Gå til innhold
Hundesonen.no

Linn og Luna


BareLinn

Recommended Posts

Skrevet

Heisann... =/

Jeg har ikke helt skjønt det her jeg =/ er det noen steder man kan bli kjent med andre mennesker med hund?=)

Har ei tispe på 5år, som vi omplasserte til oss..

GÅr kjempe fint med andre hunder,men vi syns det begynner å bli kjedelig å leike helt alene =))

Noen som vil =)

Ta kontakt på hjemmesiden vår =)

www.luna2001.piczo.com

Mvh Linn og Luna..<3

Skrevet

Heisann :P Jeg er ny bruker her,og har ei blandingstispe på 5år =)

Hun er blanding av rottwailer/dobermann.

Hun har flott kroppsholdning,og et herlig gemytt =)

Vi skal nå sette valper på henne for første gang :P

Så om det er noen der ute som vil være avlspartner, så ta gjerne kontakt på hjemmesiden vår,

eller på mail =)

Desverre har jeg nettopp flyttet til Drammen,og kjenner da SVÆRT få.

Rettere sagt..Jeg kjenner ingen =/

Så om noen vil ha noen trofaste tur-kamerater, så ta kontakt med oss =)

Vi er mye i Fjordparken :P

Vi vil gjerne ha tur/leike kamerater vi ;) B)

Så ta kontakt :P

Om du er 15år eller 30, spiller ingen rolle =)

Vil bare ha venner vi :P

Vennlig hilsen Linn og Luna :P

MAIL: [email protected]

HJEMMESIDE: www.luna2001.piczo.com

Vi gleder oss ;);)

Skrevet

Neimen heisann! ;)

Vi er med på tur og leking jeg og Elwira vettu ;) Men har ikke kunnet denne uka ;)

Fikk desverre ikke svart på meldingen din fordi jeg ikke hadde penger på kortet, men nå har jeg fått det så det er bare å si ifra hvis du vil gå tur og la hundene leke.

Morro at du har kommet inn hit da ;)

Skal til drammen park i morgen (det jeg fortalte deg om), da kunne du jo kommet bortom, vi er nok der en stund. Snakkes sikkert en dag da ;)

Hilsen Heidi og Elwira

Skrevet

Heisann..=)

Så koslige dere alle er ;)

Setter vi pris på..

Igår var vi å hilste på Tine,Nana og Simba..

Og Heidi og Elwira =)

Koselig ;)

Se gjerne på hjemmesiden vår..

Sjelden noen innom der :)

Mvh Linn og Luna B)

www.luna2001.piczo.piczo.com

HELENE: hehe..ikke sant ;) Kuleste navnet, på kuleste bikkja i byen.. B)

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...