Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvem er din favoritt av disse to gjeterene?


Guest Vicky

Hva liker du best av aussie og bc?  

36 stemmer

  1. 1.

    • Aussie
      16
    • BC
      20


Recommended Posts

  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Må nok også si at BC'n er favoritten for min del.. Liker BC'a best når de har mye kvitt og lite svart eller brunt :)

Men Mudi'n er og blir best! :):)

Skrevet

Vet egentlig ikke så mye om noen v rasene, men hvis jeg skulle hatt en aussie måtte den hatt hale, er det ikke noen som blir født med stumphale?

Men BCen er jo også herlig, så jeg tror ikke jeg kan velge bare en av dem......

Skrevet

Tror jeg hadde valgt BC pga psyken deres.

Er nok med en sta hund.. :)

Bc'en har jo ett mye mykere gemytt, lettere å trene osv..

Men elsker Aussien for det..

Skrevet

Jeg må si BC for jeg vet ikke så mye om Assien...

Mico har Bc i seg og vi har nettopp fått en Bc Blanding til i familien..

Synes dette er en fin rase!

Skrevet

Jeg må si BC for jeg vet ikke så mye om Aussien...

Mico har Bc i seg og vi har nettopp fått en Bc Blanding til i familien..

Synes dette er en fin rase!

Aussien er fin den også etter det jeg har hørt og sett på bilder... :)

Skrevet

Jeg er veldig interessert i en aussie.. Den dagen jeg får et hus, og vet litt mer om hvordan årene fremover blir! Men valget nå stod mellom papillon og BC.. var sååå nære å kjøpe en kjempeflott BC tispe, MEN bestemte at det er lettere med liten hund når man bor på hybel:p tross alt! Planen er å kjøpe enten BC, aussie eller tervueren om et par år! Kanskje du har noen valper da, Vicky? :)

Guest Vicky
Skrevet

blir aussier fremover. Skal antageligvis avle videre på Vicky`s senere.

Skrevet

Jeg må absolutt si aussien!! Liker bedre gemyttet, utsene og psyken deres bedre enn BC'en!

(men må jo legge til at min favoritt gjeter er sheltien da :) hehe)

Skrevet
Vet egentlig ikke så mye om noen v rasene, men hvis jeg skulle hatt en aussie måtte den hatt hale, er det ikke noen som blir født med stumphale?

Men BCen er jo også herlig, så jeg tror ikke jeg kan velge bare en av dem......

Hel, halvstump eller stump :wink:

Jeg ville hatt hel eller halvstump :)

Guest Vicky
Skrevet

Mine valper er det sjans for at får alle halevariantene. Vicky har halv hale selv. :)

Skrevet

Aussie tenker jeg. Elsker fargene og oppsynet! Herlige hunder.. BC'en har blitt litt for "vanlig" for meg i den grad jeg kan kalle den det, aussien er litt mer spesiell. Dessuten kjenner jeg en som straks er LP-champion :) (onkelen til Vikcy tror jeg? Taylor eller noe?)

Guest Vicky
Skrevet

jepp :) det er Taylor. Han mangler bare en førsteplass til i Eliten... hehe... Vicky holder også på å jobbe for det samme :) Syns også at aussien er litt mer spesiell... alle har bc liksom...

Skrevet

aussier blir mer og mer vanlige de å da.. Når jeg så på de var det ikke så mange som hadde det( ville ha en uvanlig hund). Når jeg hadde fått min egen uvanlige valp, da hadde plutselig alle aussie.

Guest Vicky
Skrevet

sant det.... mmen husk at det finnes sjeldne varianter :) sånn som f.eks Vicky er en sjelden aussie variant... hihi

Skrevet

Hm.. Det vet jeg faktisk ikke. Liker veldig godt brun BC, men Aussien appelerer vel mest til meg, da den ikke er sååå vanlig.

Men ingen av rasene er raser jeg kunne tenkt meg. ALT for krevende etter min smak. :roll:

Guest Vicky
Skrevet

syns de er perfekte :) for deg som vil gi alt for hundesporten er de geniale :) når Vicky får valper skal jeg beholde en tispe til som jeg skal bruke i avl, og legge mye trening i... :)

Skrevet

Jeg kjenner faktisk ikke så mye til disse 2 raser. Men syns at aussien ser deilig ut :) Men tror de har for mye energi for meg. Selvom schæferen også har et høyt aktivitets nivå :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...