Gå til innhold
Hundesonen.no

Lei av freewebs


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Nå er jeg rimelig lei av freewebs altså!

Jeg vil ha en hjemmeside med ferdige templates, men at jeg kan endre på de ved et lite trykk/laste opp mine egne. Jeg vil kunne få bloggen inn i ramma, men noen som har gratis steder som tilbyr det? tviler...

Har vært en del sånne tråder før, men jeg vil ha en stabil NORSK hjemmeside generator. Altså noe a'la freewebs på norsk!

Ja, jeg vet det..Kan likesågodt få noen til å lage en hjemmeside til meg, mot betaling, men jeg føler det iikke er no vits med domene eller en side som koster masse penger, før neste sommer, når jeg får valpen i hus.

*sukk*

Home er alt for komplisert for meg. Finner hverken foran eller bak.

Skrevet

Jeg kan gi deg hjemmesidesnekrekurs og lære deg hvordan du enkelt kan oppdatere sidene du vil oppdatere... Men for all del - jeg syns freewebs-siden din fungerer veldig bra. Den er et eksempel på at freewebs kan være noe mer enn bare animasjoner, dill og herk. ;)

Jeg vet ikke om det er masse penger for deg, men jeg betalte ca 500kr for domene og webhotell hos b-one og er kjepe fornøyd.

500 kroner er nok en god del mer for en fjortenåring enn en trettiåring, dessverre.

Skrevet

Jeg vet ikke om det er masse penger for deg, men jeg betalte ca 500kr for domene og webhotell hos b-one og er kjepe fornøyd.

Jeg betalte 400 samme sted. ;)

Guest Christine
Skrevet

Hmm..Joda. Men jeg bruker vanligvis laaang tid på å skjønne noe, så HTML, FP og slike ting, kommer aldri til å sette seg i hjernen min.

*mumle noe om å farge håret svart <_<*

Edit: Ingvild..Jaaa, jaaa ;)

Har da side på home må vite : http://www.home.no/heste-berta/ ;)

Venter fortsatt på mail med registreringen av den nye home siden min..Har ventet i over 2-3 måndeder nå..

*Mumle no om at den som venter på noe godt ikke venter forgjeves*

Skrevet

Hmm..Joda. Men jeg bruker vanligvis laaang tid på å skjønne noe, så HTML, FP og slike ting, kommer aldri til å sette seg i hjernen min.

*mumle noe om å farge håret svart <_<*

De har hjemmesidegenerator også da. ;)

Guest Christine
Skrevet

De har hjemmesidegenerator også da. ;)

Unnskyld, men det er? ;)

Edit:

Charlotte: Blir ikke det litt dyrt da? Med tanke på domene, webhotellet og selve telefonregningen. Kommer jo til og ringe folk i hytt og pine for å få hjelp :rolleyes:

Liv Anne forklarte forresten hva hjemmesidegenerator var......Så nå vet jeg det ;)

Skrevet

Unnskyld, men det er? :)

Edit:

Charlotte: Blir ikke det litt dyrt da? Med tanke på domene, webhotellet og selve telefonregningen. Kommer jo til og ringe folk i hytt og pine for å få hjelp :rolleyes:

Liv Anne forklarte forresten hva hjemmesidegenerator var......Så nå vet jeg det :P

Kan prøve å hjelpe deg vettu :P Du trenger jo ikke ringe- går like fort på msn. Kan hvertfall hjelpe deg med ting i front page- noen som skal ha en takk her for god hjelp (og tålmodighet) sånn at jeg skjønte det med front page og iframe og sånn :P

Skrevet

du må jo ikke kjøpe domene og webbhotel ennå siden du venter på andre hunden. Klarer deg fint me f.eks bare home, og det navnet (evt bruke www.***.moo.no i mens. :)

Guest Christine
Skrevet

du må jo ikke kjøpe domene og webbhotel ennå siden du venter på andre hunden. Klarer deg fint me f.eks bare home, og det navnet (evt bruke www.***.moo.no i mens. :)

Jepp, det jeg tenkte på.

Skrevet

Jepp, det jeg tenkte på.

og jeg kan sikker prøve å hjelpe deg jeg også :) selvom jeg ikke er så veldig flink til å forklare :P Og er ikke alt jeg kan ennå-

Men bar eå legge meg til på msn, så skal jeg se om jeg kan hjelpe deg :P

Kunne egentlig lagd siden til deg også, gratis :P men er ikke veldig flink.

Guest Christine
Skrevet

Monica: Du er jo råflink, men vil prøve litt selv først :)

index.html er ikke opprettet av hjemmesideeditoren, og kan derfor ikke redigeres med dette verktøyet.

Det har det stått i 2-3 måneder nå!

Skrevet

Synes også det er den mest oversiktlige av gratissidene. :wub:

Den er ikke gratis?

Tror man må betale en liten sum for å ha den, men den er veldig enkel da:D

Guest Christine
Skrevet

Den er ikke gratis nei...Kunne gjerna ha betalt den liksom, men jeg vil ha Milo som layout, og det går ikke på denne siden etter det jeg har prøvd...

Skrevet

Den er ikke gratis nei...Kunne gjerna ha betalt den liksom, men jeg vil ha Milo som layout, og det går ikke på denne siden etter det jeg har prøvd...

Ser stygt ut som om du må lære deg litt hjemmesidelaging med frontpage/html + litt photoshop inne i bildet :)

Guest Christine
Skrevet

Ser stygt ut som om du må lære deg litt hjemmesidelaging med frontpage/html + litt photoshop inne i bildet :)

*late som om jeg ikke ser dette svaret* :rolleyes:

Skrevet

Du trenger ikke å ha det så avansert da, det er bare å laste ned Dreamweaver. Pisslett! Og når du har konto på home.no fra før av kan jeg nesten forklare deg uten programmet foran oss, selv om det er kjempelenge siden jeg har brukt det.

Guest Christine
Skrevet

Hmm...Men pappa klikker jo om jeg laster ned noe. Skal se an over helga, har funnet ut noe genialt om freewebs. Så får jeg se, blir jeg fornøyd med freewebsen så blir Home prosjektet et lite mini prosjekt, til jeg får til og lage en side :)

Også bestiller jeg ferdg hjemmeside til neste år :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...