Gå til innhold
Hundesonen.no

hun fikk unger!!!


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

ok, jeg er verdens desidert værste chinnchillaeier! hunnen min har gått gravid i en måned uten at jeg merket noe!! [-X :oops: men i dag da jeg sto opp, lå det to små nøster og drakk melk..herregud så søte! :) de er bare noen timer gamle men hopper allerede!! de spiser vanlig mat også! helt utrolig! øyne har de å! heldigvis er hannen snill mot barna sine og passer like mye på dem som hunnden gjør. er så søøøte!!

men heregud, at jeg ikke merket noe! chinnser er jo som runde baller, men hun har virkelig ikke blitt noe større altså! desstuen er hun for vill til at jeg kan ta henne ut av buret så jeg har ikke fått kjent på henne heller...ille!

Guest Vicky
Skrevet

nååååh så heldig! de er bare så skjønne..... har alltid ønsket meg, men så har jeg ikke nok tid... :D Gratulerer med babyene!!! :)

Skrevet
du burde kanskje regne med det når du har en gutt og en jente sammen eller? :?

vel, de har stått sammen i to år uten at det har blitt noe før, og begge er kjønsmodene..chinser blir det allerede ved 4 mnd.alder.

Skrevet

Ja, men har man en hunn og en hann sammen må man nesten regne med at det blir unger.

Man setter vel ikke en han og en hunn sammen og regner med at de ikke skal få unger?

Skrevet

Bilder?? Har du no'n bilder???

Skulle je hatt et anna dyr enn hund, hadde det nok blitt en(eller flere :) ) chinchilla(er) :D

Gratulerer!!!!! :P

Skrevet

skal legge inn bilder av foreldrene så snart jeg får tatt dem..de to ungene som fikk navnene snipp og snapp fikk et kortvarig liv og døde med vbare noen dagers mellomrom...jeg mistenker mor for ikke å ha gitt dem melk. :lol:

Skrevet

Det er ikke morro nei!

Har hatt to kull med hamster jeg da.. Mammaen spiste opp 2 av ungen ganske fort den ene gangen og 3 den andre gangen... så de var nok syke.. Men de andre ble kjempe fine..

Og et med dansemus. Alle muse babyene mine ble SÅÅÅÅ søte...nusse.

Det er vel sånn naturens gang er da...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...