Gå til innhold
Hundesonen.no

Hytte/hotell Hamar


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Hva veit dere av av campinghytter og hotell på Hamar?

Vi er sikkert alt for seint ute, men det går jo an å ta en telefon eller sende en mail og høre for sikkerhets skyld. Om dere veit av noe som er ledig (ja, det er selvsagt snakk om NKK Hamar, og vi vil helst ha fra 16. til 19.), så er det bare å si ifra.

Vi blir fire, fem eller seks stykker med like mange hunder, men vi klarer fint å trenge oss sammen på lite plass (et dobbeltrom eller to enkeltrom med ekstrasenger går helt fint liksom).

Aller helst kunne vi tenkt oss å ha en campinghytte, men det er ikke sikkert vi har bil til å komme oss rundt med (men det fins da taxi!).

Skrevet

Om du absolutt må ha på Hamar(det skjønner jeg) så vet jeg ikke.... Men det er sikkert noe ledig på Biri... På andre siden av mjøsa...

Når er den utstillingen? Har litt lyst til å komme og ta en titt :D

Skrevet

Det er tydeligvis kun enkeltrom ledig på Rica, men om vi har flere enkeltrom med ekstrasenger går det vel greit.

Forresten, går det an at man betaler for et enkeltrom og sover tre stykker på rommet uten ekstraseng? Altså at de to andre ligger på gulvet?

Skrevet

Det er tydeligvis kun enkeltrom ledig på Rica, men om vi har flere enkeltrom med ekstrasenger går det vel greit.

Forresten, går det an at man betaler for et enkeltrom og sover tre stykker på rommet uten ekstraseng? Altså at de to andre ligger på gulvet?

det må du nesten ringe å høre om, men har hørt av sikkerhetslige årsaker, at man kun kan være så mange personer på et rom som det er beregna for.

Skrevet

Jeg skal bo alene hos pappa jeg da :) Hehe.

Hvor mange er dere, Ingvild?

Hmm.. du hadde ikke hatt plass til en ekstra (betalende) gjest, med ett stk relativt ustabil hund? har bekjente på hamar, men det er så sinnsykt langt inni skogen at jeg kommer til å bruke en formue på taxi:s Kan eventuelt gjengjelde tjenesten under NKK stavanger:p

Skrevet

Biri er jo et stykke unna, da.. Da er nesten Tangen bedre. Vet om noen som bodde der i fjor. Det er jo 20-30 min unna, men det blir jo nærmere enn Biri da. Det kan jo hende det er noe ledig på Stange(vet ikke helt hvor mange hoteller det er på Stange, men :D).

Æsj, hadde ikke hotell Hedmarken i dala vært nedlagt. Grunnen er at det ikke gikk så bra der. Skjønner egentlig ikke hvorfor turister blir sendt til Olrud og ikke til Hedmarken, men.. Ingenting å se rundt Olrud, masse å se rundt Hedmarken ;) ja, ja.. På tide å komme seg tilbake til topicen :P

Hvis dere er klare til å campe(ehem.. :P kaldt kanskje, men allikevel :P) Så er det god plass på treningsbana til klubben :) Må bare snakke med klubben og bueskyttera om det, men det kan nok hende det går, ja :) For den tøffe :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

hei tenkte jeg skulle si ifra at budor turisthytte på løten leier ut hytter og rom.. er ikke sikre på prisene men det er iallefall ca 30 min fra vikingskipet..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...