Gå til innhold
Hundesonen.no

Hverdagen med din hund


charlotte

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lyst til å se hverdagsbilder av hundene deres! Er lei av portrettbilder og løpebilder, nå vil vi se hunder som tigger ved bordet, sover i sofaen, spiser maten sin, blir klødd av nabo'n osv osv. Kom ån, legg inn bilder! :)

Synes tråden passet her på hundeprat, men flytt den gjerne til fotodelen dersom det passer bedre der.

Guest Christine
Skrevet

Tigging

sF8t-20Christine20Shei.jpg

Nysjerrighet

5.jpg

Trøtt?

PICT1350.jpg

PICT0514.jpg

Enkelte øyeblikk har null kontroll og mening(Sd som har tatt bilde)

resized__5206896.jpg

Ikke så mange bilder av forskjellige ting da men. Kameraet mitt streiker, og jeg sitter på papaps pc.

Skrevet

Her er diverse bilder som jeg har liggende nå... Nye kan komme senere en gang.

Tinka prøver å psyke meg ut for å få maten sin:

IMG_3847.jpg

IMG_3859.jpg

Tinka soler seg (det er derfor hun er brun i pelsen, høhø).

IMG_4874.jpg

Tinka-slakt.

IMG_4612.jpg

Pen sittestilling.

IMG_4956.jpg

Guest Christine
Skrevet

Ser jeg en labrador med en dummy på det siste bildet til Christine?

Flere bilder, folkens!

Beklager, men du ser en Labrador med en vedkubbe :) (Kira til SD)

Skrevet

Endelig en fototråd for meg, som aldri husker å ta med kamera ut døra! :blush:

Tidlig krøkes som god tigger skal bli. Storøret valp inntar middagsposituren:

vanlig%20middagspositur.jpg

En nuss under julestjerna:

under%20julestjerna.jpg

Hvor er kroppen blitt av?

Under%20teppet2.jpg

Sånn kan man også ligge...

elegant2.jpg

Hvorfor stramme seg opp for fotografen?

Elegant.jpg

Skrevet

Aiko i en helt normal sovestilling

soveva1.th.jpg

Aiko koser med teppet sitt

sutteteppetwo5.th.jpg

Aiko tigger og ser veldig uskyldig ut der han ligger... :rolleyes:

uskyldighetenselv2ig9.th.jpg

Har ikke fått tatt noen hverdagslige bilder av Ally enda, men det kommer etterhvert :)

Skrevet

Her er noen bilder av Vesla:

Godt å ligge i vaskebaljen:

img16472lq4.jpg

Det er også ganske behagelig å ligge på kofferter:

img15861gl5.jpg

Tatt på fersken med sko:

img13451fd5.jpg

Skrevet

Min hverdag mend hund:

Donny gjeter

S5022905.jpg

Doffen som baby tygger på nammen sin

7b96f951.jpg

Donny leker med seg selv

S5020087.jpg

Cita og Kira vil ha nammisen min

S5020188.jpg

Donny er trøtt

S5020574.jpg

Vil sooove

lol.jpg

Skrevet

Jeg fant noen flere jeg, som søstra mi har tatt...

Tinka ser ut av vinduet og dagdrømmer:

DSCF0048.jpg

Tinka har funnet en gammel fotball som selvsagt må lekes litt med:

SV500069.jpg

Leking på åkeren hos farmor:

tinkasortavinter4.jpg

Tinka tester den aller første snøen:

SV500055.jpg

Tinka kikker på nabohunden:

SV500018.jpg

Skrevet

titten01.JPG

Søndagsmiddag hos mormor...to blåe øyne rett over bordet.

bein06.JPG

Chicka har redd opp sengen sin selv

1101.JPG

Egentlig trener jeg med den foran, men den bak tigger go'bit.

310.JPG

Ingen tvil om at Chicka er retriverblanding, hun spiser maten som Ruvi søler :)

501.JPG

For det meste sover hun inne zzzzz

Skrevet

Her kommer noen fra vår hverdag ;)

bite på pinne er kult B)

tyggeppinne.jpg

strekke seg så lang vi er!

strekkeseglangt.jpg

Det er ikke sjeldent jeg finner Taika sånn når jeg kommer hjem fra skolen :rolleyes:

sovestolen.jpg

Sove litt i senga til Kjersti...

Sovesenga.jpg

sntryne.jpg

lekeisnen.jpg

ikkejegnei.jpg

hoppeoppptrampolina.jpg

Skrevet

typisk stopp på tur

untitled.jpg

untitled2.jpg

sove oppå meg.

unitled3.jpg

unitled4.jpg

slik satt Sico på reisen oslo-bergen. når han ikke var for opptatt med å ligge og dra seg ut over hele baksetet.. rar bikje.

unitled5.jpg

Skrevet

Her har lille tollerprinsesse kommet hjem fra kennel (i går) og funnet senga si, eh min :blush: ! Det er synd det ikke er lyd med bildene, for hun virkelig jublet: "hurra, senga mi, oh yeah!"

IMG_1021.jpg

IMG_1022.jpg

IMG_1020.jpg

Skrevet

Djervekvinnen: Veldig fine bilder, men på det ene er det da en blokkfløyte! Er Hera musikalsk? :)

Skrevet

Takk for det! Ja Hera er ganske musikalsk, men blokkfløyte tror jeg ikke hun har likt noe særlig! :) Det er favoritt leken hennes som du ser på bildet, en sånn melkeapparat gummi. (spen gummi) Ekstremt holbart! Kan rive og slite i den, og riste den masse uten at den går istykker. Det liker ho! :)

Hera2.jpg

Skrevet

DSC00075550x413.jpg

kanskje ikke akkurat en del av hverdagen men litt så, siden det blir litt mye frem og tilbake noen dager så er Lucas med ofte, da ligger man i gulvet i bilen, noe man liker veldig godt :)

DSC00165550x413.jpg

Og sånn ligger man mesteparten av dagen, dersom man ikke er oppe å går å snuser litt eller er ute å løper og hopper :)

(begge er tatt med mobil, dårlig lys på rommet for tiden, bare en pære som funker så litt mørkt.)

Skrevet

Litt gamle bilder men... Kelly har vokst enormt siden da, men hun plager fortsatt Vicky like mye i hverdagen :) Bite tak i øyenbrynene hennes... dra litt i leppa, angripe halen når hun sover, osv....

dsc03641xy0.jpg

dsc03642yu0.jpg

dsc03644ot8.jpg

dsc03647no3.jpg

Kelly nekter å drikke av liten skål. Hun er nemlig like stor som Vicky sjø!

kellystorjentead6.jpg

Skrevet

Her er jeg som kaster noen pølsebiter til Mona (haha, sjekk ut pølsebiten midt i panna mi!)

hverdag.jpg

Mona leker med ballen sin

hverdag2.jpg

Mona (4 mnd gammelt bilde) i standard positur ved bord

hverdag3.JPG

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
    • Flyttet til Trening og adferd, forumet "Treningsutfordringer" er for  utfordre hverandre til å trene på ulike ting. - moderator Dette er et kjent og vanlig problem. Og det vil IKKE bli bedre av seg selv. Hvis hunden har fått "øve" seg på dette i 18 mnd så har dere en jobb foran dere. Du finner mange tråder om passeringsproblematikk på forumet her, jeg anbefaler å søke opp og lese dem for ulike erfaringer, vinklinger og råd. Generelt. Se an hunden. Noen hunder er sosiale, andre ikke. Uansett har alle, spesielt valper og unghunder, godt av sosialisering med andre, trygge hunder dere kjenner. Dette betyr ikke nødvendigvis hilsing eller lek, men tur, trening, og bare være sammen med og i nærheten av andre hunder. Mitt inntrykk er at bcer ofte er mer opptatte av mennesker enn andre hunder, men de trenger uansett trening på å være rundt andre hunder.  Jobb med kontakt, samarbeid og lydighet generelt. Uten dette grunnlaget kommer man ingen veier. En BC er en aktiv og arbeidsom hund, og hvis de ikke får brukt seg nok blir problemadferden større. Med en bc mener jeg man burde drive aktivt hundesport, med mindre man faktisk bruker den til gjeting. Man må ikke konkurrere, men en bc MÅ ha mental aktivisering utover tur. Bruk kontakt og alternativ adferd i passeringer. Ser han en annen hund, skal han umiddelbart tenke at "jobben" er å gå ved siden av deg. Kanskje bære en leke du har med? Det begrenser også mulighet for knurring og bjeffing, MEN vær sikker på at den andre hunden ikke kan komme for nærme med tanke på ressursforsvar.  Noe jeg brukte mye på en av mine hunder var "søk" og kaste ut en neve godbiter. Da var han opptatt med å finne dem mens den andre hunden gikk forbi. Ikke veldig bra hvis det er en løs hund som kan komme bort, men i andre situasjoner kan det funke fint. Hvis dere jobber konsekvent med dette blir det en del av prosessen med å bli voksen, og vil forhåpentligvis gå over. Men alt arbeidet dere legger ned nå, også som ser ut til å overhodet ikke funke i hormontåka, vil vise seg på den andre siden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...