Gå til innhold
Hundesonen.no

Uvaner


Wheaten terrier

Recommended Posts

Nena ser en sokk og tar en sokk... det ligger sokker i hele huset etter at en dør har vært åpen, hva er det med sokker???:S

Oscar liker å hoppe opp i senga mi og ri på en sånn st.bernhard bamse jeg har... deilig å sove med den i senga(bruker den som pute), etter at oscar har tatt den en runde :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tussi tigger ved bordet... men hun har lært seg at "ikke tigge" eller "gå og legge seg" betyr at hun ikke skal tigge da... Også hopper hun opp i stoler, sofaer og senger (noe hun ikke har lov til) når hun er redd, og noen ganger hellers også da :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nja..*tenke*

Diego har en tendens til å tigge..

Han sitter å stirrer på oss i noen minutter mens han tenker om hvordan

han best skal få tak i mat.. Også tar han fart og hopper rett på oss.

Gjør ikke det så mye lenger.. :) heldigvis.

Også hvis han finner noe på gata han vet han ikke får lov å spise, så skal det så klart i kjeften.. Hadde han med til byn i dag, også fant han bananskall.. Han prøvde faktisk å svelge hele skallet.. Heldigvis fikk jeg tatt det fra han før han klarte å spise den.. :D

Ellers så er han ganske snill.. Ødelegger ikke ting..

Hamlet er litt værre.. Når han er alene så ødelegger han alt han finner..

Gitar, høytaler, klær, snowboard briller.. U name it..

Så han må være i bur.

Også åpner han dører. Skrur på vasken..

:P :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

tigger, stjeler sokker, blir stein gal når folk kommer inn i huset(hopper på de, raser rundt i sofaen, hopper på de igjen og hvis han ikke får oppmerksomhet da så biter han.. ikke hardt altså..).. åpner dørene når han er alene og løper opp i andre og jager kattene for så å gå ned i første igjen og skremme vettet av kaninene og marsvina.. :) han vet han ikke har lov, så når vi kommer setter han seg ned og tar ørene bak og ser heeelt uskydlig ut.. hrmpf.. bli så vanskelig å kjefte da..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arjen tigger litt, selv om han ikke får mat ved bordet. Han håper vel at det skal ramle ned en liten godbit til ham. Det er bare å si gå vekk, eller legg deg så slutter han.

Før trakk han ut skosåler og tygde de i stykker, det har han heldigvis sluttet med.

Også klatrer han opp på kjøkkenbenken når han tror at vi ikke ser. Det er lenge siden nå, så jeg håper han har sluttet med det også!

Han hater å være alene, så når han står fast ute bjeffer eller uler han.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Balder spiser/tygger opp andres ting hvis jeg tar en dysj e.l(går inn på et annet rom), han rører aldri mine ting. Han har nok litt separasjonsangst, men han kommer seg fort :D

Ellers så tror han at all mat som blir holdt i handa er hans, han er et skikkelig matvrak, men så har han måttet sloss for maten sine første 9 mnd, jeg ser fremgang der også men d går seint :D

Han har sikkert flere uvaner men kommer ikke på mer nå, har bare hatt han i to mnd så det kommer nok flere etterhvert :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pito GNELDRER! Alt som beveger seg MÅ gneldres på. UTROLIG irriterende.

Så TIGGER hun. "Væææææær så snill la meg få smake en liiiiiiten bit *dådyrøyne*"

Og hver gang hun skal legge seg ned så må hun grave for å lage seg et "rede". Hun tar en bit av teppet i munnen og graver rundt det. Hun graver og graver og graver og til slutt SÅ kan hun legge seg ned. Mange nettet jeg har irritert meg over at hun har våknet og da går det ikke an å bare sovner igjen nei! Da må et nytt rede lages. Hun holder på i sikkert 5 minutter :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og hver gang hun skal legge seg ned så må hun grave for å lage seg et "rede". Hun tar en bit av teppet i munnen og graver rundt det. Hun graver og graver og graver og til slutt SÅ kan hun legge seg ned. Mange nettet jeg har irritert meg over at hun har våknet og da går det ikke an å bare sovner igjen nei! Da må et nytt rede lages. Hun holder på i sikkert 5 minutter :lol:

:D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...