Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva slags musikksmak har du?


Minadachs

Recommended Posts

Skrevet

Som tittelen sier, hva er din musikksmak?

Jeg personlig elsker rock<3 Og klarer meg ikke uten HIM<3 Sånn techno og trance musikk er utrolig fæl musikk. Men sånn som hips dont lie, er helt forferdelig..

Så ja, hva er deres =D

  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jeg inrømmer at jeg hører på techno/dance(tror jeg det heter :D der det er med litt sang), men ikke mye av slitsom trance (dunk dunk dunk..)

også må jeg si at jeg missliker jeg-tror-jeg-er-deilig-jente-musikk. (f.eks my humps)og heller ikke sånn (skrike)-metal *huff (him er som du sier veldig bra :) )

Også er det digg med gode gamle rolige låter når man bare vil ligge å slappe av litt :P

EDIT: husker ike forskjellen nå :P mulig det skal være omvendt av trance og techno, men søren heller. Trpr dere skjønner når dere ser det som står i parantes :P

Skrevet

Jeg liker mye forskjellig. Går som regel i punk, funk og mye alternativt, litt indie også.

Liker mange band, men som regel bare noen sanger av det bandet.

Kan nevne noen band og artister jeg liker:

RHCP, Ramones, Clash, Sex Pistols, Buzzcoks, Blondie, the Stooges, Sly & the Family Stone, Richard Hell & the Voidoids, New York Dolls, John Frusciante, Dead Kennedys, Libertines og Babyshambles, Jokke og Valentinerne, Bare Egil Band osv...

Skrevet

Jeg liker masse rart jeg :D

Kan jo nevne noen band og artister jeg liker:

Gavin DeGraw, Oasis, Coldplay, Starsailor, Margarets, Thomas Dybdahl, The Beatles, Bob Marley osv..

Guest Christine
Skrevet

Techno og Trance :wacko:

Ellers liker jeg sånne rolige sanger også da...Sånne sanger som er flotte å høre på når jeg er litt trist :D

OG som sagt: Cascada liker jeg godt B)

Skrevet

Musikken jeg liker best er nok rock ja :D Men digger også ballader og pop! ..og duetter!

Er veldig glad i disse bandene/artistene: Stage Dolls, Guns`n Roses, Phil Collins, Roxette, Michael Jackson, Savage Garden, Enrique Iglesias.. U2, The Rasmus, ACDC, 3 doors down, Hoobastank, Dirty Dancing - sangene er også ganske gode da!

Hører egentlig på litt av alt, men er ikke så veldig glad i Hip - hop, rap, metal, opera og jazz.

Hehe.. :wacko:

Skrevet

Metall (metallica, sonata artica)

Rap (eminem, og div gammle, nytt er bare skvip.)

Og mye fra 90'tallet, sånn barndomsmusikk som hegte seg fast...

Vidt og bredt hører egentlig på alt, liker det meste i rette situasjoner...

Hater sånt som opera, country osv...

Skrevet

Stort sett altetende, bortsett fra euro-trance og dæinsebænn. Finnes gode greier innenfor de fleste sjangere.

Når det er sagt er det vel mest alternativ pop og rock fra 60-tallet og opp til i dag det går i, kan nevne i fleng; Beatles, Sonics, The Band, David Bowie, Nick Drake, Buzzcocks, The Jam, Joy Division, The Housemartins, The Smiths, Morrissey, The Fall, Happy Mondays, Belle & Sebastian, Bob Hund, DeLillos, Jokke, The Libertines, Flaming Lips, The Streets, Arcade Fire, Antony & The Johnsons, My Morning Jacket, Elvis Costello, Neil Young, Prefab Sprout, Motorhead, Devo, Talking Heads, Radiohead, Blondie, Pulp, Scott Walker, Spiritualized, Patti Smith, Tom Waits, Motorpsycho, The Jayhawks etc. etc.

Skrevet

pop er vel det som høres mest på her..har mye med at Radio 1 og NRG er det eneste jeg hører på når det gjelder radio, og så er det jo det jeg finner for godt å laste ned på MP3`en da. Der er det jo alt fra bjørn eidsvåg til phil collins og bryan addams..med andre ord, en goddel filmmusikk :wacko:

Trønder, så DDE har jo vært en del av oppveksten da.. :D

Skrevet

omtrent alt...

minus rap, jazz og storband musikk, svensk dansband også -skulle være forbudt..

som barn av 70- 80 tallet er det mye fint å plukke derifra

Ellers så er jeg svært glad i folkemusikk, særlig fra Balkan, detv er det ingen andre som har sagt noe om!!

Skrevet

Metallica, Korn, Nickelback, Red Hot Chilli Peppers, og alt som ligner for det meste :D

Mene det er det jeg hører på hjemme, som noen sier det er sånn musikk som er litt vanskelig å feste til. Så da blir det mer Cascada typen, liker den også så det går fint det :wacko:

Skrevet

Akkurat nå hører jeg på Guns n Roses :wacko: Det går vel i rock, pop og norsk rap.. De jeg har flest cd'er av er Tungtvann faktisk :D Jeg må vel innrømme at jeg har sansen for gode tekster på norsk, enten det er rappkjefta nordlenninger eller Øystein Sunde, CC Cowboys eller Bjørn Eidsvåg :D

Skrevet

Siden jeg er født i 81, så er det vel meget naturlig at jeg liker 60-talls musikk? Hehe, ble oppvokst med det, ettersom pappa hadde alt som var verdt å høre fra den tiden.

Min egen musikk blir SOAD, Björk, Alannis Morisette osv.

Skrevet

Metal her!

Liker band som: Metallica, In flames, Sonata Arctica, Marilyn Manson, System of a Down.

Ellers hører jeg på det meste, liker gjerne en sang eller to innenfor de fleste sjangre :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...