 2 ganger tur-retur Sande (nesten Drammen..)-Stavanger! ikke noe problemer med den i det hele tatt! :huh:

hehe! bare si i fra hvis noen er intressert da! ;) ble forresten beste bil på skolen min! ;)

jada! hehe! da skjønte dere jo kanskje at jeg var russ i fjor! men hadde et år på folkehøgskole, så skulle "egentlig" vært russ i 2005! hehe!

Kunne faktisk kanskje være interresert ;)

Send meg noen bilder og prisoverslag og sånn på pm da så skal vi se :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mine videofeeds er fulle av prong collars, e-collars, absurde mengder røffe corrections for ingenting og trenere som advocater for det. Det røskes og rykkes hardt i vonde halsbånd og det strømmes. Hundene gjør nøyaktig som de blir bedt om og trenerne strutter av selvtillit, gir inntrykk av kompetanse. Guruvibber som tiltrekker følgeskarer.  Metoden deres fungerer jo. De gjør det godt i sport fordi hundene aldri vegrer å adlyde på flekken og aldri vender oppmerksomheten mot noe annet - de vet hva som skjer da - og folk lar seg forføre av at hundene opptrer som maskiner, derav populariteten.  Noe av det mest kvalmende var en video som representerte positiv forsterkning med en bøs kar utkledd som "Karen" med blågrønn parykk, med tynn pipestemme, unnskyldende kroppspråk, som klikket manisk, klikk, klikk, klikk, klikk, og ... Jeg finner den ikke igjen ved søk nå, men det var en utrolig teit og barnslig misrepresentation av klikkertrening for å latterliggjøre konseptet for menigheten, og menigheten synes det var morsomt. Flere titusen likes og mange hundre kommentarer, i hovedsak oppmuntrende til firmaet og trenerne. En må se den. Mye verre enn beskrivelsen. Det verste var at folk synes den var morsom og beskrivende og de hånlo i broderlig fellesskap av de dumme klikkertrenerne som ikke forstår at bikkja må røskes lydig. Ikke sett noe liknende fra skandinaviske content creators, her hjemme ser det greit ut på internettet, men innholdet fra over dammen vil antakelig smitte på den yngre garde. Ble vitne til det her om dagen da en dame med vesttysk frosk skulle entre en kurstime, og hunden ikke umiddelbart satte seg ved døren. Den fikk kjapt et hardt røsk i tynn kjetting helstrup som skar i ørene på 5 meters avstand. Usikker på om fører lærte det der på kurs eller fra internettet. Ikke pent ihvertfall. SÅ viktig er det ikke at hunden setter seg så intenst umiddelbart foran en dør på vei inn til trening.  Om en vil ha en titt down the rabbit hole, søk på øvelser fra ringsport og raser som rottweiler, doberman, malinois, dutch og german shepherd, så er feeden befengt med de der trenerne der på no time. 
    • Det var trist å høre, han var ung? (Heh, sjekket bloggen din, det er visst jeg som er gammel. Men trist likevel.) Ifølge Akkurat nå er det noen "motreaksjoner" mot den positive trenden:  Nå er det noen år siden jeg var aktivt inne i noe treningsmiljø selv, men jeg tenker jo at Canis og klikkertrening/positiv forsterkning fortsatt er greia, og jeg ville nå gått til de samme bøkene som for ti år siden. Men klart, noen endringer er det nok og sikkert noen nye flinke guruer kommet til, så håper noen kan bidra der!
    • Det er nå to år siden Pax vandret videre, og vi (jeg) har begynt å planlegge ny valp.  De siste årene har gått mye til småbarn, jobb og hus, så jeg har ikke fulgt noe særlig med på hva som går for seg i hundemiljøet. Det må jeg gjøre noe med, og derfor spør jeg dere på Sonen om hjelp til oppdatering. Hvis du skulle anbefalt meg, en kommende valpespekulant, noen ressurser, creators på sosiale medier jeg kan følge, bøker å lese, treningsmetoder, trender/diskusjoner som er sentrale, hva som helst egentlig, hva skulle det vært? Er det noen tema som er kontroversielle eller er alt bare fryd og gammen? Har Cæsar Millan kommet tilbake eller har verden gått videre? Hva bør jeg sjekke ut? Hva bør jeg holde meg langt unna?   
    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...