Gå til innhold
Hundesonen.no

Tamtamta! Valpen min er født!


Maria

Recommended Posts

Ja, for nå har det skjedd!!

Joysea fødte i går 9 valper, alle sorte! og ja, det kom 3 sorte tisper. En av dem blir min!! Lille Chessea er født! =D Så nå blir det nok ei liten Portugisisk vannhundtispe på meg i midten av August!

I CAN'T WAIT!!!

Se mer på min hjemmeside:

www.geocities.com/portismaria <- Skriv gjerne i Gjesteboka ;)

Det kommer bilder snart!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for gratulasjoner:D

Jeg vet ikke ennå hvilken pelstype hun får, men oppdretter tror det blir wavy/loose curly.Vet heller ikke hvilken valp som blir min.

Hun er lev. klar den 14 Aug, men vi skal dra og bli kjent med henne ca. 5 August! ;);)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

gratulere så mye.

nå er den verste ventingen over. :wink:  no er det bare det gøye igjen, regner med at du skal besøken nurket før den hentes. :wink:

Jepp!!

Som sagt har vi sommerhus i Egersund, 3 kvarter unna oppdretter. Så vi skal dra å hilse på :P

Var senest hos oppdretter på Lørdag :P Jeg er så fornøyd med valg av oppdretter. Hun kan virkelig mye! :P Og hun visste nøyaktig når valpene kom til å komme, da hun har lang erfaring med masse ulike raser ;)

BILDER KOMMER FOLKENS!

Må bare høre med oppdretter om jeg kan legge ut bilde.. :P Hun har de på en passordbeskyttet side skjønner dere. Noen valpekjøpere ønsket visst det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...